0

پنج ضلعی احیای بورس

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158642
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پاسخ به:پنج ضلعی احیای بورس
چهارشنبه 27 فروردین 1393  4:53 PM

قول مجلس براي حمايت از بازار
مسوولان و فعالان بازار سرمايه عصر دوشنبه نشستي با نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي برگزار كردند كه در پايان اين جلسه مقرر شد تا كارگروه مشترك بازار سرمايه و مجلس شوراي اسلامي تشكيل شود.


سيد‌محمدحسن ابوترابي‌فرد، نايب رئيس اول مجلس شوراي اسلامي در اين نشست با اشاره به اينكه نظام و كشور به اين نتيجه رسيده‌اند كه بازار سرمايه بايد تقويت شود، گفت: نقش بازار سرمايه در توليد و استفاده از سرمايه‌هاي خرد و رشد اقتصاد كشور، شفاف‌سازي اقتصاد و تضعيف بازار‌هاي موازي بر كسي پوشيده نيست. به اعتقاد وي، يكي از دلايل كاهش شيب تورم در سال گذشته انتقال نقدينگي از بازارهاي موازي به بازار سرمايه بوده است.


نايب رئيس اول مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه براي آرامش بازار سرمايه بايد از قوانين و مقررات با ثبات استفاده شود كه آرامش بورس را بر هم نزند، تصريح كرد: بايد فرهنگ پايدار سرمايه‌گذاري در بورس را با سياست‌هاي با ثبات اقتصادي تشويق كنيم تا بتوانيم سرمايه‌گذاران را با قوانين مناسب در بازار سرمايه حفظ كنيم.


وي با اشاره به اينكه در مجلس تلاش مي‌كنيم دغدغه‌هاي فعالان بازار سرمايه را در تصميمات خود مدنظر قرار دهيم، خاطرنشان كرد: به‌منظور پوشش اين دغدغه‌ها كارگروهي از فعالان بازار سرمايه و تعدادي از نمايندگان مجلس تشكيل مي‌شود.


حجت‌الاسلام ابوترابي تاكيد كرد: وظيفه اين كارگروه تنظيم اصول و قواعدي است كه با فضاي كسب و كار در بازار سرمايه همخواني داشته باشد و به اين سمت حركت كنيم كه قوانين مصوب در مجلس ثبات بخش بوده و سرمايه‌گذاري را تشويق كند.


نايب رئيس اول مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ابلاغ سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي توسط مقام معظم رهبري ابراز داشت: در اين سياست‌ها بر روي جذب سرمايه‌هاي مردمي تاكيد شده است و از همين رو در كارگروه مشترك مجلس و بازار سرمايه اين اصول و زيرساخت‌ها دنبال مي‌شود.

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها