0

ترفند روز ، هر روز یک ترفند

 
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 8721
محل سکونت : خراسان جنوبی

پاسخ به:ترفند روز ، هر روز یک ترفند
دوشنبه 19 اسفند 1392  9:15 PM

ترفند امروز: نوار وظیفه خود را جابه‌جا کنید

به گزارش سافت‌گذر ؛ ترفندی که امروز به شما معرفی می‌کنیم، شاید برای هیچ‌کدام از شما جدید نباشد، اما...

حتماً متوجه شده‌اید که صفحه‌نمایش‌های جدید روز به روز عریض‌تر می‌شوند. این یعنی هیچ نیازی نیست که نوار وظیفه ویندوز آن همه فضا را از پایین صفحه اشغال کند. به علاوه، تنها دلیل این‌که نوار وظیفه ویندوز در رایانه بسیاری از کاربران پایین صفحه قرار دارد، این است که مکان پیش‌فرض آن پایین صفحه است و اغلب کاربران هم به جای آن کاری ندارند و آن را تغییر نمی‌دهند.


 

با این حال، تغییر مکان نوار وظیفه ویندوز هم کاری فوق‌العاده ساده است و هم در عین حال فواید زیادی می‌تواند داشته باشد. مثلاً اگر آن را به سمت چپ یا راست صفحه ببرید، می‌توانید از فضای بیش‌تری در صفحه‌نمایش خود برای کارهای اصلی استفاده کنید و یا حتی اگر آن را بالای صفحه بگذارید دیگر نیازی نیست برای بستن یک پنجره به بالای صفحه بروید، برای باز کردن منو یا صفحه ویندوز به پایین صفحه بیایید. برای کوچک minimize کردن یک پنجره به بالای صفحه‌نمایش بروید، برای برگرداندن آن به پایین صفحه، و... این یعنی صرفه‌جویی در وقت و کم‌تر خسته شدن چشم.

برای جابه‌جا کردن نوار وظیفه کافی است روی فضای آن کلیک راست کنید، اگر گزینه Lock the taskbar تیک خورده است، تیک آن را بردارید. با ماوس نوار وظیفه را بگیرید و به هر طرف صفحه که می‌خواهید بکشید. و اگر مایل هستید دوباره Lock the taskbar را تیک بزنید تا نوار وظیفه‌تان به اشتباه جابه‌جا نشود.

به گزارش
سافت‌گذر ؛ گذاشتن نوار وظیفه در سمت چپ یا راست صفحه کمی عجیب به نظر می‌آید، البته کاملاً سلیقه‌ای است، اما ما توصیه می‌کنیم نوار وظیفه ویندوزتان را به بالای صفحه ببرید و کمی صبر کنید (هرچند می‌دانیم ممکن است فوق‌العاده دشوار باشد) تا به این وضعیت جدید عادت کنید. مطمئن باشید از غوره حلوا خواهید ساخت و چه حلوایی!

 

تشکرات از این پست
siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها