0

ترفند روز ، هر روز یک ترفند

 
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 8721
محل سکونت : خراسان جنوبی

ترفند امروز: ویندوز 8 تان سریع بالا می‌آید؟ چرا سریع‌تر بالا نیاید؟
یک شنبه 11 اسفند 1392  6:17 PM

ترفند امروز: ویندوز 8 تان سریع بالا می‌آید؟ چرا سریع‌تر بالا نیاید؟

به گزارش سافت‌گذر ؛ ویندوز 8 نسبت به ویندوز 7 در بسیاری از جاها کاملاً سریع‌تر شده است. یکی از این جاها که کاملاً محسوس است سرعت راه‌اندازی سیستم است. اما این سرعت را باز هم می‌توان بالاتر برد.

 

درست است که ویندوزهای 8 به بعد، هنوز هم به کاربر اجازه می‌دهند برنامه‌های دسکتاپی یا غیر مدرن را به گونه‌ای تنظیم کنند تا در ابتدای ویندوز به طور خودکار اجرا شوند. اما این برنامه‌ها مثل ویندوزهای قبلی دیگر در ابتدای ویندوز اولویت ندارند. توضیح بیش‌تر این‌که ویندوزهای 8 به بعد اجرای برنامه‌های معمولی را در ابتدای ویندوز به تعویق می‌اندازند تا بقیه برنامه‌ها سریع‌تر اجرا شوند.

این کار باعث می‌شود سیستم شما سریع‌تر راه‌اندازی شود، اما اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که مستقیم به محیط دسکتاپ می‌روید و از صفحه استارت استفاده نمی‌کنید، این ویژگی ویندوز باعث کندتر شدن کار شما می‌شود. بنابراین ارزش دارد که با یک ترفند ساده کاری کنید که برنامه‌های دسکتاپ اولویت قبلی خود را پیدا کنند. اگر دیدید این کار فایده‌ای ندارد، می‌توانید دوباره تنظیمات را به حالت اول در بیاورید. برای در اولویت قرار دادن برنامه دسکتاپ هنگام راه‌اندازی ویندوز کافی است:

1-    دکمه‌های ترکیبی ویندوز + R را فشار دهید. در پنجره Run عبارت regedit را تایپ کنید و اینتر بزنید.
2-    از ساختار درختی سمت چپ به آدرس زیر بروید:


HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Serialize

•    نکته: اگر پوشه یا به اصطلاح کلید Serialize در Explorer وجود نداشت، آن را به این ترتیب بسازید: روی کلید Explorer کلیک راست کنید، از منوی New گزینه اول Key را انتخاب کنید. کلید جدیدی را که ساخته می‌شود Serialize نام‌گذاری کنید. حال آن را انتخاب کنید. به مرحله 3 بروید.

3-    در صفحه سمت راست، روی StartupDelayInMSec دو بار کلیک کنید.

•    نکته: اگر را نمی‌بینید به این روش آن را ایجاد کنید: روی فضای خالی صفحه سمت راست کلیک راست کنید. از منوی New گزینه DWORD را انتخاب کنید. نام آن را StartupDelayInMSec بگذارید. به مرحله 4 بروید.

4-    روی StartupDelayInMSec دو بار کلیک کنید و مقدار Value data را صفر تنظیم کنید (تصویر بالا).
5-    ویندوز را چند بار ری‌استارت کنید تا ببینید آیا تغییری مشاهده می‌کنید یا خیر. اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید این تنظیمات را به حالت پیش‌فرض برگردانید. می‌توانید StartupDelayInMSec را پاک کنید و یا مقدار Value data را به مقدار پیش‌فرض برگردانید.

به گزارش سافت‌گذر ؛ بسیاری از کاربران ویندوزهای 8 و 8.1 ترجیح می‌دهند با راه‌اندازی ویندوز مستقیم به دسکتاپ بروند و اصلاً وارد صفحه استارت نشوند. این دسته از کاربران به احتمال زیاد از ترفند بالا سود زیادی خواهند برد.

 

تشکرات از این پست
siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها