0

تجارب طلایی در وبلاگ نویسی

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

پاسخ به:از تجربیات کسب شده وبلاگنویسی خودتان بگویید؟(تاپیک ویژه دارای امتیاز)
یک شنبه 12 آبان 1392  11:11 AM

با توجه به موارد موجود در وبلاگ ها و با توجه به مشکلات  پیش رو وبلاگ ها در نحوه پست گذاری و محتوای پست گذاری تصمیم گرفتیم اشکالات را برشمرده  و راه حل ها و روش های جایگزین را تبیین نماییم.

موارد پیشه رو:

1.منبع مطالب

نبود منبع مطالب در اکثر پست های وبلاگ ها (به خصوص در مورد مطالب با محتوای پزشکی، خانواده، مسائل زناشویی،مشاوره، روانشناسی و....)

روش پیشنهادی:

وبلاگ دار در هر حوزه ای  و با هر سطحی در صورتی که مطلبی از منابع دیگر می گذارد (کپی می کند) موظف باشد که منبع مطلب را بیاورد.

2. انتظارات:

.انتظار داریم هر کاربر روزانه تعداد زیادی پست مفید در وبلاگ خود قرار داده و آن را بروزرسانی نماید.

این انتظار ببیشتر وبلاگ دار را به هر چه بیشتر کردن تعداد و غفلت از کیفیت  (تولید، ترجمه و تجمیع مطالب و . ... ) ترغیب  می کند.

نتیجه این انتظار شرایطی را ایجاد می کند که در عصر حاضر تعداد وبلاگ هایی که  در بین 10 مطلب کپی دست کم 1 مطلب غیر کپی (تولید، ترجمه و تجمیع مطالب) ارسال می کنند به تعداد 50 عدد نمی رسد!!!!! .

روش پیشنهادی:

انتظار داریم هر وبلاگ دار در هر حوزه ای که مد نظر اوست و در حوزه تخصی اوست اقدام به پست گذاری نماید.(به طور متوسط به ازای هر 10 مطلب کپی، دست کم یک مطلب غیر کپی (تولیدی، ترجمه ای  و تجمیعی و ... ).

به عبارت دیگر مطلب هر چه کمیاب تر و در عین حال کاربردی تر بهتر. تعداد مطلب در درجه ها ی پایین اهمیت قرار دارد.

3.عکس مطالب وبلاگ ها.

بهتر است که تصویر موجود در وبلاگ ها در جایی اپلود(اپلود سنتر تصاویر) شوند و از منبع برداشت نگردد (چون با کپی کردن  تصاویر ترافیک سایت منبع مصرف می گردد. و  برخی وبسایت هایی که دارای قابلیت hot link protection هستند تصویرشان برای بیننده نشان داده نمی شود. و فقفط فرد وبلاگ دار تصاویر را مشاهده می نماید و نه بینده) .

راسخون می تواند با مکاتبه با یک اپلود سنتر و معرفی ان به وبلاگ داران تضمین وجود عکس وبلاگ داران به صورت دائمی را بگیرد.

4.مسئولیت ها و مشغله ها:

یک مسئول ، مسئولیت بازدید و پیگیری و پاسخگویی بیش از 100 وبلاگی است که در هفته مطالب خود را به روز می کنند  و با توجه به مشغله مسئول محترم این کار دربرخی موارد با مشکلاتی همراه است.
(کم و کیف مشکلات وبلاگ ها قبلا به مسئول محترم اطلاع رسانی شده است)

روش جایگزین پییشنهادی:

فراخوان جهت جذب افرادی که قادر به نظارت بر محتوای وبلاگ های به روز شده، هدایت وبلاگ دار در مسیر درست، پاسخگویی به مشکلات فنی و .... وبلاگ دار باشد.

این افراد بازوهای مسئول محترم وبلاگ ها می باشند و با توجه به اشرافی که بر وبلاگ ها دارند می توانند در مواردی مانند تعیین وبلاگ های برتر و مطالب برتر و همچنین مشکلات پیشه رو وبلاگ ها کمک شایانی صورت دهند.

این افراد دشمن وبلاگ داران نیستند و برای کمک کردن و بهتر و کاربردی تر شدن وبلاگ ها آمده اند.

ما برای وصل کردن امدیم کی برای فصل کردم آمدیم؟

افراد جذب شده لزومی ندارد تمام وقت در اختیار راسخون باشد بلکه در همان مدتی که هستند اقدام به بررسی مطالب وبلاگ ها، مشاوره ظاهری و فنی به وبلاگ داران محترم و دریافت نظرات آنان می نمایند.

 

 

 

 

تشکرات از این پست
hossein201273 onehamed rasekhoon_weblog nazaninfatemeh sadeqkh hessamnice mghjkhhjiu AliFanoodi
دسترسی سریع به انجمن ها