0

پنج ضلعی احیای بورس

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158642
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پنج ضلعی احیای بورس
چهارشنبه 27 فروردین 1393  4:52 PM

اخبار اقتصادی - تصمیم‌های مشترک دولت و مجلس برای حمایت از بازار سهام اعلام شد
پنج ضلعی احیای بورس

نشست‌های مهم روزهای اخیر اهالی بازار، مسوولان دولتی و مجلسی‌ها دیروز روند افت شدیدی را که بازار در روزهای اخیر در پیش گرفته بود، مهار کرد و به این ترتیب دماسنج بورس تنها با 126 واحد کاهش به 73 هزار و 847 واحد رسید.

دیروز در مهم‌ترین این نشست‌ها، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس پنج تصمیم مهم را به‌عنوان رئوس برنامه‌های حمایتی دولت مورد بررسی قرار دادند. کنترل در حوزه نظارت بر نرخ‌های سود بانکی، قیمت‌گذاری محصولات تولیدی بنگاه‌ها بر اساس نظام عرضه و تقاضا، تنظیم عرضه‌های سازمان خصوصی‌سازی بر اساس زمان‌سنجی بازار، روان‌سازی معاملات در بورس‌های کالایی برای حمایت از تولیدکنندگان و در نهایت تلاش برای تصمیم‌گیری نرخ 100 تومانی سوخت گاز پتروشیمی‌ها موضوعات مورد بررسی در این نشست بودند. کارشناسان معتقدند با تصمیماتی که دولت در دست بررسی دارد، می‌توان به بازگشت بورس در مسیر صعودی آن امیدوار بود.

 

روز دوشنبه نیز نایب رئیس مجلس در دیدار با فعالان بازار با تاکید بر نقش بورس در تولید و هدایت سرمایه‌ها به اقتصاد، از تشکیل کارگروهی در مجلس خبر داد که وظیفه تنظیم قواعد لازم برای ثبات‌بخشی به بازار را بر عهده خواهد داشت.

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها