0

برنامه نویسی در حال حاضر ایران درآمد داره؟

 
machitgarha
machitgarha
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : خرداد 1394 
تعداد پست ها : 1

جوابت درست نیست!
یک شنبه 31 خرداد 1394  3:18 PM

سلام. ۳نکته:

 

 

۱- HTML و CSS زبان برنامه‌نویسی نیستند؛ بلکه HTML زبان نشانه‌گذاری (Markup Language) و CSS یک زبان Stylesheet (دقیقا معنی‌اش مشخص نیست ولی تقریبا سندی که سبک‌سازی می‌کند -که معنی پیچیده‌ای است!-) است. اما جاوااسکریپت (JavaScript) و جی‌کوئری (JQuery) (کتابخانه‌های جاوااسکریپت) زبان‌های برنامه‌نویسی (Programming Language) یا به عبارت دیگر زبان‌های اسکریپت‌نویسی (Scripting Language) هستند.

 

۲- دوم این‌که اگر بتوانید تو کارتون موفق باشید (یعنی کامل یاد بگیرید و تمرین کنید)، درآمد طراحی‌وب کلا در سراسر دنیا خیلی‌خوب هست؛ حتی مثلا اگر حرفه‌ای بشوید برای طراحی کامل یک وب و صفحه‌های مختلفش، می‌توانید حداقل یک میلیون رو در بیاورید و بلکه هم بیش‌تر. اما این‌که به شما چندبار در یک بازه‌ی زمانی پیشنهاد بدهند، مسئله‌ی دیگری است که به تبلیغاتی که در مورد خودتون کردید، بستگی دارد (منظورم این هست که چقدر پیش دیگران خودتون رو در زمینه‌ی طراحی‌وب معرفی کردید).

 

۳- متاسفانه برنامه‌نویسی در حال حاضر درآمد کمی در ایران دارد مگر این‌که فکر بکری داشته باشید یا در زمینه‌ی وب برنامه‌نویسی کنید (با زبان‌هایی مثل PHP و ASP.net یا JavaScript). لازم به ذکر می‌دانم که برنامه‌نویسی پردرآمدترین شغل دنیاست.

 

این هم چند منبع برای صحت حرف‌هام:

http://programmers.stackexchange.com/questions/129141/is-css-a-programming-language

http://stackoverflow.com/questions/145176/is-html-considered-a-programming-language

https://jquery.com

http://www.businessinsider.com/be-a-software-programmer-not-a-doctor-2014-2?IR=T

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها