0

ترفند روز ، هر روز یک ترفند

 
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 8721
محل سکونت : خراسان جنوبی

پاسخ به:ترفند روز ، هر روز یک ترفند
دوشنبه 11 فروردین 1393  8:19 PM

ترفندی برای روشن شدن خودکار کامپیوتر

اگر به هر دلیلی نیاز دارید که رایانه شما در زمان و تاریخی مشخص به صورت خودکار و بدون نیاز به فشار دادن دکمه power روشن شود باید در تنظیمات BIOS سیستم خود تغییراتی ایجاد کنید. برای آشنایی با مراحل انجام این ترفند با ما همراه شوید.

Kindle Auto PCبه گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ناریا، برای ورود به بخش تنظیمات BIOS باید درست هنگام روشن شدن سیستم به طور پیاپی دکمه DELETE صفحه کلید را فشار دهید تا سیستم به جای بوت شدن وارد بخش تنظیمات BIOS شود. سپس وارد قسمت Power Management Setup شوید تا بتوانید تنظیماتی را در خصوص روشن شدن خودکار رایانه انجام دهید.

در این بخش گزینه PWron/Resume by alarm را از حالت غیرفعال به فعال تغییر دهید تا گزینه date alarm در بخش پایینی صفحه به حالت فعال دربیاید. حال می توانید تاریخ مورد نظر خود را در این بخش ثبت کنید. همچنین برای ثبت زمان، باید به سراغ گزینه Time alarm بروید.

در نهایت بعداز تمام شدن تنظیمات خود کلید F۱۰ را فشار دهید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شود. حال رایانه را خاموش کنید اما سیم برق آن را از پریز نکشید تا تاریخ و ساعت سیستم دچار مشکل نشود.

با این تنظیمات رایانه درست در تاریخ و زمانی که شما خواسته اید به صورت خودکار روشن خواهد شد.

 

تشکرات از این پست
siryahya FATEME74
دسترسی سریع به انجمن ها