0

ارشد معماری

 
mohamad_mohamad_mohammad
mohamad_mohamad_mohammad
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1392 
تعداد پست ها : 442
محل سکونت : تهران

معرفی رشته انرژی معماری
دوشنبه 19 اسفند 1392  11:28 AM

 
  معرفی رشته انرژی معماری
گرم شدن زمين،‌ افزايش آلودگي‌هاي زيست محيطي، از بين رفتن منابع طبيعي انرژي و... كارشناسان را بر آن داشت تا با چاره‌انديشي در زمينه‌هاي مختلف،‌ اين روند رو به رشد را مهار نمايند. يكي از مهمترين بخش‌هايي كه سهم بسزايي در اتلاف منابع انرژي و افزايش آلودگي‌هاي زيست محيطي دارد،‌ صنعت ساختمان است. از اين رو طراحي صحيح ساختمان‌ها و دقت در انتخاب مصالح و... نقش قابل توجهي در كاهش اثرات زيانبار اين صنعت دارد.
معماري سبز و معماري پايدار از جمله راهكارهاي ارائه شده در اين مورد مي‌باشند. يكي از اركان مهم اين نوع معماري،‌ متناسب ساختن ساختمان با اقليم محل احداث پروژه است. انرژي معماري، رشته نوپايي است كه براي دانشجويان معماري به خوبي شناخته شده نيست. رشته انرژي معماري سعي مي‌نمايد با احيا كردن دانش پيشينان و تلفيق آن با دانش ساختمان‌سازي جديد، روش مطلوبي را ارائه نمايد كه بتواند جوابگوي نيازهاي مادي و معنوي انسان امروزي باشد.
برخي از سر فصل‌هاي مهم ارائه شده در اين دوره عبارتند از: آموزش مباني طراحي اكولوژيك، مميزي انرژي، كارشناس انرژي، نرم‌افزارهاي محاسباتي (نور و روشنايي، صوت و گرما)، فيزيك ساختمان، مديريت انرژي و...
فارغ‌التحصيلان اين دوره با وجود توانايي‌ها و آموخته‌هايشان مي‌توانند با عنوان طراح،‌ مشاور انرژي، كارشناس انرژي، محقق و پژوهشگر و در ساير زمينه‌هاي مرتبط مشغول به كار گردند.
 

خلیج فارس

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها