0

پنج ضلعی احیای بورس

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158642
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پاسخ به:پنج ضلعی احیای بورس
چهارشنبه 27 فروردین 1393  4:53 PM

مرحله دوم هدفمندي بر بازار سرمايه بي‌تاثير است
از سوي ديگر عضو هيات رئيسه كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نيز درباره دلايل ريزش شاخص بورس طي روزهاي اخير گفت: بنا نيست كه شاخص بورس همواره رشد صعودي داشته باشد، افت امروز متاثر از رشد‌هاي گذشته است. به گزارش خانه ملت، الياس نادران در ادامه افزود: منابع مالي در كشور محدود است و زماني كه حاشيه سود شركت‌ها به دليل عدم توازن در بازار ارز و تفاوت نرخ‌هاي اساسي بالا بود، به رونق بورس منتهي مي‌شد، اما امروز كه قيمت‌ها منطقي‌تر شده و حاشيه سودها به قيمت‌هاي واقعي خود برگشته، طبيعي است كه حباب قيمت‌ها در بورس تخليه شود و به نرخ‌هاي روشن و نسبتا قابل قبولي باز گردد.


نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلام شهر در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: زماني كه شاخص بورس طي يكسال بيش از سه برابر شد، افت امروز آن قابل پيش‌بيني بود تا ساير بازارها هم بتوانند از منافع مالي بهره‌مند شوند.


نايب رئيس دوم كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به اين سوال كه آيا اجراي فاز دوم هدفمندي هم دليلي براي افت شاخص بورس به شمار مي‌رود، اظهار كرد: اجراي فاز دوم هدفمندي در نوسانات بورس بي‌تاثير خواهد بود و به عقيده بنده اين موضوع تاثير چنداني بر افت شاخص نداشته است.


نادران در رابطه با ركود حاكم بر اقتصاد و تاثير آن بر نوسانات بازار بورس نيز گفت: طبيعتا زماني كه سرمايه‌گذاري در بنگاه‌هاي اقتصادي كاهش مي‌يابد آثار ركودي بر بورس دارد، همچنين سياست‌هاي ضد تورمي كه دولت در 6ماه دوم سال 92 اتخاذ كرد آثار خود را بر بنگاه‌ها و شاخص بورس مي‌گذارد و اين موضوع كاملا روشن است.


نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلام شهر در مجلس افزود: مورد ديگر اينكه تعلل‌ها به‌خصوص در حوزه مديريت‌هاي دولتي متاثر از مذاكرات هسته‌اي نيز مي‌تواند تاثيرات معنا‌داري بر بازار داشته باشد.

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها