0

نیروهای زمینی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی وارد یمن شدند

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

نیروهای زمینی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی وارد یمن شدند

اخبار,اخبار بین الملل ,حمله عربستان به یمن

اولین گروه از نیروهای زمینی عربستان وارد عدن شده ودر درگیری‌های فرودگاه این شهر که هم اکنون در کنترل نیروهای مردمی است، مشارکت کردند.

خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه در خبری فوری از ورود نیروی زمینی عربستان به یمن خبر داد.

 این خبرگزاری اعلام کرد که تعداد این افراد محدود بوده و در فرودگاه عدن پیاده شده اند.

یک مقام یمنی نیز در این باره گفت که تعداد نیروهای عربستانی که وارد یمن شده اند حدود بیست نفر است و ماموریت آنها صرفا اطلاعاتی است.

گفته می شود که بیشتر این نیروها عربستانی و شماری اماراتی هستند. این مقام یمنی پیش بینی کرد که در آینده بر تعداد این افراد افزوده شود.

جنگنده های عربستان به همراه ائتلاف 10 کشور عربی (به غیر از عمان) از نخستین ساعات پنجشنبه ششم فروردین تجاوز خود را به کشور یمن آغاز کردند.

بر اثر این بمباران های خونین، تاکنون هزاران نفر کشته و زخمی و دهها هزار تن دیگر آواره شده اند.

بر اثر گزارش های منتشر شده، جنگنده های عربستان بیش از 2 هزار بار به یمن حمله کردند که بخش وسیعی از تاسیسات زیر بنایی و خانه های مردم در مناطق مختلف این کشور ویران شده است.

اکنون به نظر می رسد با توجه به شکست ائتلاف عربی در این حملات هوایی، عربستان سناریوی جنگ زمینی را در پیش گرفته است.

نيروهاي اعزامي به عدن يمني تبار هستند    
المیادین گفت نیروهای اعزامی به جنوب یمن اصالت یمنی دارند و داوطلبانه اما توسط نیروهای ائتلاف ضد یمنی به عدن انتقال داده شده اند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، عبدالخالق الحود خبرنگار مستقر در عدن در ارتباط تلفنی با این شبکه گفت: نیروهایی که به بریقه در غرب عدن اعزام شده اند از نیروهای داوطلب اهل جنوب یمن هستند که تابعیت کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) را دارند و در ارتش این کشورها به عنوان سرباز خدمت می کنند. این افراد دو روز پیش به جنوب یمن انتقال داده شده اند و امروز در درگیری های فرودگاه عدن مشارکت داشتند. این افراد حدود 200 نفر هستند.

وی در خصوص تکذیب خبر اعزام نیروهای خارجی به یمن توسط یک منبع بلند پایه نظامی یمنی و همچنین احمد العسیری سخنگوی ارتش سعودی گفت: این نظامیان که یمنی تبار هستند در نیروهای مسلح امارات عربی متحده، قطر و عربستان سعودی خدمت می کنند.

 آنها در درگیری های امروز از سلاح های ویژه ای استفاده کردند و لباسها و ادوات نظامی خاص خود را دارند. منابع نظامی در جنوب یمن تاکید کردند که این افراد امروز در درگیری های فرودگاه عدن حضور داشته اند. بنابراین نظامیان مذکور در قالب نیروهای ائتلاف عربی ضد یمن وارد عدن نشده اند و حضورشان در یمن رسمیت ندارد اما توسط نیروهای ائتلاف وارد یمن شده اند.

 

اخبار بین الملل - انتخاب

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

دوشنبه 14 اردیبهشت 1394  8:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها