0

بورس.....

 
abbas88
abbas88
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 329
محل سکونت : همدان

پاسخ به:بورس.....
چهارشنبه 14 اسفند 1392  7:26 PM

با سلام به appleapple

خوب اولا که "حیات" درسته نه "حیاط". در ثانی همه ما برای انجام فرایض دینی و کلا زندگی دینی سه راه بیشتر نداریم:

1) خودمو ن به درجه اجتهاد برسیم و بر اساس استنباط خودمون عمل کنیم.

2) عمل به احتیاط داشته باشیم. یعنی خودمون مجتهد نیستیم و از کسی هم تقلید نمیکنیم. در این شرایط عمل به احتیاط میکنیم و 

3) تقلید از یک مرجع دینی

خوب برادر یا خواهر عزیز اگه واقعا از مرجع تقلید شما  در زمان حیاتشون در مورد فعالیت سرمایه گذاری در بورس استفتا شده و ایشون فرمودن مشکل داره خوب این یه حرفیه و شما مجاز به این کار نیستید. ولی شما میفرمایید مرجع تقلیدم فوت شده و از صحبت هاتون معلومه اون مرحوم در این زمینه چیزی نفرمودند و شما هم همت نکردید در زمان حیاتشون استفتا کنید.

الان و در این شرایط که ایشون فوت شدند و چیزی هم در مورد بورس نفرمودند یا باید احتیاط کرده وارد این کار نشید یا از مرجع تقلید دیگری در این مورد استفتا بفرمایید. راه سوم هم اینه برید در علوم دینی مطالعه کنید و به درجه اجتهاد برسید تا خودتون شایستگیه استنباط پیدا کنید. تا اونجایی هم که بنده در این زمینه مطالعه کردم مراجع و بزرگان حال حاضر چیزی در خصوص حرمت فعالیت بورس نفرمودند. 

بنده فیلم و کلیپ هایی دیدم در اینترنت که برخی محققان و اساتید مطالبی در این زمینه فرمودند ولی حداقل بنده از اونا تقلید نمیکنم. مرجع تقلید شما باید بزرگانی باشند که ریششون رو در راه علوم دینی سفید کرده باشند نه جوانانی که اصلا در این زمینه تخصص ندارند.

پس نیاز به اینهمه بحث و جدل نیست. واقعا اگه استفتایی در این زمینه دیدید ما رو هم مطلع کنید چون بنده به محض مشاهده استفتایی مبنی بر حرمت فعالیت در بورس از این کار خودداری میکنم.

 موفق باشید دوست عزیز

تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها