0

هشدار ناوشکن ایران به ناو جنگی آمریکایی در خلیج عدن

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هشدار ناوشکن ایران به ناو جنگی آمریکایی در خلیج عدن

در ادامه مأموریت ناوگروه ۳۴ نداجا صورت گرفت
هشدار ناوشکن ایران به ناو جنگی آمریکایی در خلیج عدن

ناوگروه سی و چهارم نداجا در منطقه خلیج عدن به ناو و هواپیمای آمریکایی هشدار داد از نزدیکی به ناوگروه ایرانی خودداری کنند.

خبرگزاری فارس: هشدار ناوشکن ایران به ناو جنگی آمریکایی در خلیج عدن
 

به گزارش گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری فارس، ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی ارتش که هم اکنون در منطقه خلیج عدن حضور دارد، به ناو و هواپیمای آمریکایی هشدار داد که از نزدیکی به ناوگروه ایرانی خودداری کنند.

بنا بر این گزارش که واحد مرکزی خبر آن را منتشر کرده است، طی روز گذشته، 2 فروند هواپیمای گشت و شناسایی امریکا با نام P3C یا پاپا 3 چارلی و ناوشکن DDG81، فاصله استاندارد 5 مایلی با ناوگروه 34 ایران را در خلیج عدن رعایت نکردند که این اقدام با هشدار ناوشکن جمهوری اسلامی البرز روبرو شدند و یگان آمریکایی نیز به سرعت تغییر مسیر داد.
در همین راستا، ناخدا تاج الدین فرمانده ناوگروه 34 گفت: بررسی ناوهای جنگی خارجی در آب‌های بین المللی و هر چیزی که منافع ملی ایران را تهدید کند وظیفه ذاتی ماست.
وی با اشاره به جنایات عربستان در یمن علت حضور ناوهای جنگی ائتلاف را کمک به عربستان خواند و افزود: این‌ها برای کمک به جنایات آل سعود در یمن ائتلاف غربی ـ عربی تشکیل دادند و حضور ما در اینجا برای آنها سنگین است.
به گزارش فارس، ناوگروه سی و چهارم اعزامی نداجا متشکل از ناو لجستیک بوشهر و ناوشکن البرز ماموریت خود را از اواسط فروردین ماه در منطقه خلیج عدن و تنگه باب‌المندب آغاز کرده است.

انتهای پیام/

سه شنبه 15 اردیبهشت 1394  12:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها