0

پنج ضلعی احیای بورس

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158642
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پاسخ به:پنج ضلعی احیای بورس
چهارشنبه 27 فروردین 1393  4:54 PM

استراحت بورس پس از طي دوره رشد و رونق، طبيعي است
مجيد پورنعمت از ديگر كارشناسان بازار سرمايه نيز در گفت‌وگو با خبرگزاري تسنيم در خصوص وضعيت كنوني بورس گفت: با توجه به روند منفي شاخص بورس در سه ماهه پاياني سال 92 و افت قيمت‌ها انتظار مي‌رفت در سال جديد بازار سهام با توجه به سيكل سنتي خود روند رو به رشدي در پيش بگيرد، اما در اين روزها شاهد تداوم افت شاخص هستيم.


اين كارشناس بازار سرمايه افزود: در 9 ماهه ابتدايي سال 92، بازار سهام رشد قابل توجهي داشت كه از دلايل اصلي آن مي‌توان به ايجاد فضاي سياسي مثبت داخلي و بين‌المللي و تاثير آن در بازار سرمايه و نيز روي كار آمدن دولت جديد، ركود بازارهاي رقيب و هجوم نقدينگي بالا به بورس اشاره كرد.


وي با بيان اينكه در سال گذشته اين شرايط باعث شد تا قيمت سهام بسياري از شركت‌ها افزايش چند برابري را تجربه كند، گفت: قطعا در مورد بسياري از معاملات سهام در بورس، پايه و اساس تحليلي وجود نداشت. پورنعمت اظهار كرد: در چنين شرايطي به نظر مي‌رسد ابزار‌هاي كنترلي نظير عرضه‌هاي سازمان خصوصي‌سازي نيز خيلي دير صورت پذيرفت. وي تصريح كرد: بررسي روند معاملات بورس در ماه‌هاي اخير نيز نشان از افزايش شديد سهم اشخاص حقيقي را‌ در حجم معاملات بورس دارد كه اين حضور، بروز رفتار هيجاني را نيز بيش از پيش به همراه داشت.


اين كارشناس بازار سرمايه تاكيد كرد: وقتي بورس يك دوره موفق و پررونق را تجربه مي‌كند طبيعي است كه وارد فاز استراحت شود. همچنين بررسي روند معاملات سه ماه پاياني سال گذشته و چند هفته اول سال جديد نشان از اين دارد كه بورس در حال گذران دوره استراحت است كه البته در صورت تداوم، اين روند مي‌تواند باعث ايجاد ركود شود.


پورنعمت ادامه داد: در حال حاضر شرايط قيمت‌ها براي خريد بسيار جذاب است و به نظر مي‌رسد با ديد بلندمدت و انتخاب درست قطعا مي‌توان بازده بالاتر از نرخ سود بانكي كه اين روزها بسيار از آن صحبت مي‌شود كسب كرد.

 

اخبار,اخبار اقتصادی ,بورس

 

اخبار,اخبار اقتصادی ,بورس

اخبار اقصادی - دنیای اقتصاد

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها