0

گزارش روزانه بازار بورس

 
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

پاسخ به:گزارش روزانه بازار بورس
جمعه 25 بهمن 1392  9:21 PM

وب سایت بورسی
مروری بر بازار
سقوط شاخص به زیر کانال 80 هزار ... آزاد
چهارشنبه, 23 بهمن 1392 ساعت 13:10
 
alt شاخص بورس تهران در معاملات آخرین روز هفته به روند نزولی خود شدت داد و وارد کانال 79 هزار واحدی شد.
به این ترتیب بورس تهران که تحت تاثیر مصوبه اخیر مجلس در خصوص افزایش بهره مالکانه معادن و نرخ خوراک شرکتهای پتروشیمی گرفتار سقوط شده بود، امروز نیز با اعلام خبر انتشار اوراق مشارکت با سود 23 درصد به روند نزولی خود شدت داد و با افت بیش از هزار واحدی مواجه شد.به طوری که با انتشار خبر افزایش سود اوراق مشارکت به 23 درصد، صفهای فروش در بازار سرمایه سنگین شد و شاخص بورس تهران با 1105 واحد کاهش به کانال 79 هزار و 134 واحد رسید.
این در حالی است که پیش از این با مصوبات مجلس در خصوص افزایش بهره مالکانه معادن و نرخ خوراک شرکتهای پتروشیمی بورس تهران روند نزولی خود را آغاز کرده و با زیان سهامداران مواجه شده بود و اکنون با افزایش سود اوراق مشارکت مصوبه دیگری علیه بازار سرمایه به تصویب رسید و بورس تهران را در وضعیت قرمز قرار داد.
به این ترتیب مشاهده می شود که دولت نه تنها عزمی برای بهبود وضعیت بورس و جلوگیری از زیان سهامداران ندارد بلکه با مصوبات جدید سعی در خروج نقدینگی از بورس تهران و زیان هنگفت سهامداران را دارد.
زیرا انتشار اوراق مشارکت با سود 23 درصد ،موازی کاری با بازار سرمایه بوده و با این رویداد رقیب دیرینه بازار سرمایه،از این بازار پیشی گرفته و نقدینگی را به سمت خود جذب می کند و به افزایش بی اعتمادی در بازار سرمایه دامن می زند.
بر این اساس در معاملات امروز افت دسته جمعی نمادهای بورس حاصل شد و شاخص بازار سرمایه با 1105 واحد کاهش به کانال 79 هزار و 134 واحد رسید.
در بازار امروز اکثر نمادهای محتلف منفی شده و شرکتهای پالایشگاه نفت بندرعباس، مخابرات، پالایشگاه اصفهان، سرمایهگذاری امید، بانکهای پاسارگاد، پارسیان، تجارت به همراه ارتباطات سیار، پالایش نفت تبریز، کشتیرانی، بانک صادرات، فولاد مبارکه، بانک اقتصاد نوین، گل گهر، فولاد خوزستان، چادرملو و ملی مس بیشترین تاثیر را در افت هزار واحدی شاخص بورس گذاشتند.
همچنین در بازار امروز شرکتهای داروسازی زهراوی و تولی پرس از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و شرکتهای مطرحی چون ایران خودرو، حفاری شمال، بانک تجارت، سرمایه گذاری ساختمان ایران، نیرو ترانس، سایپا دیزل و بانک پاسارگاد بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.
در مجموع در بازار سرتاسر قرمز امروز حجم معاملات به شدت کاهش یافت و 315 میلیون سهم به ارزش 90 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه تا سطح 389 هزار میلیارد تومان کاهش یافت.
در روند معاملات روز جاری بیشترین حجم معاملات متعلق به بانک صادرات با بیش از 56 میلیون و سپس مخابرات و توسعه صنایع بهشهر با 16 و 10 میلیون سهم بود .
در فرابورس شاخص 17 واحد منفی شد تا روی سطح 721 آرام گیرد و در آستانه رسیدن به کانال 700 واحدی بیشترین تاثیر منفی میدکو ، ذوب و شتران بر نشانگرش را شاهد باشد .
در جریان معاملات امروز فرابورس 61 میلیون اوراق به ارزش 58 میلیارد تومان داد و ستد شد. بیشترین حجم های معاملاتی را نمادهای دی ، ثشرق و گردش بنام خود ثبت کردند .
 
 
اخبار سیاسی روز: 
• پیش نویس قطعنامه ای از سوی لوگزامبورگ، استرالیا و اردن در مورد سوریه تهیه و در شورای امنیت ارائه شده که از تمامی طرف های درگیر در سوریه می خواهد امکان ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم سوریه را فراهم کنند اما روسیه معتقد است پیش نویس این قطعنامه با حقیقت سازگاری ندارد.
"ویتالی چورکین" نماینده روسیه بعد از پایان نشست شب گذشته شورای امنیت گفت: تبادل نظر خوبی درباره چالش های پیش روی ارائه کمک های انسان دوستانه به مردم سوریه داشتیم.
اما "جرارد آرود" نماینده فرانسه در سازمان ملل در خصوص نشست شب گذشته شورای امنیت گفت: ویتالی چورکین نمانیده روسیه اعلام کرد که مسکو آماده است تا بر روی قطعنامه مشابهی در مورد ارسال کمک به سوریه همکاری کند اما با پیش نویس فعلی موافق نیست.
نماینده فرانسه در ادامه عنوان داشت که تاریخ رای گیری در مورد این پیش نویس هنوز مشخص نیست زیرا ما مذاکرات را تازه آغاز کرده ایم.
 
•  اگرچه فرانسه در کنار آمریکا به اعمال فشار علیه ایران به بهانه واهی نظامی بودن فعالیت هستهای کشور پرداخته اما هفته گذشته یک هیات تجاری فرانسوی به تهران سفر کرد تا به بررسی فرصتهای سرمایه گذاری بپردازد و نگرانی مقامات آمریکایی را نسبت به سستی متحد اروپاییاش در جبهه تحریمها علیه ایران برانگیخت.
رییس جمهور آمریکا در ضیافت شام خود که فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه نیز در آن حضور داشت، شرکتهایی را که به دنبال در باز برای سرمایه گذاری در ایران هستند تهدید کرد در صورت نقض تحریمها با مجازات شدیدی از سوی آمریکا روبرو خواهند شد و همانند یک تن آجر بر سر این شرکتها آوار خواهند شد !
اولاند نیز در این باره اظهار کرد که شرکتهای فرانسوی را کنترل نمیکند اما تحریمها علیه ایران تا زمان حصول یک توافق نهایی در مورد برنامه هسته ای این کشور برداشته نخواهند شد.
سفر هیات فرانسوی که نماینده 116 شرکت از جمله توتال، لافارژ و پژو در آن حضور داشتند، در نوع خود بزرگترین سفر از اروپا از زمان توافق هسته ای نوامبر میان ایران و گروه 1+5 بوده است.
 
• مرضیه افخم سخنگوي وزارت امور خارجه اظهار نظرهاي برخي مقامات امريكايي در آستانه شروع دورجديد گفتگوهاي ايران و 5+1 را القاي موضوعات غير مرتبط  توصيف كرد و گفت : به غير از موضوع فعاليتهاي صلح آميز هسته اي ايران هيچ موضوع ديگري در دستور كار مذاكرات با گروه 5+1 در هيچيك از مراحل گذشته قرار نداشته و در دور آتي گفتگو ها نيز قرار نخواهد داشت.
وی توان دفاعي ايران را يكي از مولفه هاي قدرت جمهوری اسلامی ايران برشمرد و گفت : ايران همواره آمادگي خود را براي توسعه تعاملات و همكاريهاي دفاعي با كشورهاي منطقه بعنوان ابزاري مهم براي تحقق صلح ، امنيت و ثبات و اعتماد متقابل اعلام كرده است.
 
• هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق قرار است روز چهارشنبه در تهران با محمد جواد ظریف همتای ایرانی دیدار کند.
ظریف و زیباری همچنین قرار است در یک کنفرانس مطبوعاتی نتایج مذاکرات خود را تشریح کنند.
دیدار با رئیس جمهور و رئیس مجلس از دیگر برنامه های زیباری در سفر به تهران است.
 
اخبار اقتصادی روز :
• محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: امروز درجلسه هیات دولت ابتدا گزارش حضور معنیدار و امیدبخش مردم در شهرهای مختلف کشور توسط وزیران محترم ارائه شد.
وی افزود: با توجه به اینکه اغلب وزیران در مراکز استان ها برای سخنرانی دعوت شدند فرصتی بود تا آنچه را که مشاهده شده بیان کنند.
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به موضوع دیگر مطرح شده در هیات دولت اظهار داشت: در جلسه امروز موضوع امنیت غذایی و توجه به سفره عده ای از مردم خوب و شریف که نیاز به توجه دارند، مورد بررسی قرار گرفت و به عنوان سند قابل پیگیری در سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید خواهد بود.
 
• با گذشت یک ماه از لغو مناقصه نفتی 330 میلیون یورویی یک شرکت بزرگ نفتی در استان خوزستان، سازمان بازرسی کل کشور سه مناقصه نفتی دیگر را به دلیل وجود برخی از تخلفات باطل کرد.
سازمان بازرسي كل كشور با انتشار گزارش کوتاهی اعلام کرد: موضوع اين سه مناقصه "بازسازي و مقاوم سازي جايگاه ميرجاوه، توسعه استراحتگاه رانندگان در انبار نفت زاهدان و تعمير و بازسازي جايگاه شركتي شماره 3 منطقه زاهدان" بود كه پس از بررسي اسناد و مدارك، مشخص شد قيمت برآورد در اسناد و آگهي اعلام نشده است.
همچنين، در تهيه برآورد اوليه، از فهرست بهاء پايه ابنيه سال 92 استفاده شد و علاوه بر ضرايب فهرست بهاء ضرايب ديگري تحت عنوان بيمه تامين اجتماعي و بهنگام سازي اضافه شده بود. موارد تخلف به دستگاه مناقصه گزار تذكر داده شد و نهايتاً مناقصات ابطال شد.
دی ماه سالجاری هم سازمان بازرسی کل کشور قرارداد خدمات چاهپیمایی و نمودارگیری در میادین نفتی را به دلیل عدم رعایت قانون برگزاری مناقصات و آییننامه نظام مستند سازی مناقصات لغو کرده بود.
غلامحسین کرمی مدیرکل بازرسي استان خوزستان میزان این قرارداد 330 میلیون یورو معادل یکهزار و 300 میلیارد تومان اعلام کرده و یادآور شده بود: به علت عدم رعایت مواد 2، 4 و 19 قانون برگزاری مناقصات و همچنین عدم رعایت ماده 11 آییننامه نظام مستندسازی مناقصات لغو شد.
 
•  از روز شنبه هفته آینده (26 بهمن ماه 92 ) محدودیت سقف خرید به میزان حداکثر 90 ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی و در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن اعمال می گردد.
بر اساس این پیام ناظر بازار، در هر جلسه معاملاتی و در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن، هر کد معاملاتی صرفاً تا سقف 90 ورقه تسهیلات مسکن مجاز به ورود سفارش خرید و انجام معامله است.
بر اساس این گزارش، متقاضیان می بایست، محدودیت مذکور را در خصوص ورود سفارشات خرید و معاملات انجام شده رعایت نمایند و تخطی از پیام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیش از سقف مجاز منجر به ابطال کلیه معاملات صورت گرفته و حذف سفارش های ورود یافته گردیده و موضوع به مرجع رسیدگی به تخلفات ارجاع می گردد.
 
• شعری مقدم اواسط بهمن ماه درباره وضعیت صنعت پتروشیمی پس از لغو تحریمها، گفته است: نتیجه حذف تحریمها را به سرعت خواهیم دید ضمن آنکه امیدواریم از نظر تکنولوژی ارتباط قطع شده ایران با اروپا دوباره برقرار شود چرا که این موضوع به نفع هر دو طرف است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه  پس از حذف تحریمها با توجه به تبادل اطلاعات تکنولوژی، طرحهای متوقف شده پتروشیمی به سرعت راه میافتند، تصریح کرد: از سوی دیگر با تسریع در انتقال پول می توانیم اجرای طرحها را به سرعت پیش ببریم و تعامل دو طرف بین ایران و اروپا ایجاد میشود که اروپاییها نیز از این تعامل سود میبرند.
محمد حسن پیوندی معاون مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی اخیرا درباره دستاوردهای تعلیق تحریمها بر روند توسعه صنعت پتروشیمی ایران، می گوید: اگر تحریمها در زمینه فروش تکنولوژیهای پتروشیمی به ایران برداشته شود، شرکتهای اروپایی بیشترین سود را خواهند برد.
این عضو هیات میدره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با یادآوری اینکه کشورهای ایتالیا، فرانسه و آلمان به عنوان منتفع شوندگان احتمالی از لغو تحریم پتروشیمی ایران هستند، تاکید کرده است: از نظر تاریخی، صنعت پتروشیمی ایران بیشتر به دلیل تکنولوژی، به بازار اروپا وابستگی دارد.
پتروشیمی ایران در طول 10 سال آینده به حدود 70 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد که در صورت تامین این حجم منابع مالی سالانه تا سقف حدود 50 میلیارد دلار ارزش تولید محصولات پتروشیمیایی کشور افزایش می یابد.
 
• نرخ فروش سکه و ارز در روز چهارشنبه  :
نوع سکه شنبه - قیمت
سکهتمامطرحجدید
898000
سکهتمامطرحقدیم
898000
نیم سکه 451000
ربع سکه 267000
1 گرمی 174000
هرگرمطلای18عیار
91994
نوع ارز 
دلار آمریکا 2958
یورو 4030
پوند انگلیس 4855
درهم 808
 
 
وضعیت بازار :
 
 - خودرو :
در آغازین دقایق ثبت سفارشات سنگین ترین صفوف فروش برای گروه خودرو نمایان بود . جاییکه در خلاء لیدرهای پتروشیمی متاسفانه جور افت را ایرانخودرو به دوش میکشد .  فشار عرضه ها به حدی  شد که کل گروه خودرو و حتی بازار نیز تحت فشار عرضه ها صف فروش است.
بنظر میرسد در صورت جمع شدن صف فروش خودرو و سبز شدن معاملات این سهم ، شاهد بهبود معاملات در غالب نمادهای بازار خواهیم بود . اما ایران خودرو در شرایطی در حال شکستن حمایت معتبر 315 میباشد که در صورت تحقق این امر احتمال تشکیل الگوی سروشانه سقف و ریزش تا 260 محتمل میباشد .
فشار فروش در خودرویی ها صف فروش همه گروه ها حتی بانکی ها را در پی دارد که این اتفاق فقط در بازار بی نظیر بورس ایران اتفاق می افتد .
جو منفی بازار و عدم اطمینان از معامله بلوکی وپارس علت افت شدید ایران خودرو به عنوان لیدر این گروه و سایر نمادها می باشد. قطعیت بلوک بانک پارسیان خیلی مهم است .
خبهمن ، خکاوه ، خوساز ، خنصیر و خفناور تنها نمادهای گروه بودند که با ثبت قیمت پایانی در منفی کامل در ادامه هفته با تداوم افت همراه خواهند بود . 
خبهمن در شرایطی مجددا بار دیگر به صف فروش رسید و به قیمت های ۲ ماه و نیم پیش خود سلام گفت و با شکستن حمایت معتبر 220 ، به سمت حمایت 180 در حرکت است . این شرکت ۳۵ الی ۴۰ تومان تقسیم سود دارد، p/e سهم در حال سقوط به زیر ۵ می باشد.
در میان فشار وحشتناک عرضه ها خکاوه که حمایت روانی و تکنیکالی 100 تومان را شکسته بود و به زیر این سطح نفوذ پیدا کرده بود ، افت سهم تا حمایت 86 هم محتمل بنظر برسد.
سطوح حمایتی سایر نمادهای گروه خودرو 260، خبهمن 180 ، خساپا 160، خپارس 160 ، خزامیا 125 ، خکاوه 86 و خاور 150 میباشد .
 
- پتروشیمی:
در شرایطی که کلیه شرکتهای پتروشیمی این گرو بجز شیران متوقف هستند تا ابهامات تاثیر نرخ جدید خوراک رفت گردد ، تنها چند نماد شیمیایی قابل معامله بودند .
در این میان کلیه نمادهای قابل معامله بجز شتولی در صف فروش فرو رفتند .
وقتی بازار بر آسانسور سقوط سوار باشد، نتیجه آن میشود که وقتی در جدید ترین گزارش شیران که در ۱۲ ماهه واقعی ۷۷۹ تومان به ازای هر سهم محقق کرده است و آخرین پیش بینی سود سال ۹۲ مبلغ ۷۴۵ تومان بوده است و واتی نیز به همین واسطه تعدیل مثبت خواهد داد ، هر دو نماد باز هم در صف فروش غوطه ور میمانند .
امروز در آغاز معاملات تنها در دو نماد شتولی و شپمچا صف خرید را شاهد بودیم که در ادامه صفوف خرید هر دو فروریخت و در شرایطی که شپمچا به صف فروش رسید ، شتولی مجددا صف خرید شد .
از طرفی سایر نمادهای گروه درکنار سهم های حاضر در پایه فرابورس گروه نظیر شلرد ، شکبیر ، زنجان،ممسنی ، دهدشت و کازرون با ثبت معاملات منفی همراه بودند .
 
- پالایشی ها :
این گروه که امروز با رشد عرضه ها و عدم حمایت حقوقی مواجه بود ، در نهایت همگی گروه دردامنه منفی کامل به کار خود پایان دادند .
فردا شبندر به استقبال حمایت 1360 ، شاوان به استقبال حمایت 2300 ، ونفت به استقبال حمایت 250 و شتران به استقبال حمایت 75000 خواهند رفت . اما متاسفانه حمایت 1800 شراز از دست رفت و سهم زیر این سطح شاهد صف فروش بود .
در پس خرید های حقوقی شبندر ، بحث واگذاری بلوک 45% این سهم در کنار واگذاری بلوک 50% شاوان با قیمت ۵۷۰۰ تومان هست . بار قبل در روز ۱۶ دی ماه این بلوک با قیمت حداقل ۵۷۴۴۳ ریال عرضه شد که مشتری نداشت هم شده است .
 
- بانکی ها :
بانکی ها که  از هیچ مورد منفی که این روزها بازار به دلیل آنها فشار عرضه ها را تجربه کرده اند، تاثیر نمی پذیرند همچنان در حال اصلاح هستند. حقوقی ها در این گروه بیشتر خریدار هستند و با برداشتن حجم های مبنا به اصلاح شاخص کمک بیشتری مینمایند .
بدترین وضعیت تکنیکالی را وپاسار دارد که با تشکیل الگوی سروشانه سقف و شکستن حمایت 276 آماده ادامه ریزش است . دی هم با تشکیل الگوی سروشانه سقف پس از شکستن حمایت 175 به سمت 140 در حرکت است .
وبصادر در آستانه سقوط به زیر قیمت اسمی است و با ادامه جو منفی این اتفاق خواهد افتاد.  امروز این سهم روی سطح 1000 ریال با حمایت حقوقی مواجه شد تا اوضاع اسفناک تر نشود .
در شرایطی که وبملت برای برگزاری مجمع افزایش سرمایه متوقف میباشد . وتجارت با شکستن حمایت 345 در حال حرکت به سمت 300 است .
 وپارس که از قبل و بعد توقف نافرجام با خریدهای حقوقی همراه است ، اعلام داشته است که تا مجمع سالیانه افزایش سرمایه این بانک به تعویق افتاده است و در حالی که سهم بارها صف فروش شده بود ، با خریدهای حقوقی شناور به کار خود پایان داد . این سهم حمایت معتبری روی 360 دارد که درصورت شکسته شدن به سمت 330 و 300 سقوط خواهد کرد.
وانصار با شکستن حمایت معتبر 300 به سمت 255 در حرکت است . وسینا با شکستن 300 به سمت 250 در حرکت است .
این هفته مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی در یک نشست خبری از انتشار اوراق مشارکت از سوی بانک مرکزی خبر داد و گفت: 30 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت بانک با سررسید شش ماهه بر مبنای سررسید سالانه 23 درصد از شنبه هفته آینده از سوی بانک مرکزی و از طریق سه بانک عامل ملت، تجارت و صادرات برای جذب نقدینگی موجود در جامعه منتشر خواهد شد. 
سطوح حمایتی این گروه نیز وتجارت 300 ، وبملت 255 ، وبصادر 100 ، وانصار 250 ، وپاسار 216  ، وسینا 250 ، وپارس 360 میباشد .
 
- فلزات اساسی :
 این گروه نیز این روزها همگام با بازار افت می کنند. ترس اصلی این گروه از افزایش نرخ حامل های انرژی ست که قرار است از تیر ماه سال بعد افزایش یابد.
فولاد مبارکه که صف فروش سنگینی را تجربه نمیکرد آهسته و پیوسته با افت خود به سمت 400 در حرکت است .
فملی با شکستن حمایت 420 و در شرایطی که بارقه های امید از دست رفته است ، احتمالا با شکستن حمایت 367 تا 350 افت خواهد کرد . 
فاسمین که مدتها قبل خط روند صعودی خود را به پایین شکسته است ، با خرید حقوقی در منفی کامل نسبت p/e خود را تا 5 کاهش داده است و فردا به مصاف حمایت 800 میرود .
 فرآوری پس از شکستن حمایت معتبر 575 امروز به مصاف فیبوی 127% پروجکشن در 500  آمد . 
فولای فردا به حمایت 740 میرسد ولی حمایت بعدی سهم 665 میباشد که در دسترس سهم است.
میدکو علیرغم حمایت حقوقی خود حمایت معتبر 600 را هم شکست تا راهی 540 باشد . سطوح حمایتی سهم 540 و 480 میباشند . 
ذوب که حمایت 400 را شکست ، به سمت سطح تا 360 ریزش خواهد کرد .
فخوز نیز به نسبت p/e 4.5 رسیده و همچنان در حاشیه بازار قرار دارد . این سهم پس از  شکستن حمایت 900 پتانسیل ریزش تا 750 را دارد .
زنگان هم حمایت معتبر 400 را از دست داد تا با صف فروش شاید سهم بخواهد تا 330 ریزش کند !
در این گروه شرکتهای کوچک و کم شناوری نظیر فروس ، فپنتا و فمراد مثبت معامله شدند .
حمایت نمادهای گروه عبارتند از فاسمین 800 ، فملی 350 ، ذوب 360 ، میدکو 540 و فسرب 222 و زنگان 330 ، فخوز 750 میباشند .
مقاومتهای گروه عبارتند از : فاسمین 900 ، فملی 420 ، ذوب 460 ، میدکو 650 ، فولاد 460 میباشد .
 
- سنگ آهنی  : 
سنگ آهنی ها نیز طعم تلخ صف فروش را امروز چشیدند. از لحاظ آماری ۳۰ درصد بهره مالکانه تصویب شده از سوی مجلس بهتر از ۵ درصد فروش شمش فولاد خوزستان است که در سال قبل به تصویب رسید و علت پایین آمدن سهام غولهای سنگ آهنی کگل و کچاد را می توان جو منفی حاکم بر بازار دانست.
در گروه معدنی امروز کلیه نمادهای کگل ،کچاد ، کمنگنز ، کروی ، تکنار ، کاما ، کروی و کبافق روزی منفی توام با صف فروش را تجربه کردند . 
کچاد پس از شکستن حمایت 843 به 800 تومان رسیده است . کگل هم زیر حمایت 1100 منفی پیگیری شد تا رهسپار 1000 باشد .
کروی هم حمایت 270 را به پایین شکسته است و به سمت 240 پیش میرود . 
متاسفانه کاما هم روی 1100 صف فروش داشت تا همانند کگل احتمالا بخواهد به 1000 هم سلامی کند !
سطوح حمایتی سایر نمادهای گروه کچاد 800 ، کگل 1000 ، ومعادن 816 ، کاما 1100، کنور 1300 و کبافق 2500 است .
 
- مخابرات:
اخابر که بار دیگر به زیر ۳۰۰ تومان سقوط کرده است ، امروز صف فروش سهم توسط حقوقی جمع آوری گردید تا سهم منفی کامل را بر قیمت پایانی خود ببیند و فردا چشم انتظار واکنش به حمایت 280 بنشیند . 
همراه اول امروز شاهد خرید و فروش حقوقی هایش بود ولی همچنان در محدوده 5200-5600 نوسان مینماید . 
 
- تجهیزات :
تنها نماد مثبت روزهای قبل این گروه فاما بود که این سهم هم امروز به منفی کشیده شد تا گروه یکدست صف فروش را تجربه نماید .
فاراک که با خریدهای اخیر حقوقی شناور سهم را کاهش داده است ، سهم با تشکیل صف فروش اندکی در حال استراحت است و شاید مجددا راهی 500 باشد .
فاذر هم به سرعت حمایت 227 را سوراخ کرده و با این فشار فروش احتمال شکسته شدن سطح 200 هم هست . کم کم باید به حمایت 155 سهم بیندیشیم .
حفاری همچنان با صف فروش سنگین همراه است و در شرایطی که هیچ افتی را به سبب عدم انجام معامله تجربه نکرده است ، توسط ناظر سهم به گره معاملاتی هم نمیرود !
 
- حمل و نقل 
در گروه حمل و نقل شاهد جمع شدن صف فروش حکشتی بواسطه خرید حقوقی سهم بودیم اما در ادامه مجددا این نماد هم همصدا با سایر همگروهی ها صف فروش شد .
توریل با صف فروش شدن عزم خود را برای رسیدن به 700 جزم کرد. شایعات افزایش سرمایه و معامله بلوکی در سهم شنیده میشود . صف فروش حپترو و حفارس هم دست نخورده باقی ماند .
از حتاید نیز خبر می رسد که پایانه ریلی شرکت در بندر شهید رجایی همزمان با دهه فجر آغاز به کار کرده است.این پایانه ریلی ظرفیت بیش از ۵۰ درصد از عملیات ریلی کانتینری در بندر شهید رجایی را بر عهده دارد.
 
 
- ساختمانی ها :
این گروه در ادامه سقوط بهمن وار خود امروز هم صف فروش کامل را در نمادهایش تجربه کرد.
شاید این گروه از زمان افت تاکنون با افت بیش از 50% بیشترین افت را تجربه کرده باشند و علیرغم کاهش نسبت p/e به کمتر از 4 و 5 ، هیچ حمایت و کفی هم برای این گروه با توجه به فرابورسی بودن و نداشتن حجم مبنا نمیتوان متصور بود . 
اگرچه رسیدن آ س پ به 410 ، ثباغ به 240 ، ثشرق به 200 و ثتران به 200 برای خرید وسوسه بر انگیز است .
در بازار تسهیلات مسکن هم که مجددا معاملات سبز به گروه بازگشته است ، امروز جملگی مجددا صف خرید دنبال شدند ودر خبرها داشتیم که از روز شنبه هفته آینده (26 بهمن ماه 92 ) محدودیت سقف خرید به میزان حداکثر 90 ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی و در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن اعمال می گردد.
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها