0

آموزش تحلیل روانشناسی بورس (برگرفته از سایت بعد سوم)

 
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

واجب تر از نان شب
یک شنبه 4 اسفند 1392  9:24 PM

واجب تر از نان شب
06:15:07        1392/08/23
 
واجب تر از نان شب

 

 

برخی از دوستان سوالی را مطرح نموده اند مبنی بر اینکه "وقتی نمادی رشد شارپی را به خود دید یا بعد از تعدیل با درصد بالایی مثبت بازگشایی شد، حد ضرر میان مدتی را باید در نظر گرفت یا حد ضرر کوتاه مدتی؟"

در پاسخ این عزیزان باید بگویم که در چنین حالتی، اگر سهم با قیمت خوبی بازگشایی شود، چون خریداران در سود هستند،ممکن است سهم با افت قیمتی مواجه گردد( بازگشایی رویایی پسهند و افت پس از آن را به خاطر بیاورید).

اگر هم که سهم با قیمت پایینی بازگشایی شود، قطعاً باید به قیمت بازگشایی توجه گردد تا برخی از سودجویان سهم را از دست شما در نیاورند (بازگشایی شاوان در 1500 و در جو منفی ناشی از اخبار سوریه و رشد رویایی پس از آن را به خاطر بیاورید و قیمت امروز آن را ملاحظه کنید که چه رکبی به فروشندگان زده اند).

راهکار مناسب در چنین حالت هایی، داشتن حد ضرر کوتاه مدتی 6/5 درصد است تا از پایان بازی مطمئن شوید. فراموش نکنید که تفکر شما میان مدتی بوده است اما پس از این رشد شارپ باید آن را کوتاه مدتی کنید چون هر لحظه ممکن است دوستان عزیزی که علاقه ی زیادی به حفظ سود دارند، فروشنده شوند و شما در سهم گیر کنید؛ تنها در یک صورت حد ضرر را مجدداً میان مدتی بگذارید که تعدیل های بعدی سهم را بالا بدانید. 
همچنین هر تصمیمی دارید، روز قبل روی کاغذ بنویسید و روز بعد آن را اجرا کنید.

برگرفته از سایت بعد سوم

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها