0

الشرق الاوسط : ترور روش رسمی اسرائیل و متحدان غربی اش

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

الشرق الاوسط : ترور روش رسمی اسرائیل و متحدان غربی اش
دوشنبه 22 آذر 1389  8:27 PM

 

دوشنبه 22 آذر 1389 ۱۳ : ۳۰ ساعت
منبع : واحد مركزي خبر
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
الشرق الاوسط : ترور روش رسمی اسرائیل و متحدان غربی اش
الشرق الاوسط در مقاله ای نوشت قتل ، ترور ، تخریب و جاسوسی روشهای رسمی است که از این پس اسرائیل و متحدان غربی اش برای بی ثبات سازی کشورهای عربی واسلامی در پیش خواهند گرفت.

به گزارش واحد مرکزی خبر،پایگاه اینترنتی روزنامه الشرق الاوسط در مقاله ای به قلم بثینه شعبان نوشت همه روزنامه های غربی هفته گذشته به اتفاق اراء نوشتند که سرویس اطلاعاتی اسرائیل مجید شهریاری دانشمند هسته ای ایران را ترور و همکارش فریدون عباسی را زخمی کرد. به مطالب ایندیپندنت در تاریخ سی ام ماه گذشته میلادی ، گاردین در دوم و ششم همین ماه میلادی ، ها ارتص در چهارم همین ماه را نگاه کنید .

همچنین مجله تایمز انگلیس در مقاله ای نوشت گروههای ترور وابسته به موساد اسرائیل با همکاری نیروهای اطلاعاتی امریکا و غرب عملیات ترور در تهران را اجرا کردند تا برنامه هسته ای ایران را کند سازند که به عنوان راه جایگزین حمله نظامی مستقیم به ایران باشد . سه واقعه در روز بیست و نهم ماه گذشته میلادی انجام شد . فاش شدن اسناد ویکی لیکس که بیشتر ان درباره نگرانی از برنامه هسته ای ایران است دوم ترور شهریار مجیدی و مجروح شدن دانشمند دیگر ایرانی و سوم تعیین تامیر باردو به عنوان رئیس جدید موساد . برخی از روزنامه های غربی و اسرائیلی افتخار کردند که ترور دانشمند ایرانی هدیه دیگری است که مئیر داگان رئیس سابق موساد تقدیم کرده است و این ترور پایان اقدامات وی به شمار می رود .


منابع اسرائیلی شرم ندارند از اینکه اعتراف کنند گروه معروفی در موساد به نام گروه مرگ و مسموم سازی دارند . قبل ازاین هم اعتراف شد که موساد اسرائیل در قتل اردشیر حسن پور دانشمند هسته ای در سال 2007 دخالت داشته است .یک مقام امنیتی اروپایی که خواست نامش فاش نشود گفت اسرائیل در ترور دانشمندان کشورهای متخاصم در گذشته تردیدی به خود را ه نمی داد کاری که در عراق کردندوهراندازه که بتوانند علیه ایران انجام خواهند داد. این مطلب درروزنامه تلگراف در شانزدهم فوریه دوهزار و نه منتشر شد . در عمل موساد دانشمندان مصری و عراقی را در گذشته ترور کرده است .همچنین روزنامه نگاران ، سیاستمداران و حتی شعرا و فرهیختگان را ترور کرده است .


ریفا بهالا تحلیلگر سیاسی و فعال برای شرکت اطلاعاتی خصوصی امریکایی گفت راهبرد اسرائیل رها شدن از دست افراد کلیدی است . این مطلب در روزنامه تلگراف در شانزدهم فوریه امده است .


یوسی فلتمن تحلیلگر سیاسی اسرائیلی گفت اسرائیل بخشی از تلاشهای قدرتهای غربی برای کند ساختن برنامه هسته ای ایران به شمار می رود.همچنین منابع امنیتی اتفاق نظر دارند که موساد عملیات تروریستی را با توافق و همکاری سازمانهای اطلاعاتی غرب انجام میدهد که با اسرائیل هدف مشترک دارند ، همانطور که درباره برنامه ریزی و اجرای ترور المبحوح در دبی اتفاق افتاد .


ترور مجیدی و دیگران اخرین ترورهای اسرائیل بر ضد تهران یا هر کشور مسلمان و عربی نخواهد بود. ترورها تنها روش اسرائیل برای بی ثبات سازی کشورهای اسلامی و تضعیف تلاشها برای بحث و پژوهش علمی در این کشورها نیست . با این حال این روش بطور فعال در لبنان دنبال شد زمانی که شخصیتهای خاصی ترور شدند تا حزب الله را متهم کنند .


بیشتر گزارشهای منتشر شده نشان میدهد موساد اسرائیل با همکاری سازمانهای اطلاعاتی امریکا و غربی فعالیت می کند به همین دلیل ساده لوحی است که اعراب انتظار داشته باشند طرف های غربی عملیات تروری که اسرائیل انجام میدهد ، محکوم کنند.


در پایان این مقاله امده است قتل ، ترور ، تخریب و جاسوسی روشهای رسمی است که از این پس اسرائیل و متحدان غربی اش برای بی ثبات سازی کشورهای عربی واسلامی در پیش خواهند گرفت که ملتها و دولتها در این کشورها به استقلال در تصمیم گیری افتخار می کنند و به هر وسیله ای از ان حمایت می کنند و همین مقاومت است که تاثیر گذاری اش به اثبات رسیده است .

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها