0

***تولید نرم افزار فلیترینگ برای ادارات و سازمانها/ عرضه نسخه جدید فیلترینگ خانگی***

 
ali_kamali
ali_kamali
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 2116
محل سکونت : خراسان

***تولید نرم افزار فلیترینگ برای ادارات و سازمانها/ عرضه نسخه جدید فیلترینگ خانگی***
شنبه 5 مرداد 1392  11:21 AM

***تولید نرم افزار فلیترینگ برای ادارات و سازمانها/ عرضه نسخه جدید فیلترینگ خانگی***

سعید سالاریان با اشاره به استقبال صورت گرفته از نسخه نخست نرم افزار نظارت والدین بر مصرف اینترنت که با نام نرم افزار فیلترینگ خانگی شناخته می شود، اظهار داشت: این طرح در زمان بهره برداری مورد توجه و استفاده خانواده ها قرار گرفت اما به دلیل نبود اعتبارات مالی کافی تکمیل و ارائه نسخه کاملتر این نرم افزار مسکوت ماند.


وی با بیان اینکه نسخه ادارای نرم افزار فیلترینگ نیز که با هدف مدیریت توزیع و نظارت اینترنت در ادارات قرار بود سال گذشته عرضه شود به دلیل همین نبود اعتبارات متوقف شد، اضافه کرد: این نرم افزار سطوح دسترسی کارمندان را در ادارات و سازمانها طبقه بندی کرده و امکان نظارت مدیران در رفتار اینترنت کارمندان را فراهم می کند.

سالاریان با تاکید براینکه عرضه دو نرم افزار فیلترینگ خانگی و اداری در قالب اجرای طرح تولید و ساماندهی محتوای الکترونیکی - تسما -در دستور کار شورایعالی اطلاع رسانی قرار گرفته و از جمله پروژه های مصوب این شورا محسوب می شود، افزود: به محض دریافت اعتبارات مالی این دو پروژه، با شرکتهای مرتبط بخش خصوصی برای آماده سازی آنها وارد مذاکره شده و در صورتی که بتوانیم تامین مالی این پروژه ها را به صورت مطلوب به عهده گیریم امکان عرضه رایگان آنها نیز وجود خواهد داشت.

قائم مقام دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی با بیان اینکه این شورا در سال 91 هیچ اعتباری در قالب تملک دارایی سرمایه ای از دولت دریافت نکرده است، گفت: دولت درسال گذشته بیشتر به پروژه های مهر ماندگار پرداخت و از این جهت پروژه های عمرانی سایر دستگاهها اعتبار کافی دریافت نکرد؛ امسال نیز به رغم بودجه دیده شده در جدول بودجه، هیچ اعتباری هنوز به شورایعالی اطلاع رسانی تخصیص داده نشده است.

وی اجرایی شدن دو طرح را مستلزم تامین اعتبار دانست و خاطرنشان کرد: ارائه نسخه بروز رسانی شده فیلترینگ خانگی و فیترینگ ادارات توسط بخش خصوصی و با حمایت مادی و معنوی شورایعالی اطلاع رسانی انجام می شود.

شورای عالی اطلاع رسانی ارائه نرم افزار فیلترینگ اداری برای سازمان ها و ادارات دولتی و غیر دولتی را با هدف مدیریت بهینه استفاده از اینترنت و پایش آن در ادارات در دستور کار قرار داده است.

هم اکنون نرم افزار فیلترینگ خانگی نیز به صورت رایگان در سایت اینترنتی شورای عالی اطلاع رسانی به نشانی www.scict.ir قابل دانلود است؛ این نرم افزار با این هدف در اختیار والدین قرار گرفت تا کنترل بهتر و بیشتری بر فرزندان خود در استفاده از محیط اینترنت داشته باشند

لحظه لحظه زندگی را سپری میکنیم تا به خوشبختی برسیم ٬

غافل ازاینکه خوشبختی در همان لحظه ای بود که سپری شد.

 

تشکرات از این پست
mina_k_h
دسترسی سریع به انجمن ها