0

توصيه هاي امام رضا (ع) براي آمادگي ورود به ماه مبارک رمضان

nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 81087

توصيه هاي امام رضا (ع) براي آمادگي ورود به ماه مبارک رمضان
چهارشنبه 19 تیر 1392  12:41 PM

اباصلت هروي مي گويد: در آخرين جمعه ماه شعبان به محضر حضرت امام رضا عليه السلام مشرف شدم. حضرت فرمودند: اي اباصلت! بيشتر روزهاي شعبان گذشت و اينک آخرين جمعه آن است. پس در اين چند روز باقي مانده، کوتاهي و تقصيرت را نسبت به گذشته جبران کن! بر تو باد که روي آوري به آن چه براي تو فايده دارد، پس بايد زياد دعا و طلب مغفرت کني و قرآن بخواني و از گناهانت به درگاه خدا توبه کني تا اين که هنگام فرا رسيدن ماه مبارک، تو خالص و پاک باشي، مبادا امانتي بر دوش تو باشد، مگر آن که آن را مسترد کني و يا در دل تو کينه اي نسبت به يک مومن باشد، مگر آن که برطرفش کني و مبادا گناهي باشد که انجام مي دادي و هنوز دل از آن نکنده باشي. از خدا بترس و در تمام کارهاي پنهان و آشکارت به خدا توکل کن! زيرا هر کس به خداوند توکل کند، خداوند براي او کافي است. اي اباصلت! اين چند روز باقي مانده از ماه شعبان زياد بگو: خدايا! اگر تاکنون گناهان مرا نبخشيده اي، پس در باقي مانده آن مرا ببخش به درستي که خداي تعالي در اين ماه، به احترام ماه رمضان، افراد زيادي را از آتش جهنم آزاد مي کند. همانا خداوند متعال ماه مبارک را بهانه اي قرار داده است تا بندگانش را مورد لطف و رحمت و مغفرت قرار دهد. (بحارالانوار، ج۹۷، ص۷۳)

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

تشکرات از این پست
milad85
دسترسی سریع به انجمن ها