0

شهید رهبری: به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم تقوی پیشه کنند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهید رهبری: به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم تقوی پیشه کنند

شهید رهبری: به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم تقوی پیشه کنند

در وصیت‌نامه شهید جعفرعلی رهبری آمده است: به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم تقوی را پیشه کنند و از بیهودگی بپرهیزند.

خبرگزاری فارس: شهید رهبری: به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم تقوی پیشه کنند
 

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، شهید جعفرعلی رهبری در سال ۱۳۲۹ در خانواده‌ای مذهبی در اردستان دیده به جهان گشود. امورات زندگی‌شان از طریق کشاورزی تأمین می‌شد.

شهید دارای ۲ برادر و ۲ خواهر است و اهل نماز جماعت بود. او دوران ابتدایی را با مشقت فراوان سپری کرد چرا که مجبور بود برای تهیه لباس و لوازم‌التحریر در ایام تعطیل به کشاورزی و کارگری مشغول شود.

شهید رهبری پس از اخذ مدرک دیپلم ادبیات به خدمت سربازی رفت و در همین زمان در کنکور سراسری شرکت کرد و پس از قبولی در دانشگاه، همزمان با تحصیل به صورت حق‌التدریس در مدارس تدریس می‌کرد.

با شروع مخالفت‌های علما و مردم با رژیم شاهنشاهی، در تظاهرات شرکت می‌کرد و همزمان هم ادامه تحصیل می‌داد تا اینکه مدرک لیسانس خود را دریافت کرد؛ سپس به زادگاهش بازگشت و در مدارس اردستان مشغول به تدریس شد.

پس از انقلاب، او از سوی رئیس آموزش و پرورش به عنوان مسئول امور تربیتی معرفی شد که با اکراه پذیرفت اما چند ماهی نگذشته بود که به دلیل احساس نیاز حضور مردم در جبهه‌ها، شهید رهبری همراه همکارش «علی فرشاد» به عنوان بسیجی به جبهه‌ اعزام شدند و با شروع عملیات طریق‌القدس و آزادسازی بستان در ۸ آذر ۱۳۶۰ به درجه رفیع شهادت نائل شد.

وصیت‌نامه شهید:

به آنها که در راه خدا کشته شده‌اند، مرده نگویید بلکه آنان زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

ما به پیروی از رهبر آزادگان امام حسین(ع) می‌خواهیم از ناموس و شرف اسلامی خود دفاع کنیم. مرگ سرخ بهتر از زندگی ننگین است. لااقل زندگی جاوید آن جهان در انتظار ماست.

راه ما راه حسین است و راه انقلاب که همان نهضت حسینی است را انتخاب کردیم و رفتیم. آنها که می‌مانند باید ادامه دهنده راه حسین و انقلاب باشند، دنباله‌رو راه شهدای قم و تبریز و مشهد و ... حزب جمهوری اسلامی و شهیدان رجایی و باهنر و همه شهدای تاریخ.

از معلمان اردستان می‌خواهم ایثارگر باشید و فرهنگ اسلامی را در اقصی نقاط عالم و ایران و روستاها گسترش دهید. همانطور که حضرت رسول اکرم(ص) در راه هدف از هیچ کوششی خسته نشدند.

از همه اقوام و خویشاوندان و دوستان و آشنایان بخواهید از دست من راضی باشند. امام را تنها نگذارید. تا می‌توانید دعاهای اسلامی بخوانید و نگویید که با دعا نمی‌شود جلوی توپ و تانک ایستاد.

به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم تقوی را پیشه کنند و از بیهودگی بپرهیزند و از رؤسا می‌خواهم جز رضای خدا کاری انجام ندهند.

به خانواده و همه جهانیان توصیه می‌کنم تقوی را پیشه خود سازند.

انتهای پیام/

چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394  1:52 AM
تشکرات از این پست
soltanman
دسترسی سریع به انجمن ها