0

تكواندو

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

حريفان تکواندوکاران ايران مشخص شدند
دوشنبه 7 مهر 1393  9:40 AM

ظهر امروز و با برگزاري مراسم قرعه کشي، حريفان تکواندوکاران ايران در هفدهمين دوره بازيهاي آسيايي مشخص شدند.


به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، مسابقات تکواندو در هفدهمین دوره بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی از روز سه شنبه (8 مهرماه) به مدت 4 روز در 8 وزن بانوان و آقایان برگزار می‌شود.

جلسه قرعه کشی این مسابقات امروز (یکشنبه)، ساعت 14 به وقت محلی برگزار شد و طی آن هوگوپوشان ایران، حریفان خود را در این رقابتها شناختند.

بر این اساس، از تیم ایران و در روز اول این رقابتها، سه شنبه (8 مهرماه) مسعود حجی زواره، یوسف کرمی و سمانه شش پری به مصاف رقبایشان خواهند رفت که مسعود حجی زواره دارنده مدال طلا و نقره قهرمانی آسیا، اولین نماینده ایران خواهد بود که در وزن 74- کیلوگرم ابتدا با "تام دونگ" از ویتنام مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی یکی از تکواندوکاران هند، نپال و لبنان حریف او خواهند بود.

یوسف کرمی کاپیتان تیم ملی، دارنده مدال برنز المپیک، 2 مدال طلای بازیهای آسیایی و مدال طلای جهان و آسیا نیز در فینالی زودهنگام با "جسور بایکازوف" دیدار خواهد کرد. این تکواندوکار ازبک که طلا و نقره قهرمانی آسیا و مدال برنز گرندپریکس قزاقستان را در کارنامه دارد، یک بار در فینال قهرمانی آسیا 2014 و با ناداوری، مقابل کرمی به برتری دست یافته است.

یوسف کرمی نماینده وزن 87- کیلوگرم ایران در ادامه و در صورت برتری باید با نماینده اردن مبارزه کند.

سوسن حاجی پور در وزن 53- کیلوگرم، دارنده مدال برنز بازیهای آسیایی گوانگجو، ابتدا با "فریزا الدانگوروا" از قزاقستان (دارنده مدال نقره و برنز قهرمانی آسیا) مبارزه خواهد کرد و در صورت برتری با برنده دیدار "ساریتا" از تایلند (نایب قهرمان جهان و دارنده مدال برنز آسیا) و "نیکولاس چام" از فیلیپین (نایب قهرمان آسیا) رو در روی می‌شود.

در روز دوم این مسابقات، مهدی خدابخشی، سجاد مردانی و سمانه شش پری نمایندگان ایران هستند که در این رقابتها و در بخش مردان، مهدی خدابخشی قهرمان آسیا و دارنده مدال طلای گرندپریکس قزاقستان، ابتدا با "بهادر آریه" از نپال مبارزه می‌کند و در ادامه باید به مصاف برنده دیدار "هیدونری اباتا" از ژاپن و "نبیل تلال" از اردن، دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی گوانگجو برود.

همچنین سجاد مردانی، نایب قهرمان جهان و دارنده مدال طلای ارتش‌های جهان، در وزن 87+ کیلوگرم فینالی زودهنگام دارد و باید با نماینده کشور میزبان مبارزه کند.

مردانی در نخستین گام با "چولهو جو" که در کارنامه خود طلای جهان در سال 2011 و نایب قهرمانی آسیا در سال 2014 را در اختیار دارد، دیدار خواهد کرد.

این بازیکن کره‌ای تاکنون 2 بار با تکواندوکاران ایران مبارزه کرده است. یکبار مقابل کوروش رجلی در قهرمانی جهان 6 بر 5 به برتری دست یافته و یکبار هم در رقابتهای قهرمانی آسیا 2014، با نتیجه 6 بر 3، برابر مرتضی شیری پیروز شده است.

مردانی در صورت برتری باید با برنده دیدار هند و لبنان مبارزه کند.

اما در بخش بانوان، سمانه شش پری کاپیتان تیم ملی ایران، در وزن 57- کیلوگرم در اولین گام به مصاف "مارسیکا هالیندا" از اندونزی می‌رود و در صورت برتری با "محبوبا شاریپوا" از تاجیکستان مبارزه خواهد کرد.

در روز سوم رقابتهای تکواندو در المپیک هفدهم، پنجشنبه (دهم مهرماه)، بهنام اسبقی و شکرانه ایزدی بر روی شیاپ چانگ می‌روند.

بهنام اسبقی، قهرمان جهان و آسیا و تکواندوکار وزن 68- کیلوگرم ایران پس از یک دور استراحت با برنده مبارزه "سعید صالح" از قطر و "تینگ فان" از ویتنام رودررو می‌شود.

شکرانه ایزدی تکواندوکار وزن 67- کیلوگرم ایران، پس از یک دور استراحت باید با برنده دیدار "آیشا شاکیا" از نپال و "ژینگ لیو" از ماکائو دیدار کند.

در روز پایانی این بازیها که جمعه (یازدهم مهرماه) پیگیری می‌شود. فاطمه روحانی، اکرم خدابنده و فرزان عاشورزاده نمایندگان ایران خواهند بود که در بخش بانوان، فاطمه روحانی در وزن 73- کیلوگرم، ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است و سپس با برنده دیدار برونئی و پاکستان مبارزه می‌کند. روحانی در صورت پیروزی در این مرحله تکواندوکارانی از هند و کویت را پیش‌رو دارد.

اکرم خدابنده، تکواندوکار وزن 73+ کیلوگرم ایران نیز، در اولین گام به مصاف "داوین سورن" از ماکائو (دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا) می‌رود و در صورت برتری با برنده دیدار نپال و ماکائو مبارزه خواهد کرد.

اما فرزان عاشورزاده تکواندوکار وزن 58- کیلوگرم ایران در نخستین دیدارش، "محمد خلیفه" از اردن را پیش‌رو دارد. این تکواندوکار مدال طلای قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد.

عاشورزاده که مدال قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد در صورت برتری در این دیدار باید با " پن یک کاراکت" از تایلند (دارنده مدال طلای نوجوانان جهان و طلا و نقره قهرمانی آسیا) مبارزه می‌کند.

علی رغم ثبت نام و صدور آی دی کارت از سوی مسئولان برگزاری مسابقات، امروز و در حین انجام مراسم قرعه‌کشی، اعلام شد که تکواندوکاران کمتر از 17 سال مجوز حضور در این رقابتها را ندارند که بر این اساس 4 تکواندوکار از کشورهای ایران (کیمیا علیزاده تکواندوکار وزن 62- کیلوگرم)، تایلند، بنگلادش و تاجیکستان از قرعه مسابقات کنار گذاشته شدند.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها