0

پنج ضلعی احیای بورس

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158642
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پاسخ به:پنج ضلعی احیای بورس
چهارشنبه 27 فروردین 1393  4:53 PM

وضعيت فعلي بازار گذرا است 
معاون ناشران و اعضاي بورس تهران درباره ريزش‌هاي اخير شاخص به رفتارهاي هيجاني برخي سهامداران اشاره كرد و گفت: قيمت بسياري از سهام شركت‌ها به سطوح ارزنده‌اي رسيده است.


به گزارش خبرگزاري فارس، اميرحمزه مالمير با تاكيد بر اينكه بسياري از سهامداران در تصميمات خود هيجاني عمل كرده و بازار با افراط يا تفريط همراه است، در ادامه اظهار كرد: متاسفانه سهامداران به شاخص توجه ويژه مي‌كنند و افت شاخص موجب شده است كه بدون توجه به ارزش شركت‌ها، فقط فروشنده باشند، در حالي‌كه اين راحت‌ترين تصميم ولي نه بهترين تصميم است.


وي ادامه داد: در زمان افزايش شاخص بورس، سهامداران هر شركتي را خريداري مي‌كنند، چون فكر مي‌كنند كه فردا 4درصد عقب افتاده‌اند، فارغ از اينكه بايد به مسائل بنيادي توجه كنند. مدير سابق سازمان بورس و معاون فعلي ناشران و اعضاي بورس تهران در پاسخ به اين سوال كه آيا هدفمندسازي يارانه‌ها مي‌تواند عاملي براي افت شديد قيمت سهام شركت‌ها باشد، يا اينكه جو رواني موجب افت شاخص شده است، گفت: اجراي هدفمندي يارانه‌ها در وضعيت شركت‌ها اثرات متفاوتي دارد.


وي ادامه داد: سرمايه‌گذاران بايد ميزان مصرف انرژي در صنايع را بر اساس اطلاعات منتشره، مورد تحليل قرارداده و اثرات آن را بررسي كنند. اين مدير بورسي، با اشاره به اينكه برخي شركت‌ها افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي را در پيش‌بيني‌هاي خود لحاظ كرده‌اند، گفت: تعدادي از صنايع نيز تاثير چنداني از افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي نمي‌پذيرند.


مالمير گفت: برخي ديگر نيز با توجه به كشش بازار از محل افزايش قيمت‌ محصولات، سودآوري خود را حفظ خواهند كرد.


وي با تاكيد بر اينكه واكنش بازار پيش از اجراي فاز اول هدفمندي هم منفي بود، گفت: اين بحث نمي‌تواند ملاك عمل قرار گيرد و كليت بازار را تحت‌تاثير قرار دهد.


اين مدير سابق سازمان بورس با اشاره به اينكه وضعيت فعلي بورس گذرا است، گفت: همان گونه كه در بازار مثبت تاكيد داشتم كه سرمايه‌گذاران با تحليل اقدام به خريد يا فروش كنند در اوضاع فعلي نيز توصيه مهم اينجانب به سهامداران اين است كه با تحليل اقدام به خريد يا فروش سهام كنند.


وي در ادامه خطاب به شركت‌هاي حقوقي تصريح كرد: از حقوقي‌ها انتظار اين است كه در زمان اوج و نزول با بازارگرداني به تعادل بازار كمك كنند كه متاسفانه برخي حقوقي‌ها آن طور كه بايد و شايد در اين بازار نقش خود را ايفا نمي‌كنند.

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها