0

آذرخش کشنده ناسا، هواپیمایی با ویژگی های متفاوت

 
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

آذرخش کشنده ناسا، هواپیمایی با ویژگی های متفاوت

 

آذرخش کشنده ناسا، هواپیمایی با ویژگی های متفاوت

 

ناسا طراحی هواپیمای دارای بال شیب‌دار را ارتقا بخشیده که برخاست و فرود آن مانند بالگرد و پرواز آن مانند هواپیما است.

 

به نقل از ایسنا، در حالی که دانشمندان در سال‌های اخیر به دنبال یک مصالحه بین بالگردها و هواپیماهای بال ثابت، روترهای شیب‌دار را انتخاب کرده‌اند، ناسا طراحی هواپیمای دارای بال شیب‌دار را ارتقا بخشیده که برخاست و فرود آن مانند بالگرد و پرواز آن مانند هواپیما است.

این پهپاد پیش‌ساخت که «آذرخش کشنده» (Greased Lightning) یا GL-10 نام دارد، با موفقیت توانست در مرکز آموزشی Fort A.P. Hill ویرجینیا بطور عمودی برخاسته و به طور افقی به پرواز ادامه دهد. یکی از بزرگترین چالشهای پیش‌روی مهندسان هوانوردی، ترکیب برخاست و فرود عمودی و قابلیتهای شناور ماندن بالگرد با سرعت و محدوده هواپیمای بال ثابت است.

هواپیمای V-22 Osprey این کار را با چرخاندن محفظه‌ها موتور و ثابت نگهداشتن بال‌ها انجام دادند، زیرا این کار به لحاظ مکانیکی ساده‌تر بوده و کشش باد مخالف را کاهش می‌دهد. اما GL-10 یک پهپاد هیبرید الکتریکی است که از 10 موتور برای نیروی محرکه استفاده کرده و ناسا معتقد است که یک بال شیب‌دار، گزینه بهتری برای کنترل چندین محفظه موتور در یک زمان است.

ساختار کامپوزیتی GL-10 که در حال حاضر در مرحله طراحی و آزمایش است، از چهار موتور روی هر بال و دو موتور روی بخش دم برخوردار است. نیروی این موتورها توسط دو موتور دیزلی هشت اسب بخار تامین شده که باتری‌های لیتیوم‌ یونی هواپیما را شارژ می‌کنند. این پهپاد از طول موج 6.1 متری، وزن خشک 24.9 کیلوگرم و وزن برخاست 28.1 کیلوگرمی برخوردار است.

پهپاد GL-10 با استفاده از یک فرآیند تولید پیش‌ساخت سریع ساخته شده و به گفته ناسا، اکنون مجموعه‌ای از 12 پیش‌ساخت این پهپاد آماده شده است. به ادعای ناسا، این هواپیما می‌تواند تا 24 ساعت پرواز افقی انجام داده و صدای آن به اندازه یک ماشین چمن‌زنی است.

پهپاد GL-10 قرار است در نهایت برای انتقال محموله‌های کوچ و بررسی‌های هوایی طولانی‌مدت برای کشاورزی، نقشه‌برداری و سایر وظایف مطالعاتی مورد استفاده قرار بگیرد. نسخه بزرگتر این پهپاد می‌تواند در آینده تا چهار مسافر را منتقل کند.

محققان تاکنون در پنج پرواز توانسته‌اند پرواز افقی و عمودی را توسط GL-10 انجام دهند و اکنون قصد دارند در گام بعدی نشان دهند که این مفهوم از نظر ایرودینامیکی تا چهار برابر کارآمدتر از بالگرد است. این پهپاد اکنون در نشست بین‌المللی انجمن سیستم‌های پهپاد 2015 در آتلانتا به نمایش درآمده و پس آن قرار است تحت آزمایشات ایرودینامیکی قرار بگیرد.

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394  4:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها