0

تجارب طلایی در وبلاگ نویسی

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

پاسخ به:از تجربیات کسب شده وبلاگنویسی خودتان بگویید؟(تاپیک ویژه دارای امتیاز)
یک شنبه 12 آبان 1392  11:33 AM

با عرض سلام و خسته نباشید.

تاپیک جالبی گذاشتید.

ابتدای پستم جا داره خدمت مدیر جدید تالار وبلاگنویسی خیر مقدم عرض کنم. امیدوارم در تمام مراحا مدیریت خود موفق باشند.

در ادامه چند نکته به به نظر خودم تجربه در این مدت وبلاگ نویسی هر چند کوتاه بدست آوردم در اختیار کاربران راسخونی قرار می دهم.

اولین نکته مطمئناً استفاده از یک قالب زیبا و شکیل که باید با مطالب و پستها هماهنگی و تناسب داشته باشد. اولین چیز در هر وبلاگ که سبب جذب مخاطب می شه قالب و شکل ظاهری وبلاگ می باشد.

دومین نکته استفاده از فونت و اندازه یکسان در پستها می باشد. دیده می شود در برخی وبلاگها مطالب ناموزن و هر کدام در یک سبک و فونت می باشد که این اصلاً ظاهر جالبی ندارد! خوب هست که در فونتها قسمتهای مهم تر را BOLD و یا تیترها را رنگی کنیم تا خواننده پست خسته نشود و سر تیترها را در یک نگاه کلی تشخیص بدهد.

مطلب بعدی استفاده از عکس می باشد. در هر مطلبی بهتر است برای فهم بهتر مطلب از عکس ها بهره برد. گاهی دیده می شود نویسنده وبلاگ از عکسهای با سایز بسیار بزرگ استفاده می کند که این باعث به هم خوردگی قالب وبلاگ می شود و ضعف به حساب می آید. بنابراین بهتر است سایز عکس ها متناسب با قالب وبلاگ در نظر گرفته شود.

هنگامی که مطلب طولانی می خواهیم در وبلاگمان قرار دهیم قسمت مهم و کلیدی را در صفحه اول و مابقی را در ادامه مطلب قرار دهیم تا خواننده خسته نشود.

در صفحه نخست وبلاگ از 10 پست یا کمتر استفاده شود چرا که اگر تعداد پستها زیاد باشد سرعت لود شدن صفحه به شدت کاسته می شود.

از کدهای جاوااسکریپت متناسب استفاده شود. گاهی یک کد موسیقی لایت خواننده را مصر می کند تا مطلب را بخواند وحتی نظر بدهد. البته استفاده نا به جا از کد ها نیز از معایب و ضعف آنهاست. گاهی کد ها و شیوه غلط کپی کردن کد ها قالب وبلاگ را بهم می زند.

بهتر است در قسمت معرفی وبلاگ مطلبی کلی در خصوص اهداف وبلاگ نوشته شود تا مخاطب در اولین باری که وبلاگ را باز می کند با یک نگاه کلی زمینه کار وبلاگ را تشخیص بدهد.

بهترین ها رو برای تمام وبلاگ نویسان راسخونی آرزومندم.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

تشکرات از این پست
hossein201273 onehamed rasekhoon_weblog nazaninfatemeh AliFanoodi hessamnice mghjkhhjiu
دسترسی سریع به انجمن ها