0

سامسونگ چمدان هوشمند می سازد

 
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

سامسونگ چمدان هوشمند می سازد

 

سامسونگ چمدان هوشمند می سازد

 

دو شرکت چمدان سازی سامسونیت و سامسونگ در حال همفکری برای ساخت یک چمدان جدید هوشمند هستند.

 

به نقل از ایسنا، دو شرکت چمدان سازی سامسونیت و سامسونگ در حال همفکری برای ساخت یک چمدان جدید هوشمند هستند. این دو شرکت در حال همکاری روی خط تولید یک چمدان جدید هستند که به شما این امکان را می‌دهد که مکان آن را ردیابی کنید، در صورت باز شدن در چمدان مطلع شوید. این چمدان هوشمند حتی به صورت خودکار حرکت می‌کند. رامش تاینوالا - مدیرعامل شرکت سامسونیت - گفت: چمدان هوشمند جدید این شرکت دارای یک جی پی اس داخلی برای تعیین موقعیت مکانی است که به صاحب آن این امکان را می‌دهد که با یک اپلیکیشن نصب شده روی تلفن همراه چمدان خود را ردیابی کند.

برای مثال اگر شما از هواپیما پیاده شده و چمدان خود را پیدا نکنید می‌توانید با چک کردن تلفن همراه آن را بیابید.

تاینوالا افزود: همچنین در صورتیکه این چمدان هوشمند از هواپیما خارج یا در آن باز شود، یک پیام به گوشی شما فرستاده خواهد شد

سامسونگ و سامسونیت همچنین در حال کار روی ساخت چمدان‌هایی هستند که در فرودگاه به طور خودکار کنترل می‌شوند. اساسا با تراشه‌ای که در این چمدان‌ها تعبیه شده فرودگاه به طور خودکار از حضور شما مطلع می‌شود، چمدان شما را شناسایی می‌کند و از راه دور برچسب پرواز و مقصد را برای آن تعیین می‌کند.

سپس چمدان در مسیر بارگیری قرار می‌گیرد و پس از وزن شدن برچسب مقصد به صورت پیام به گوشی کاربر ارسال می‌شود. البته این فن آوری چندان هم دور از ذهن نیست.

تاینوالا گفت: شرکتهای هواپیمایی امارات، لوفتانزا و ایرفرانس در حال همکاری با سامسونیت برای محقق کردن کنترل از راه دور چمدانها هستند.

اما جالبترین نکته درباره همکاری سامسونگ و سامسونیت اینست که این دو شرکت در حال کار روی چمدانی هستند که قادر است به طور خودکار به دنبال صاحب خود حرکت کند. اگرچه ایده چمدان خودکار هنوز در مراحل اولیه است، اما تاینوالا می‌گوید این چمدان می‌تواند در فاصله شش اینچی از صاحب خود حرکت کند و دارای یک کنترل از راه دور و یک موتور است.

اما تاینوالا افزود: بعید است چمدانهای خودرو به زودی روانه بازار شوند زیرا سامسونیت هنوز در حال کار روی موتور این چمدان است بطوریکه آنقدر کوچک باشد که فضای زیادی از آن را نگیرد.

سامسونیت و سامسونگ اولین شرکت‌هایی نیستند که به دنبال ساخت چمدان هوشمند هستند. نوامبر گذشته شرکت بلواسمارت از نسخه اولیه یک چمدان هوشمند رونمایی کرد.

چمدان بلواسمارت همانند چمدان سامسونیت و سامسونگ دارای یک جی پی اس داخلی برای ردیابی است. همچنین قفل این چمدان از راه دور بوسیله تلفن همراه کاربر قابل کنترل است. چمدان بلواسمارت نیز هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و احتمالا انتهای امسال روانه بازار میشود.

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394  4:53 PM
تشکرات از این پست
ria1365
دسترسی سریع به انجمن ها