0

> شهدا> ترورهاي منافقين > سيدحسن بهشتي نژاد (حجت الاسلام)

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

> شهدا> ترورهاي منافقين > سيدحسن بهشتي نژاد (حجت الاسلام)

شهدا> ترورهاي منافقين > سيدحسن بهشتي نژاد (حجت الاسلام)


شهيد سيدحسن بهشتي نژاد (حجت الاسلام)

 

 

تاريخ تولد :

نام پدر :

تاریخ شهادت : 1/5/1360

محل تولد : /- /-

طول مدت حیات :-

محل شهادت :اصفهان

  مزار شهید :

سيدحسن بهشتي‌نژاد يکي ديگر از ياوران روح‌الله بود که صبح روز بيست و يکم ماه مبارک رمضان سال 1360، صبح روز شهادت مولاي متقيان (ع) به آسمان پرواز کرد. فرزند سه ساله برادرش را در آغوش داشت که براي باز کردن در خانه رفت. اما صداي گلوله‌ها، سکوت کوچه را شکست و سيد با سرب داغ در اول مرداد ماه افطار کرد. همه مي‌دانستند که او حاکم شرع شيراز است و در مورد حدود اسلامي مسامحه نمي‌کند. امام جمعه موقت اصفهان هم بود. سال‌ها پيش در حوزه علميه درس خوانده بود. روز هفتم محرم سال 1357 در مسجد سيد اصفهان، سخنراني پرشوري کرد. هنوز طنين صدايش را مردم در روز پيوستن نيروي هوايي به مصلاي اصفهان به ياد دارند.
بعد از انقلاب هم ايستاد جلوي گروه‌هاي التقاطي و انحرافي. مصمم گفت: « تا اين عمامه‌هاي سياه و سپيد بر سر ماست، ما نمي‌گذاريم وضع به شکل سابق برگردد يا ليبرال‌ها حاکم باشند.»
و واقعاً تا بود نمي‌گذاشت؛ با صحبت با اعمال قانون، جوانان را هدايت مي‌کرد.
هيچ کس باور نمي‌کرد جواني را که حجت‌الاسلام بهشتي‌نژاد حکم شلاق برايش صادر کرده، بعد از آن همه درد برخيزد، دست او را ببوسد و بگويد شما باعث هدايت من شديد. و يا جواني کمونيست در عرض چند دقيقه در تاکسي چنان مجذوب او شد که با افتخار گفت: « من قبل از اينکه عاشق دين شما شوم، عاشق اخلاق شما شدم.»
به حقيقت اين‌گونه مسلمين رسالت تبليغ آيين محمدي (ص) را بر عهده داشتند و رفتارشان نمونه کامل اسلام بود. سيد عاشقانه در راه خدا قدم برداشت و در بهترين روز و بهترين ماه، به مهماني خدا رفت.

منبع:ماهنامه طراوت   -  صفحه: 13

 
 
سه شنبه 30 آذر 1389  8:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها