0

برزیل ۳-۱ کرواسی در گام اول/هر چهار گل را برزیل زد!

 
hessamnice
hessamnice
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1392 
تعداد پست ها : 4099
محل سکونت : گیلان

برزیل ۳-۱ کرواسی در گام اول/هر چهار گل را برزیل زد!
جمعه 23 خرداد 1393  12:28 PM

سایت رسمی ویژه برنامه جام جهانی -  تیم ملی برزیل در اولین بازی خود در جام جهانی برابر کرواسی به پیروزی رسید.

دو تیم برزیل و کرواسی از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز (جمعه) با سوت نیشیمورای ژاپنی در دیدار افتتاحیه بیستمین دوره جام جهانی به مصاف هم رفتند تا رسماً این رقابت‌ها آغاز شود. این دیدار که در حضور ۶۸ هزار تماشاگر برگزار شد، با نتیجه ۳ بر یک به سود طلایی‌پوشان به پایان رسید که طی آن مارسلو ( ۱۱ - گل به خودی) برای کرواسی و نیمار (۲۹، ۷۱ - پنالتی) و اسکار (۹۰) برای برزیل گلزنی کردند.

نیمه نخست:

در دقیقه ۷ بازی بعد از اینکه برزیل یک موقعیت نصفه و نیمه به دست آورد؛ کروات‌ها به سمت دروازه زردپوشان رفتند و اولیچ با ضربه ناگهانی خود اولین خطر جدی را روی دروازه برزیل ایجاد کرد.

کروات‌ها با وجود سر و صدای عجیب تماشاگران برزیلی پا پس نکشیدند و چند بار از سمت چپ دروازه برزیل حرکت کردند. بازی با همین شرایط دنبال می‌شد تا اینکه در دقیقه ۱۱ مارسلوی برزیلی به جای دفع توپ ارسالی از سوی اولیچ مستقیماً آن را وارد دروازه تیمش کرد. بدین ترتیب اولین گل جام بیستم یک گل به خودی شد و کرواسی یک بر صفر از میزبان جام جهانی پیش افتاد.

در ادامه بازی برزیلی‌ها به خود آمدند و تلاش بسیاری کردند تا گل خورده را جبران کنند اما دروازه‌بان و مدافعان کرواسی به همان اندازه مقابل مهاجمان برزیل مقاومت می‌کردند.

بازی با برتری یک بر صفر کرواسی دنبال می‌شد تا اینکه در دقیقه ۲۹ مقاومت کروات‌ها شکست و برزیل به گل رسید. نیمار با پاسی که اسکار به او داد از میانه‌های میدان پا به توپ شد. او  به خوبی دروازه کرواسی را دید و از پشت محوطه جریمه توپ را به گوشه سمت چپ دروازه،‌ جایی که دور از دستان پلتیکاسا باشد فرستاد تا بازی به تساوی کشیده شود.

نیمه دوم:

نیمه دوم این بازی در شرایطی آغاز شد که دو تیم نسبت به نیمه نخست بازی را با احتیاط بیشتری دنبال می‌کردند. این روند تا دقیقه ۶۵ ادامه داشت تا اینکه نیمار پا به توپ به سمت دروازه کرواسی رفت اما با خطای کورلوکا متوقف شد. دنی آلوز هم که پشت ضربه ایستگاهی ایستاده بود از این موقعیت استفاده نکرد و توپش از بالای دروازه کرواسی به بیرون رفت.

چند دقیقه بعد، اولین پنالتی جام بیستم در دقیقه ۶۹ روی فرد، مهاجم برزیل اتفاق افتاد. این بازیکن که در محوطه جریمه به دنبال موقعیت بود نقش بر زمین شد و نیشیمورا این صحنه را پنالتی تشخیص داد که البته مشکوک به نظر می‌رسید. در دقیقه ۷۰ نیمار پشت ضربه پنالتی ایستاد و توانست برزیل را ۲ بر یک پیش بیندازد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که درواز‌ه‌بان کرواسی به سمت توپ حرکت کرد اما دستان او مانع از گل شدن توپ نشد.

پس از این گل تغییر چندانی در روند بازی ایجاد نشد اما این تیم برزیل بود که با گل دقیقه ۹۰ اسکار برتری خود را قاطع‌تر کرد و شروعی خوب در جام جهانی داشت. این گل هم در شرایطی به ثمر رسید که بازیکنان کرواسی اعتقاد به خطای برزیل داشتند تا به این ترتیب اولین بازی جام جهانی با حواشی متعددی در خصوص داوری به پایان برسد.

نیشیمورا در این بازی به نیمار از برزیل و کورلوکا از کرواسی کارت زرد نشان داد.

 

.: آخر ای مولای من چندی به درگاهت شدم / در طریقت، از دل و جان پیرو راهت شدم :.


.: محو روی آن جمال پاک چون ماهت شدم / ذره ای گشتم ز خاک و زیر پاهایت شدم :.

تشکرات از این پست
sayyed13737373
دسترسی سریع به انجمن ها