0

گوگل بر روی فناوری ترجمه همزمان زبان‌های مختلف کار می‌کند

 
parseman_110
parseman_110
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 10829
محل سکونت : فارس

گوگل بر روی فناوری ترجمه همزمان زبان‌های مختلف کار می‌کند
شنبه 5 مرداد 1392  2:13 PM

گوگل همواره به کار کردن بر روی فناوری‌های آینده، مانند عینک هوشمند و پروژه Loon، در آزمایشگاه‌های مخفی خود مشهور است. حال به نظر می‌رسد محققان این شرکت در تلاش هستند تا پلتفرم ترجمه همزمان زبان‌های مختلف را ایجاد کنند.‎ این اقدام باعث خواهد شد تا انقلابی در زمینه ارتباط انسان‌ها با یکدیگر به وجود آید.

 

گوگل بر روی فناوری ترجمه همزمان زبان‌های مختلف کار می‌کند
 

 

با توجه به سخنان «هوگو بارا»، نایب رییس بخش اندروید در گوگل، این شرکت به شدت مشغول توسعه یک فناوری جدید است تا بتواند به صورت تقریبا همزمان، به ترجمه زبان‌ها بپردازد. البته لازم به ذکر است که این پروژه در مراحل ابتدایی طراحی به سر می‌برد.

محققان این پروژه در آزمایشگاه Babel Initiative کمپانی گوگل مشغول کار بر روی توسعه فناوری ترجمه همزمان هستند.

این فناوری شگفت انگیز، گوشی همراه شما را به یک مترجم خبره جهانی بدل خواهد کرد. به عنوان مثال، شما می‌توانید به زبان پارسی صحبت کنید و سخنان شما بلافاصله به زبان‌های مختلف ترجمه خواهد شد.

 

البته چگونگی کارکرد این تکنولوژی هنوز مشخص نیست. برای مثال هنوز نمی‌دانیم که آیا سخنان، با صدای خود کاربر ترجمه و پخش می‌شوند و یا سخنان ابتدا به متن تبدیل شده و سپس به زبان‌های مختلف ترجمه خواهند شد.

بارا در این باره می‌گوید:

از ابتدای مطرح شدن ایده این فناوری تا شکل گیری مراحل ابتدایی کار، بیش از هزاران نمونه آزمایشی از این طرح پیاده سازی شده است.

وی معتقد است که تا عرضه رسمی این فناوری در غالب یک محصول و استفاده طیف وسیعی از کاربران از آن، چندین سال زمان باقی مانده است.

«جاش استل»، مهندس بخش ترجمه در گوگل می‌گوید:

هدف ما این است که شما قادر باشید در آن واحد، جملات و عبارات را از یک زبان، به زبانی دیگر ترجمه کنید. به همین خاطر، ما تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا به این هدف دست یابیم.

با استناد به نتایج به دست آمده از موتور جستجوی گوگل، در حال حاضر بیش از 6,500 زبان زنده، در سرتاسر جهان وجود دارند. این نشان دهنده این است که گوگل راه درازی را در پیاده سازی کامل این فناوری در پیش دارد.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها