0

اثرات مسافرت بر سلامت

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

اثرات مسافرت بر سلامت
پنج شنبه 8 اسفند 1392  8:45 AM

مسافرت اثرات مثبت مختلفی بر افراد می‌گذارد که یکی از این موارد «کاهش استرس و اضطراب» است،

سفر به شما این امکان را می‌دهد که کمی فشارهای روحی  جسمی را از خود دور کنید حتی اگر سفر کاری باشد و شما مجبور باشید ساعت‌های متمادی در کنفرانس‌هایی شرکت کنید، در عوض با کشور یا شهر جدیدی آشنا خواهید شد. ممکن است مسافرت اضطراب و استرس هم داشته باشد، به خصوص اگر سفر شما همراه با گردش و بازدید از جاهای دیدنی باشد یا نیاز به آشنایی با زبان‌های مختلف داشته باشید یا مقصدتان شهری شلوغ باشد. اما استرس سفر یک استرس مثبت است و مثل اضطراب شما از کار زیاد یا زندگی روزمره نیست. کاهش فشار و استرس روحی همیشه به سلامتی شما کمک خواهد کرد.

تنوع در زندگی

مسافرت از هر نوعی که باشد باعث می‌شود برای مدتی از عادی خود دور شوید و همین مسئله به تنهایی انرژی زیادی به شما می‌دهد. اینکه بخواهید برنامه روزانه خود را کمی تغییر دهید، می‌تواند به عنوان نوعی درمان محسوب شود و این کار از کسل و خسته شدن فکر و جسم جلوگیری می‌کند. بزرگی می‌گفت: «هر تغییر و تنوعی به اندازه استراحت خوب است».

استفاده از هوای آزاد

سفر باعث می‌شود که از چهاردیواری منزل یا محل کار دور شوید و بیشتر از هوای تازه و سالم لذت ببرید. اگر برای گردش به کوهستان یا برای استراحت به کنار دریا بروید، نسبت به روزهای عادی عمیق‌تر نفس بکشید تا اکسیژن بیشتری وارد بدنتان شود. همچنین می‌توانید از آفتاب گرفتن هم استفاده زیادی ببرید، اما احتیاط‌های لازم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی را فراموش نکنید.

 

 

 

تغییر در رفتار

برنامه‌ریزی هم قسمتی از تفریحتان است زمانی که سفری در پیش دارید، حتی یکنواختی و کار سخت باعث می‌شود که بهتر با مشکلات کاری کنار بیایید. سفر کردن دید و احساس تازه‌ای نسبت به فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلف به شما می‌دهد و کمک می‌کند که از زندگی بیشتر لذت ببرید. سفر حتی باعث می‌شود دید تازه‌ای نسبت به شهر خودتان هم پیدا کنید.

آشنایی با افراد و فرهنگ‌های مختلف

سفر کمک می‌کند تا افراد مختلفی را ملاقات کنید. اجتماعی بودن و معاشرت کردن نوعی درمان به حساب می‌آید و باعث می‌شود با فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلف آشنا شوید.

خاطرات سفر

اگر توانایی آن را دارید که به هر کجا دوست دارید سفر کنید، این کار را انجام دهید چون ممکن است بعداً پشیمان شوید. پس اگر همیشه آرزو داشته‌اید به هر نقطه ای سفر کنید، الان وقتش است. همچنین بد نیست در طول سفر حتماً خاطرات خود را بنویسید و عکس‌های یادگاری بگیرید تا بعدها بتوانید از آن خاطرات به خوبی یاد کنید.

 

 

ارتباط بهتر با همسر

سفر به شما این امکان را می‌دهد که بدون فکر کردن به وظایف و مسئولیت‌های خانه، زمان بیشتری را با همسرتان بگذرانید و کمی به گذشته برگردید. مطمئناً گذراندن اوقاتی خوش کنار همسرتان در سفر، خیلی بهتر از بحث کردن است. دور شدن از محیط خانه و کار، باعث تجدید قوا و آرامش می‌شود و برای سلامتی روحی خانواده نیز مفید است.

مطالعه در سفر

سفر کردن یکی از کارهایی است که نباید نادیده گرفته شود اگر زیاد به مسافرت می‌روید، سعی کنید بیشتر روی فواید آن مطالعه کنید چون این گونه از سفرتان بیشتر لذت خواهید برد. از فرصت‌هایی که برای مسافرت برایتان پیش می‌آید نهایت استفاده را ببرید و از تأثیری که بر جسم و روحتان دارد استقبال کنید.

خبرگزاری فارس

تشکرات از این پست
khodaeem1
دسترسی سریع به انجمن ها