0

عامل اغفال و اخاذی از دختران نوجوان در فضای مجازی شناسایی شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

عامل اغفال و اخاذی از دختران نوجوان در فضای مجازی شناسایی شد

در شیراز
عامل اغفال و اخاذی از دختران نوجوان در فضای مجازی شناسایی شد

با تلاش مأموران پلیس فتا استان فارس، فردی که با اغفال دختران از آن‌ها اخاذی می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

خبرگزاری فارس: عامل اغفال و اخاذی از دختران نوجوان در فضای مجازی شناسایی شد
 

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از حوزه معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس، رییس پلیس فتا فارس در این زمینه گفت: در این پرونده مدیر صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی با بارگذاری تصاویر شخصی دختران و به دام انداختن تعدادی از کاربران از آن‌ها اخاذی می‌‌کرده است.

سید موسی حسینی ادامه داد: مردی میانسال با حالتی مشوش به همراه دختر دبیرستانی خود وارد پلیس فتا شده و عنوان کرد؛ چندی پیش با دیدن تلفن همراه دخترش، به‌صورت ناخواسته متوجه می‌شود که وی در یک گروه از شبکه اجتماعی عضویت دارد که پس از وارد شدن به این گروه عکس‌های شخصی دخترش به همراه متن‌هایی تهدیدآمیز و نامربوط مشاهده می‌کند.

وی افزود: دختر شاکی نیز بیان کرد مدتی پیش از طریق یکی از دوستانم با این گروه آشنا شده و در آن عضو شدم، سپس با مدیر گروه که خود را پسری جوان معرفی کرد آشنا شده و عکس‌های شخصی خود را برای وی ارسال کردم.

این مقام انتظامی گفت: با مطرح‌شدن این موضوع تیمی از اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا تشکیل و مأموران با اقداماتی فنی و تخصصی، موفق به شناسایی متهم شدند.

حسینی تصریح کرد: متهم در ابتدا منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه‌ای شد اما در ادامه با دیدن مستندات و ادله دیجیتال به بزه انتسابی خود اعتراف کرده و مشخص می‌شود وی به دلیل مشکلات روحی و روانی، دست به انجام چنین عمل مجرمانه‌ای زده است.

رییس پلیس فتا فارس از والدین خواست با پیشرفت‌های فناوری و ظهور برنامه‌های مختلف ارتباطاتی، اطلاعات و آگاهی خود را در این زمینه بالا برده و فرزندان‌شان را در این فضا تنها نگذارند.

انتهای پیام/2448/ط

دوشنبه 14 اردیبهشت 1394  2:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها