0

تغيير ساختار فورد در لينكلن

 
Hosyin
Hosyin
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1437
محل سکونت : اصفهان

تغيير ساختار فورد در لينكلن
چهارشنبه 24 آذر 1389  12:59 AM

تغيير ساختار فورد در لينكلن
جام جم آنلاين: لينكلن MKZ هيبريدي يا همان فورد فيوژن هيبريدي كه با تغيير ساختار به شكل لينكلن درآمده شايد توصيف دقيقي براي لينكلن MKZ 2011 هيبريدي باشد و بتواند آن را توصيف كند. براستي اگر شما اطلاعات جامعي در مورد فورد فيوژن 2010 كه يكي از برندگان 10 خودروي برتر سال 2010 بود داشته باشيد متوجه خواهيد شد كه با تغييرات كوچكي در مدل 2011 آن با يك سورپرايز و مدل غافلگير كننده روبه‌رو هستيد.

 MKZ هيبريدي ديفرانسيل جلو بوده و نيروي محركه آن همان تركيب 4 سيلندر اتكينسون سيكل، موتور 2.5 ليتري با يك موتور الكتريكي است كه مجموعا توان اين خودرو را به 191 اسب بخار مي‌رساند. همچنين خصوصيات آن همان CVT (انتقال متغير پيوسته)‌ و ميزان مصرف سوخت آن همان مقدار قابل توجه و تحسين‌برانگيز 41 مايل بر گالن در داخل شهر و 36 مايل بر گالن در جاده است.

در كنار ظاهر ممتاز و مجزا، اين خودرو داراي استانداردهايي است كه آن را در رديف خودروهاي لوكس قرار مي‌دهد. تزئينات چوبي داخل و تودوزي چرمي آن و صفحه نمايشگر لمسي نشانگرها از اين استانداردها هستند.

هنگامي‌كه فورد فيوژن به عنوان يكي از 10 خودروي برتر سال 2010 معرفي شد سازندگان متذكر شدند كه رانندگي با آن لذت‌بخش است. اين موضوع براي MKZ هيبريدي هم استفاده شد. چرا كه خودرويي با كارايي بالاست و تايرهاي آن ‌هنگام چرخش مقاومت زيادي ايجاد نمي‌كنند و بازخورد قابل توجهي هنگام استفاده در حالت تركيبي دارند. انتقال نيروي محركه از حالت تمام الكتريكي به تركيبي يا فقط بنزيني كاملا يكپارچه و بدون هيچ‌گونه تكان قابل احساس انجام مي‌گيرد. در مقايسه با يكي از رقبايش يعني لكسوس HS25oh رانندگي با لينكلن خوشايندتر بوده و روي جاده كم سروصداتر است. همچنين مصرف سوخت كمتر با تزئينات داخلي چشمگيرتر انتخاب بين اين دو را آسان‌تر هم مي‌كند.

در دنيايي كه بازدهي و كارايي اتومبيل حكم پول را دارد قيمت 35180 دلار براي لينكلن MKZ با توجه به خصوصيات ارزشمندش يك سورپرايز محسوب مي‌شود؛ در حالي كه قيمت پايه لكسوس HS25oh،35 هزار و 525 دلار و فيوژ هيبريدي 32 هزار و 555 دلار است. ارزش آپشن‌هاي اين خودرو مانند سيستم ناوبري و سيستم صوتي 1/ THX5با ديگر خرت و پرت‌هاي كوچك 3595 دلار است و براي تمامي آپشن‌هاي خودرو مانند سان روف، چراغ‌هاي جلوي انطباقي نور داخلي محدود و پيراموني، دوربين ديد عقب، برف‌پاكن‌‌هاي حساس به باران، چرخ‌هاي كرومي و ديگر چيزها 5695 دلار بايد پرداخت كرد.

Car and driver 
مترجم: آتنا حسن‌آبادي

 سنگینی باری که خدا به دوش ما می گذارد آنقدر نیست که کمرمان راخرد کند بلکه آنقدر است که ما را برای دعا به زانو در آورد.


 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها