0

سارق تیر و کمان های ملی پوشان دستگیر شد

 
habibi
habibi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1392 
تعداد پست ها : 146

سارق تیر و کمان های ملی پوشان دستگیر شد
سه شنبه 25 تیر 1392  1:50 PM

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ 15 تیر امسال بر اساس اعلام حراست سایت ورزشی تیر و کمان ، سه دستگاه کمانِ متعلق به فدراسیون تیر و کمان از سوی سارق یا سارقین سرقت و باعث عدم اعزام ورزشکاران به کشور کلمبیا شده است.

 

پرونده مقدماتی در کلانتری 133 شهرزیبا تشکیل و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 5 تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ و تیم مبارزه با سرقت اماکن عمومی قرار گرفت.

 

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با مراجعه به محل خرید و فروش وسایل ورزشی سرقتی در خیابان منوچهری به تحقیق درباره مراجعه فرد یا افرادی برای فروش اموال مسروقه پرداخته و آموزش های لازم به همراه مشخصات تیر و کمان های سرقت شده به کسبه محل داده شد تا در صورت مراجعه فرد یا افرادی در خصوص درخواست فروشِ تیر و کمان هایی با مشخصات تیروکمان های سرقت شده، بلافاصله موضوع به آنها اعلام شود .

 

سرانجام دیروز یکی از کسبه خیابان منوچهری طی تماس با پایگاه دوم پلیس آگاهی عنوان داشت که فردی به وی مراجعه و درخواست فروش دو دستگاه تیر و کمان را داشته اما به دلیل نداشتن فاکتور خرید ، از خرید آنها خودداری کرده است .

 

کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی به بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته مغازه پرداختند . همزمان با بدست آمدن تصاویر دوربین های مداربسته و با توجه به شیوه و شگرد سرقت ، نماینده سایت ورزشی تیر و کمان نیز در پایگاه دوم حاضر و پس از مشاهده تصاویر ، بلافاصله کارگر فضای سبز سایت تیر و کمان به نام "مجتبی . الف" شناسایی شد .

 

با شناسایی مجتبی، کارآگاهان با مراجعه به سایت تیرو کمان - محل ارتکاب سرقت -  وی را ساعت هشت شب دیروز دستگیر اما او در اظهارات اولیه منکر هرگونه سرقت شد.

 

با انتقال متهم به پایگاه دوم پلیس آگاهی ، تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته به متهم نشان داده شد که نهایتا لب به اعتراف گشود و به سرقت تیر و کمان ها اعتراف کرد.

 

متهم در اعترافات خود عنوان کرد : پس از سرقت ، تیر و کمان ها را در داخل سایت مخفی کرده ام. در ادامه کارآگاهان با مراجعه به محل سرقت موفق به کشف هر سه دستگاه های تیر و کمان شدند که به صورت ماهرانه ای ، توسط متهم مخفی شده بود.

 

متهم در خصوص انگیزه سرقت به کارآگاهان گفت: هرکدام از تیر و کمان ها نزدیک به 20 میلیون تومان قیمت دارد و قصد داشتم تا با فروش آنها یک شبه پولدار شوم.

 
سرهنگ کارآگاه جان پرور، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به وقوع سرقت های مشابه از سایت تیر و کمان، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و به دستور مقام محترم قضایی دادسرای ناحیه 5 تهران، در اختیار این پایگاه قرار گرفته است.
 
 
 
لازم به ذکر است کمان های سرقت شده 2 کمان متعلق به امیر کاظم پور و یک کمان متعلق به مجید غیبی بود که البته به دلیل درپیش بود مسابقات جهانی کلمبیا از طریق فدراسیون به سرعت کمان های جدیدی خریداری شد و در اختیار ملی پوشان قرار گرفت.
 
 
گفتنی است تیم ملی تیر و کمان کشورمان اول مرداد ماه عازم مسابقات جهانی کلمبیا می شوند. در تیم ملی کشورمان امیر کاظم پور، مجید قیدی، مهتاب پارسامهر و مینو عابدی حضور دارند.
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها