0

ترفند روز ، هر روز یک ترفند

 
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 8721
محل سکونت : خراسان جنوبی

پاسخ به:ترفند روز ، هر روز یک ترفند
پنج شنبه 29 اسفند 1392  8:02 PM

ترفند امروز: برنامه‌های پیش‌فرض ویندوز را فعال/غیر فعال کنید

به گزارش سافت‌گذر ؛ امروز ترفند کاربردی و کم‌تر شناخته‌شده‌ای را به شما معرفی می‌کنیم که بسیار کاربردی است. با استفاده از این ترفند می‌توانید تنظیم کنید که کدام بازی‌های پیش‌فرض ویندوز در منوی استارت نمایش داده می‌شوند، بین ویندوز مدیا پلیر و ویندوز مدیا سنتر در ویندوز 7 کدام یک می‌خواهید فعال باشد و کدام یک غیر فعال، و...

 

اغلب گزینه‌هایی که در صفحه بالا و در رایانه‌تان می‌بینید مربوط به کاربران حرفه‌ای هستند (مثلاً تغییر در تنظیمات .NET Framework ویندوز یا سرویس‌های TCP/IP) اما اگر کمی با رایانه خود و ویندوز آشنایی داشته باشید، باز هم می‌توانید تنظیماتی را پیدا کنید که به دردتان بخورد.

مثلاً می‌توانید اینترنت اکسپلرر 8 یا نسخه‌های بعدی آن را غیر فعال کنید تا بتوانید نسخه‌های قبلی را نصب و یا کلاً بدون مزاحمت از مرورگرهای دیگر استفاده کنید. یک توصیه ویژه هم داریم: اگر رایانه شما صفحه لمسی و امکانات مشابه آن را ندارد برای آن‌که از بار سیستم کم کنید، می‌توانید همه گزینه‌های مربوط به تبلت Tablet PC Components را غیر فعال کنید، اگر در رایانه‌تان این گزینه‌ها به طور پیش‌فرض فعال هستند.

و اما برای تغییر در تنظیمات برنامه‌ها و ویژگی‌های پیش‌فرض ویندوز کافی است:

1-    منو یا صفحه استارت را باز کنید و عبارت turn windows features on or off را جستجو نمایید.
2-    پنجره تنظیمات را باز کنید تا لیستی شبیه به لیست تصویر بالا برایتان نمایش داده شود. برای فعال یا غیر فعال کردن برنامه‌ها یا ویژگی‌های ویندوز می‌توانید تیک کنار هر برنامه یا پوشه را بزنید یا خذف کنید. برای آن‌که همه زیرمجموعه‌های یک بخش را تنظیم کنید از تیک کنار کل پوشه استفاده کنید.
3-    مراقب باشید برنامه‌ها یا ویژگی‌هایی را که نمی‌شناسید غیر فعال نکنید.

 

تشکرات از این پست
siryahya FATEME74
دسترسی سریع به انجمن ها