0

ترفند روز ، هر روز یک ترفند

 
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 8721
محل سکونت : خراسان جنوبی

پاسخ به:ترفند روز ، هر روز یک ترفند
سه شنبه 13 اسفند 1392  10:43 PM

ترفند امروز: دکمه پاور منوی استارت را تغییر دهید

به گزارش سافت‌گذر ؛ برخی از کاربران به هر دلیلی نمی‌توانند رایانه خود را کامل خاموش کنند، مثلاً کارشان به گونه‌ای است که باید اطلاعات دائم دم دستشان باشد و باید رایانه‌شان را مثلاً هایبرنیت کنند. برخی دیگر هم ممکن است هر روز چندین بار نیاز به ری‌استارت داشته باشند. چنین کاربرانی می‌توانند در منوی استارت ویندوز 7، گزینه مدنظر خود را به جای دکمه پیش‌فرض شات‌داون تنظیم کنند.

 

منوی استارت در ویندوز 7 به طور پیش‌فرض دکمه شات‌داون را نشان می‌دهد و اگر می‌خواهید رایانه خود را ری‌استارت کنید، به حالت خواب sleep ببرید، یا مثلاً هایبرنیت کنید، باید روی فلش کوچک کنار دکمه شات‌داون کلیک کنید و دکمه مورد نظر را انتخاب نمایید.

اما اگر شما بیش از آن‌که رایانه‌تان را خاموش کنید، آن‌ها را در حالت خواب قرار می‌دهید، یا هایبرنیت می‌کنید یا هر کدام از دکمه‌های پاور را بیش‌تر به کار می‌برید، می‌توانید همان دکمه را به جای شات‌داون بگذارید و دکمه خاموش کردن رایانه را به منوی فلش سمت راست ببرید. برای این کار کافی است:

1-    روی دکمه (دایره) منوی استارت کلیک راست کنید و گزینه آخر Properties را انتخاب نمایید.
2-    در صفحه‌ای که باز می‌شود در قسمت Power boot action هر کدام از گزینه‌هایی را که بیش‌تر از آن استفاده می‌کنید انتخاب کنید تا جایگزین شات‌داون شود.

 

تشکرات از این پست
siryahya takround
دسترسی سریع به انجمن ها