0

گزارش روزانه بازار بورس

 
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

پاسخ به:گزارش روزانه بازار بورس
یک شنبه 20 بهمن 1392  8:26 PM

وب سایت بورسی
مروری بر بازار
گروه ها به سمت تعادل ... آزاد
یکشنبه, 20 بهمن 1392 ساعت 16:11
alt بالاخره پس از روزهای سرد بورسی امروز با روشن شدن چراغ برخی صنایع، روند معاملات به صورت متعادل تری پیگیری شد، به طوری که برخی صنایع از جمله بانکی و پالایشی با برتری تقاضا تاثیر مثبت بر شاخص داشتند.
شاخص کل بورس و اوراق بهادار در پایان معاملات امروز با 117واحد کاهش به 80 هزار و 949 واحد رسیده است.
شاخص بازار اول امروز 178 واحد افت کرد و به رقم 60 هزار و 455 واحد رسید.
شاخص بازار دوم با 260 واحد رشد به 153 هزار و 950 واحد رسید و شاخص صنعت نیز با 44 واحد افت نیز به 68 هزار و 353 واحد کاهش یافت. 
همچنین امروز بیش از یک میلیارد و 141میلیون سهم به ارزش 4712 میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شده است.
ارزش بازاری بورس هم حدود 397 هزار میلیارد تومان است.
پالایش نفت بندرعباس، فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات، سرمایهگذاری دارویی تامین، مخابرات، ملی صنایع مس ایران، بانک ملت، کالسیمین و بانک تجارت بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند اما در مقابل فولاد خوزستان، کشتیرانی، ایران خودرو، معدنی و صنعتی چادرملو، بانک کارآفرین، نفت بهران و معدنی و صنعتی گل گهر ضمن کاهش قیمت، بیشترین تاثیر منفی را داشتهاند.
در معاملات امروز بورس و فرابورس صنایع و شرکتهای پتروشیمی که از بزرگان بازار به حساب میآیند، غایب بودند تا برای تعیین تکلیف میزان تاثیر نرخ خوراک 15 سنتی شفافسازی کنند.
در روند معاملات روز جاری بیشترین حجم معاملات متعلق به فولاد مبارکه با بیش از 364 میلیون و سپس صنایع ملی مس و بانک صادرات با 354  و 37 میلیون سهم بود .
در فرابورس شاخص 7 واحد مثبت شد که بیشترین تاثیر مثبت را پالایش نفت تهران، پالایش نفت لاوان، پالایش نفت شیراز، ذوب آهن اصفهان، نفت ایرانول، بانک سرمایه و بانک گردشگری داشتهاند.
در جریان معاملات امروز فرابورس 144 میلیون اوراق به ارزش 79 میلیارد تومان داد و ستد شد. بیشترین حجم های معاملاتی را نمادهای وگردش ، ثتران و ثباغ بنام خود ثبت کردند .
 
 
اخبار سیاسی روز: 
ایران و آژانس توافق کردند هفت اقدام عملی دیگر را در چارچوب بیانیه تهران مورد توافق در 20 آبان ماه انجام دهند. رضا نجفی، نماینده ایران در آژانس بینالمللی انرژی اتمی بعد از ظهر یکشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با ترو واریورانتا، معاون مدیرکل آژانس در امور پادمانها اعلام کرد: در مذاکرات دو روز گذشته درباره چارچوبی برای همکاری که مورد توافق میان دو طرف بوده است جلسات فنی سازندهای برگزار شد.
او گفت: ما در این مذاکرات شش موضوع را مرور کردیم و ایران گامهای اولیه را که شش بند بوده است اجرا کرده است.
نجفی اظهار کرد: همچنین ایران و آژانس درباره هفت اقدام عملی دیگر برای همکاری با آژانس تا 25 اردیبهشت ماه 93 توافق کردند.او درباره برخی از 7 اقدامی که میان دو طرف برای انجام به توافق رسید اظهار کرد: بازدید مدیریت شده از برخی مراکز هستهای مثل معدن ساغند یزد و کارخانه تولید کیک زرد اردکان و نیز ارایه اطلاعات و توضیحات درباره برخی مسایل باقیمانده از جمله اقداماتی است که میان ایران و آژانس در این دور از مذاکرات به توافق رسید.
 
• وزیر خارجه سوئد در گفتوگو با بیبی سی فارسی در پاسخ به این سوال که در ملاقاتهایتان (در ایران) احساس کردید فضا برای رسیدن به یک توافق جامع مناسب است؟ گفت: فکر میکنم فضایی پر از انتظارات به وجود آمده، هم در زمینه ارتباط با کشورهای دیگر و هم در زمینه تحولات داخل خود ایران.
وی افزود: شکی در این نیست. انتخاب آقای روحانی جوی پر از امید به وجود آورده ولی در عین حال نیروهایی هم هستند که در مقابل این تحولات مقاومت می کنند. فکر می کنم الان رسیدن به یک توافق هستهای جامع در شش ماه خیلی هدف بلندپروازانهای باشد، ولی شدنی است.
به حسن نیت دو طرف احتیاج دارد، ولی این موضوع خیلی حیاتی است و باید از همه توانمان برای حل شدنش استفاده کنیم.
 
• عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: در پی اتفاقات اخیر در حوزه محدودیت در اجرای رزمایش نظامی و جلوگیری از ورود هیات کره شمالی به ایران مقرر شد ریاست مجلس شورای اسلامی این موضوعات را پیگیری کند و در صورت صحت آن موضع مجلس را به صورت صریح بیان کند.
اسماعیل جلیلی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر گفت: اتفاقاتی که اخیراً در حوزه برگزاری رزمایش نظامی و جلوگیری از ورود هیات کره شمالی به ایران افتاد این تحلیل را برای برخی نمایندگان به وجود آورد که مسئولان آمریکایی این اقدامات را ناشی از هشدارهای خود می دانند.
نماینده مردم مسجد سلمان در مسجد شورای اسلامی اظهار داشت: این اقدامات نشان از نوعی مداخل خارجی در مسایل داخلی جمهوری اسلامی است.
وی با اشاره به جلسه تعدادی از نمایندگان با علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان از ریاست مجلس خواستند در صورت صحت این موضوعات موضع مجلس شورای اسلامی را در قبال این اقدامات را صریحا اعلام کنند.
 
• نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی به خبر اعزام کشتیهای جنگی ایران به سواحل آمریکا در اقیانوس بالتیک واکنش نشان داد.
به گزارش یدیعوت آحارانوت: "بنیامین نتانیاهو" روز یکشنبه در آغاز نشست شورای وزیران رژیم صهیونیستی مدعی شد: اعزام کشتیهای جنگی ایران به اقیانوس آتلانتیک که در مقابل سواحل آمریکا قرار دارد نتیجه سهل انگاری غرب در اعمال تحریم علیه تهران است.
وی همچنین مدعی شد کاهش تحریمها به افزایش مواضع تهاجمی تهران منجر شده است.
او در بخش دیگری از اظهارات در واکنش به دیدارهای اخیر وزیر امور خارجه ایران با برخی از رهبران جنبش فتح و جهاد اسلامی گفت: کاهش تحریمها علیه ایران نتیجه عکس داشته و اخیرا "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران با "رمضان شلح" دبیر کل جنبش جهاد اسلامی دیدار داشته و در ادامه مدعی شد: تهران همچنان به تجهیز سازمانهای مقاومت ادامه داده و کشتی به اقیانوس آتلانتیک اعزام میکند
 
اخبار اقتصادی روز :
• عصر امروز پرونده لایحه بودجه سال 1393 کل کشور با تصویب نمایندگان مجلس بسته شد.
طبق ماده واحده بودجه 93 کل کشور از حیث منابع بالغ بر 7 میلیون و 930 هزار و 484 میلیارد و 581 میلیون ریال و از حیث مصارف بالغ بر 7 میلیون و 930 هزار و 484 میلیارد و 581 میلیون ریال به شرح زیر است:
الف. منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری داراییهای سرمایهای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینهها و تملک داراییهای سرمایهای و مالی بالغ بر 2 میلیون و 339 هزار و 84 میلیارد و 641 میلیون ریال شامل 1. منابع عمومی بالغ بر 2 میلیون و صد هزار و 659 میلیارد و 237 میلیون ریال 2. درآمدهای اختصاصی وزارتخانهها و موسسات دولتی بالغ بر 238 هزار و 425 میلیارد و 404 میلیون ریال به بودجه شرکتهای دولتی بانکها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تامین اعتبار بالغ بر 5 میلیون و 879 هزار و 257 میلیارد و 738 میلیون ریال و از حیث هزینهها نیز همین مقدار است.
بر این اساس از 225 نماینده 166 رای موافق، 25 مخالف و 4 ممتنع به ماده واحده و تبصرههای بودجه رای مثبت داده و به این ترتیب به تصویب رسید.
 
• با تعلیق تدریجی برخی از تحریمهای نفتی همچون آزادسازی صادرات محصولات پتروشیمی به اروپا، خروج نام شرکت ملی نفت، شرکت ملی نفتکش و 14 غول پتروشیمی ایران از لیست سیاه تحریمهای وزارت خزانه داری آمریکا، دور جدید دیپلماسی انرژی ایران با مشارکت بخش خصوصی آغاز شده است.
از این رو پس از آغاز مذاکرات نفتی ایران با غولهای نفتی فرانسه همچون توتال و تکنیپ و گازروفرم، شمارش معکوس به منظور از سرگیری مذاکرات ایران با غولهای نفت، گاز و پتروشیمی آلمان آغاز شده، ضمن آنکه فرانسه به عنوان نخستین کشور اروپایی رسما تحریم گاز ایران را به حالت تعلیق درآورده است.
پیش بینی میشود به زودی مدیران شرکتهایی همچون زیمنس به عنوان بزرگترین تامین کننده تجهیزات دوار پالایشگاههای پارس جنوبی، لینده طرف قرارداد با تنها طرح تولید LNG ایران در پارس جنوبی برای راه اندازی تاسیسات مایع سازی گاز طبیعی ایران و BASF به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی انواع کاتالیست و مواد افزودنی شیمیایی مجتمعهای پتروشیمی مسافر تهران خواهند شد.
علاوه بر این، اواسط اسفند ماه سالجاری 12 چهره سرشناس صنایع نفت و انرژی جهان از سه کشور ایالات متحده آمریکا، انگلیس و ژاپن به منظور سخنرانی در یک کنفرانس بینالمللی و تبیین وضعیت صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران با لغو تدریجی تحریمها در تهران سخنرانی خواهند کرد.
محمد مزرعتی رئیس انجمن اقتصاد انرژی ایران سفر این چهرهها به تهران در اسفندماه را تائید کرده است.
 
• به نقل از خبرگزاری ریانووستی روز شنبه یلنا لاشکینا، سخنگوی این وزارتخانه گفت: مقدمات سفر الکسی اولیوکایف وزیر اقتصاد و توسعه روسیه به تهران فراهم شده است اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نیست.
همچنین خبرگزاری رویترز چندی پیش در گزارشی اعلام کرده بود که مقامات روسی و ایران در اواسط ژانویه دربارهی امضای توافقی دربارهی صادرات محصولات نفتی ایران از سوی روسیه گفت و گو میکنند و این قرارداد قرار است در آینده نزدیک امضا شود.
وزیر اقتصاد و توسعه روسیه در راس هیاتی از بازرگانان و تجار روسی به ایران میآید.
 
• نرخ فروش سکه و ارز در روز یک شنبه  :
نوع سکه شنبه - قیمت
سکهتمامطرحجدید
883000
سکهتمامطرحقدیم
883000
نیم سکه 443000
ربع سکه 263000
1 گرمی 172000
هرگرمطلای18عیار
90400
نوع ارز 
دلار آمریکا 2950
یورو 4030
پوند انگلیس 4850
درهم 807
 
 
وضعیت بازار :
 
- پتروشیمی:
در شرایطی که کلیه شرکتهای پتروشیمی این گرو بجز شیران متوقف بودند تا ابهامات تاثیر نرخ جدید خوراک رفت گردد ، تنها چند نماد شیمیایی قابل معامله بودند .
امروز نمادهای شپاکسا و شکف هم به جمع مثبت نشینان دیروز یعنی شتولی و شپمچا اضافه شدند تا جمع صف خریدهای گروه به 4 برسد .
 شتولی که دیروز با رسیدن به سطح حمایتی 250 با رشد تقاضا مواجه شد و صف خرید شده بود ، امروز هم شکف از حمایت 500 با رشد تقاضا و صف خرید مواجه شد .
از طرفی سایر نمادهای گروه درکنار سهم های حاضر در پایه فرابورس گروه نظیر شلرد ، شکبیر ، زنجان،  دهدشت و کازرون با ثبت معاملات منفی همراه بودند .
 
- پالایشی ها :
این گروه امروز نگین بازار بود .
در گروه پالایشی نرخ نفت خام و میعانات گازی برای واحدهای جدید پالایشی و یا طرح های توسعه بین ۹۰ تا ۹۵ درصد قیمت صادراتی فوب خلیج فارس برای ۱۰ سال تعیین شده است که در بلند مدت برخی شرکت های گروه را جذاب خواهد کرد. به خصوص شبندر و شپنا که هر دو طرح توسعه در دست تکمیل دارند .
امروز شبندر با خریدهای حقوقی خود تا صف خرید بالا آمد که در ادامه با عرضه های دیگر حقوقی مواجه شد . از همین روز شاوان هم تا صف خرید پیش رفت و سپس شراز و شتران و شرانل هم تا مثبت کامل بالا آمدند . اما در شرایطی که شبندر شناور معامله میشد ، سایر نمادها هم شناور مثبت به کار خود پایان دادند .
با ثبت معاملات مثبت امروز ، میتوان گفت شپنا حمایت 2600 را حفظ کرده است ، شراز حمایت 1800 ، شبندر هم همچنان به کف 1360 معتقد است .
نکته حائز اهمیت شکسته شدن مقاومت 1510 شبندر است که به لحاظ روانی روی سهامداران تاثیر مثبت بسزایی دارد که در صورت تحقق میتواند سکوی پرتاب سهم باشد .
در پس خرید های حقوقی شبندر ، بحث واگذاری بلوک 45% این سهم در کنار واگذاری بلوک 50% شاوان هم شده است .
پس از ذکر مهمترین سطوح حمایتی گروه شبندر 1360 ، شپنا 2600، شتران 75000 ، شراز 1800 ، ونفت 250 ، مقاومتهای شبندر 1510، شپنا 2800 ، شنفت 4460 و ونفت 320 و شراز 2200 و شاوان 2840 میباشد .
 
 - خودرو :
خودرویی ها بار دیگر با فشار عرضه ها روبرو شدند. 
جو منفی بازار و عدم اطمینان از معامله بلوکی وپارس علت افت شدید ایران خودرو به عنوان لیدر این گروه و سایر نمادها می باشد. قطعیت بلوک بانک پارسیان خیلی مهم است .
در این گروه کارشناسان معتقدند که مصوبه اخیر مجلس در مورد افزایش ۵ درصدی تعرفه واردات خودرو به منظور استفاده از درآمد حاصل از آن در تجهیز ناوگان امدادی کشور، قیمت خودروهای خارجی را ۲.۵ درصد افزایش میدهد.
دیروز ورنا نیز برای اعلام سود سال ۹۳ و تعدیل عایدی سال مذکور متوقف شد.
امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات تمام نمادها ضمن تشکیل صف فروش کاهش قیمت داشتند که در این میان ایران خودرو بیش از 35 میلیون صف فروش طلایه دار پرفروشنده ها بود. اما صف فروش سایر نمادهای گروه جمع آوری شد و حتی 5 میلیون هم از صف فروش خودرو خریداری شد . اما به سبب صف فروش ماندن خودرو مجددا سایر نمادهای گروه صف فروش شدند .
در این میان خکاوه روی حمایت روانی و تکنیکالی 100 تومان صف فروش داشت که از نکات قابل تامل در وضعیت بازار کنونی ماست . این سهم برای شروع خرید های پله ای میان مدت جذاب به نظر میرسد .
سطوح حمایتی سایر نمادهای گروه خودرو 315 ، خبهمن 220 ، خساپا 180، خپارس 160 ، خزامیا 150 و خکاوه 100 و خاور 150 میباشد .
 
- بانکی ها :
در بانکی ها نیز صف های فروش بیشتر نمادها را غیب شد 
در بانکی ها تا حدودی تقاضا در قیمت های منفی افزایش یافت و بانکهای ملت ، صادرات ، سینا ، انصار ، پارسیان، سرمایه و تجارت مثبت معامله شدند .
امروز از میان نمادهای بانکی تنها بانک گردشگری با صف خرید به کار خود پایان داد و افزایش حدود 3 درصدی قیمت را تجربه کرد.
تقاضا برای بانک صادرات که روز گذشته روی 100تومن فروشنده داشت افزایش یافت و این سهم صد تومانی امروز خوش درخشید .
وبملت وبملت که دیروز تا آستانه صف فروش هم پیش رفت و به حمایت معتبر 250 رسیده بود ، با توجه به احتمال تعدیل مثبت،بیمه شدن سهم و شروع فروش دارایی های مازاد، متعادل بود .
طبق گزارش بورس ،بانکی ها با سهم ۳۰ درصدی در صدر شرکت های در حال اخذ مجوز برای افزایش سرمایه هستند..تجارت احتمالا به زودی افزایش سرمایه خود را اعلام کند .
سطوح حمایتی این گروه نیز وتجارت 345 ، وبملت 255 ، وبصادر 100 ، وانصار 285 ، وپاسار 280  ، وسینا 300 میباشد .
سطوح مقاومتی مهم این گروه عبارتند از :
وتجارت 387 ، وبملت 300 ، وسینا 350 ، دی 225 ، وبصادر 114 ، وپارس 525  ، وانصار 325 ، وپاسارگاد 320 و وسینا 335 میباشند .
 
 
- فلزات اساسی :
فلزی ها و فولادی ها نیز این روزها حال و روز خوشی مبهم دارند و بیشتر از گزارش های محتاط سال آتی می ترسند. 
در این گروه در روز گذشته در ساعت انتهایی بازار شاهد خریدهای حقوقی در فولاد ، فملی و فاسمین و جمع آوری صفوف فروششان بودیم . امروز هم این نمادها متعادل پیگیری شدند و نکته قابل ذکر انجام معاملات بلوکی سنگین 350 میلیونی در نمادهای فولاد و فملی و معامله بلوکی 11 میلیونی در فخوز بود . فولاد به لحاظ تکنیکالی هم روی حمایت 400 بازگشت خوبی را تجربه کرده است تا فردا به مصاف مقاومت 460 برود .
فرآوری که از 800 تومان ریزشی سنگین را آغاز کرده است با شکستن حمایت معتبر 575 به مصاف فیبوی 127% پروجکشن در 500 میرود. کف حمایتی سهم 470 میباشد .
میدکو همچنان با حمایت حقوقی خود روی حمایت معتبر 600 نوسان میکند . سایر سطوح حمایتی سهم 540 و 480 میباشند . 
ذوب که مجددا به سمت حمایت 400 بازگشته بود با رشد تقاضا مثبت پیگیری شد. 
فملی با شکستن حمایت 420 و در شرایطی که بارقه های امید از دست رفته است ، احتمالا با شکستن حمایت 367 تا 350 افت خواهد کرد .
فخوز نیز به نسبت p/e کمتر از 5 رسیده و همچنان در حاشیه بازار قرار دارد . این سهم پس از  شکستن حمایت 950 ، امروز روی حمایت 900 با انجام معامله بلوکی 11میلیونی بین دو حقوقی قرار گرفت .
در این گروه شرکتهای کوچک و کم شناوری نظیر فروس ، فنورد ، فپنتا و فمراد مثبت معامله شدند .
حمایت نمادهای گروه عبارتند از فاسمین 820 ، فملی 370 ، ذوب 400 ، میدکو 540 و فسرب 222و زنگان 400 ، فخوز 900 میباشند .
مقاومتهای گروه عبارتند از : فاسمین 1025 ، فملی 420 ، ذوب 460 ، میدکو 700، فولاد 460 میباشد .
 
- سنگ آهنی  : 
در سنگ اهنی ها خبر امیدوار کننده این است که قرار شده با حکمیت ایمیدرو بهره مالکانه ۳۰ درصدی با شراکت فولادی ها پرداخت شود که طبق برخی شایعات ۶۰ درصد این هزینه به فولادی ها منتقل داده می شود که هنوز فقط در حد شایعه است .
در گروه معدنی امروز کلیه نمادهای کگل ،کچاد ، کمنگنز ، کروی ، تکنار ، کاما و کبافق روزی منفی توام با صف فروش را تجربه کردند . اما دو نماد کروی و کاما به سبب افت 25%  امروز شناور معامله شدند تا احتمال بازگشت این نمادها قویتر از سایر نمادهای گروه باشد . 
کچاد با شکستن حمایت 843 به سمت 800 در حرکت است . کگل هم زیر حمایت 1100 منفی پیگیری میشد . کروی هم حمایت 300 را به پایین شکسته است و به سمت 270 پیش میرود . 
مقاومتهای سهام کنور 1800 ، ومعادن 900 ، کچاد 900 ،  کگل 1245 و کبافق 3600 میباشند .
سطوح حمایتی سایر نمادهای گروه کچاد 800، کگل 1100 ، ومعادن 816 ، کاما 1100، کنور 1523 و کبافق 2970 است .
 
- مخابرات:
اخابر همچنان بین حمایت 300 و مقاومت 325 نوسان مینماید .
همراه اول هم همچنان در محدوده 5200-5500 مانده است .
 
- تجهیزات :
در شرکت های تجهیزاتی در مجلس تصویب شد که منابع حاصل از فروش انشعابات برق، گاز، آب و فاضلاب توسط شرکتهای ذیربط به حساب خاصی که توسط خزانهداری کل کشور تعیین میشود واریز میگردد و صددرصد آن پس از دریافت از حساب مذکور برای طرحهای توسعهای این شرکتها به مصرف میرسد.قبلا این طور برداشت شده بود که این منابع به وزرات نیز و بخشی از آن در جهت پرداخت مطالبات پیمانکاران صرف شود که این به نفع مپنا و بترانس و برخی شرکت های دیگر نمی باشد .
امروز بجز فاما سایر نمادهای گروه در صف فروش غوطه ور بودند .
فاراک که توانسته بود مقاومت 600 را با قدرت رد کند ، امروز صف فروش شد تا فروشندگان فاذر هم با عجله اقدام به فروختن سهمشان کنند تا سریعتر فاذر به حمایت 227 فردا برسد .
حفاری همچنان با صف فروش سنگین که به سبب عقب افت در بازار منفی است پیش میرود. 
 
- حمل و نقل 
در گروه حمل و نقل شاهد جمع شدن صف فروش حکشتی و توریل بودیم . اما در ادامه مجددا این دو نماد هم همصدا با سایر همگروهی ها صف فروش شدند .
حسینا و حتاید در این گروه متوقف می باشند از حسینا بعضا خبرهای خوبی به گوش می رسد.
از حتاید نیز خبر می رسد که پایانه ریلی شرکت در بندر شهید رجایی همزمان با دهه فجر آغاز به کار کرده است.این پایانه ریلی ظرفیت بیش از ۵۰ درصد از عملیات ریلی کانتینری در بندر شهید رجایی را بر عهده دارد.
توریل امروز از حمایت معتبر 790 بازگشت خوبی داشت که در ادامه با صف فروش شدن عزم خود را برای رسیدن به 700 جزم کرد. شایعات افزایش سرمایه و معامله بلوکی در سهم شنیده میشود .
 
- ساختمانی ها :
این گروه امروز از آغاز معاملات شناور معامله شدند تا بسرعت صف خرید شوند .البته در حالی که ثباغ ، ثتران ، ثشرق و آ س پ تا مثبت کامل پیش رفته بودند با عرضه های سنگین مواجه شدند و  به همین دلیل سایر صفوف فروش گروه پابرجا ماند .
اخیرا حقوقی خوش نام غدیر در نمادها ثشرق ، آ س پ و ثباغ شروع به خرید نموده است .
در بازار تسهیلات مسکن هم که پس از 40% افت دیروز از فشار فروش کاسته شده بود ، امروز جملگی مجددا صف خرید شدند. 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها