0

بعد سوم تحلیل با کهنه سوار

ashkbous
ashkbous
کاربر تازه وارد
تعداد پست ها : 9

بعد سوم تحلیل با کهنه سوار
پنج شنبه 1 اسفند 1392  11:24 PM

با سلام و عرض ادب، تشکر ویژه دارم از "سرپرست محترم تالار " که پیشنهاد و اجازه ی حضور در این سایت و ایجاد یک تاپیک اختصاصی رو به بنده دادن و خیر مقدم عرض می کنم حضور دوستان عزیز و ارجمندی که از امروز هر از گاهی بر بنده منت می گذارن و از سیاه مشق های بنده که در خصوص "بعد سوم تحلیل" مطرح می شه دیدن می کنن. امیدوارم که این نوشته ها بتونه مکملی برای "تحلیل های بنیادی" و "تکنیکالی" که به زبان ساده مطرح می شن باشه. 

در آغاز جا داره چند نکته رو خدمت دوستان متذکر بشم:
1- هر کسی مسئول خرید و فروش خود است...لذا دوستان اینجا هیچ مسئولیتی در مورد خرید فروش برعهده گرفته نمی شود و صرفاً تحلیل های خبری با چاشنی تکنیکال و بنیادی در خصوص سهام بازار سرمایه منعکس خواهد شد اما ملاک تصمیم گیری، تحلیل خود دوستان خواهد بود. 
2-بورس جای نامردی هست واز آن نامردتر، فضای مجازی است. پس به احدی ، حتی بنده اعتماد نکنید.
3-برای جلوگیری از بروز اشتباه های استراتژیک در خریدهایتان، در ساعات معاملات تصمیم گیری نکنید. زمان تصمیم گیری شب قبل از خرید است...وگرنه تنها کارگران روزمزدی شرکت های کارگزاری خواهید بود.
4-در بورس به تعداد سهام موجود، فرصت خرید دارید. لذا در خریدهایتان عجله نکنید...سهام جایی فرار نمی کنند. پس سعی نکنید پولهایتان را تمام کنید...همیشه 20 درصد از پولتان را نقد باشید تا در زمان لازم به شکار سهام مناسب بپردازید...
5-همیشه درصد و حد ضرر را رعایت فرمایید. سهم اگر طلا هم باشد، روی آن نباید تک سهم شد...
6-در خرید سهام، مشابه خرید کردن لباس خانم ها عمل کنید که برای خرید یک لباس خوب حداقل 4 ساعت وقت می گذارند...برای انتخاب سهم مناسب و خرج کردن پولتان در بازار بورس وقت مطالعه و تحقیق بگذارید...پس دقت کنید که خرید سهم از خرید لباس سخت تر است و امکان برگرداندن آن به خریدار بدون ضرر وجود ندارد...
7- از تعدد سهام بپرهیزید (حدقل 3 و حداکثر 5سهم در سبد خود داشته باشید). سهام با بنیادی مناسب را از هر گروه انتخاب و تکنیکالی خرید کنید و حد ضرر بگذارید...حد ضرر از نان شب هم واجب تر است...هر جا که جلوی ضرر را بگیرید منفعت است...
8-هرگز ناامید نشوید...چرا که ناامیدی از درگاه ایزد منان، گناهی است نابخشودنی... 

9-تاپیک در ساعات معاملاتی روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 12 تعطیل خواهد بود لذا از گذاشتن پست در این ساعات خودداری نمایید تا خدای ناکرده با خرید و فروش احساسی وهیجان زدگی موجب معاملات خارج از تحلیل های قبلی و متضرر شدن دیگران نشویم.
10-بنده هیچ تخصصی در زمینه ارز و سکه و ملک و مسکن ندارم. پس از سوال و بحث در زمینه های سرمایه گذاری غیر مربوط به بورس و نمادها خودداری نمایید.

خوش دارم هیچ کس مرا نشناسد،
هیچ کس از غم ها و دردهایم آگاهی نداشته باشد،
هیچ کس به من محبت نکند،
هیچ کس به من توجه ننماید،
جز خدا کسی را نداشته باشم،
جز خدا به کسی پناه نبرم.

"شهید چمران"

تشکرات از این پست
nikbakht88 tamson
دسترسی سریع به انجمن ها