0

فولکس واگن بیتل، پلنگ صورتی آلمانی

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

فولکس واگن بیتل، پلنگ صورتی آلمانی
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392  4:25 PM

 

 
 
 
دومین خودروی بازسازی شده توسط شرکت طورک ماشین، یک دستگاه فولکس واگن بیتل است. درگزارش این شماره قصد داریم تا توضیحات مختصری در مورد خودروی بازسازی شده بدهیم.
 
 
 
 
 

مجله تخت گاز:دومین خودروی بازسازی شده توسط شرکت طورک ماشین، یک دستگاه فولکس واگن بیتل است. درگزارش این شماره قصد داریم تا توضیحات مختصری در مورد خودروی بازسازی شده بدهیم. خودرویی که به گفته مالک آن در حدود 15 میلیون تومان برایش هزينه در بر داشته است. و در اولين برخورد بايد گفت یکی از جذابترین بخشهای این خودرو، رنگ صورتی و نقره​ای آن است که نگاه بسیاری از مردم را به سوی خود جلب می​کند.

پلنگ صورتی آلمانی
 
   قدیمی اما زیبا

خودرویی که در تصاویر ملاحظه می​کنید، یک دستگاه فولکس واگن بیتل 1300 است. برای بازسازی این خودرو در ابتدا تمام قطعات و لوازم جانبی خودرو برداشته شد. بعد از آن خودرو سندبلاست و رنگ اصلی آن که سفید بود کاملاً از روی بدنه برداشته شد. و برطرف کردن نقاط معیوب و ترمیم بدنه از دیگر کارهایی بود که برروی این خودرو صورت پذیرفت. در انتخاب رنگ برای بدنه این فولکس واگن، از تودوزی داخل کابین الهام گرفته شده که رنگي صورتي و نقره​اي داشت. 

قبل از نصب تزئینات و لوازم داخل کابین، تیم طورک ماشین کابین را با چهار لایه عایق بندی کردند. در مرحله اول تمام سطح کف کابین با ژلاتین پوشانده شد، پس از آن ایزوگام با قیر صورت گرفت.

 برای کاهش ورود صدا و سرما به کابین عایق حرارتی و صوتی نیز در مرحله سوم پوشانده شد. این عایق از نوعی بافت و الیاف متراکم تشکیل شده است. برای تزیین کف کابین هم از موکت استفاده شده که مرحله چهارم بازسازي محسوب مي​شود. 

 بعد از آن قرار دادن صندلی ها که در کارگاه کوچک خیاطی این شرکت دوخته شده اند، انجام گرفت.  نصب صفحه کیلومتر شمار بازسازی شده، نصب رودری​ها و سقف، دستگيره​های کنار ستون و نصب راديو ضبط از دیگر کارهایی بود که برای تکميل کابین انجام گرفت. 

پلنگ صورتی آلمانی
 
   تهیه لوازم، تکمیل کار

تهیه قطعات جانبی و لوازم فابریک این خودرو به گفته مالک چندان هم سخت نبوده است. دستگیره​های در، آینه، چراغ​های جلو و عقب، زههاي روی بدنه و پشت هواکش، رکاب​ها و .... از جمله قطعاتی بودند که تهیه آنها برای این فولکس واگن چندان هم دشوار نبوده است. پيش از نصب قطعات روي بدنه و داخل کابین، بخش برقی و سیم​کشی خودرو مورد بررسی قرار گرفت. تمام سیم​کشی فرسوده خودرو تعویض شد و مجدداً تمام کارهای برقی خودرو انجام گرفت. شاید تنها بخشی که چندان به مذاق کلاسیک بازها خوش نیاید، انتخاب رینگ و لاستیک اسپرت برای این خودرو است. رینگ​های 16 اینچي MSR به همراه تایرهای  16اینچي Silverston با اینکه ظاهر جالبي به خودرو بخشیده، اما از اصالت آن کاسته است. مالک خودرو در مورد این موضوع گفت: «برای رینگ و لاستیک دو مدل کلاسیک و اسپرت درنظر گرفته​ایم. که هم می​توانیم از رینگ و لاستیک اسپرت استفاده کنيم و هم تایرها و قالپاق​های فابریک خودرو.»

 البته در زمان تهیه گزارش لاستیک و قالپاق​های بیتل به خاطر رنگ​آمیزی، آماده نبودند. لازم به ذکر است سپرها نيز هنوز همانند نمونه اصلی نبوده و بخشی از کار بازسازی سپرها به اتمام نرسیده بود.

پلنگ صورتی آلمانی
 
   هیتلر بنیانگذار طرح بیتل

آدولفر هیتلر در اوایل سال 1930 طرح یک خودرو ارزان قیمت با قابلیت حمل 5 سرنشین را به فردیناند پورشه داد. و بر اساس آن مدل بیتل در سال 1936 به صورت پروتوتایپ رونمایی و سرانجام در سال 1938 وارد بازار شد. خودرویی که ميبايست سرعتی نزدیک به 100کیلومتر داشته باشد و با هرگالن  33 مایل را طی کند. مدل​های اولیه بيتل با نام KDF شناخته میشدند که در زبان آلمانی به معنی قدرت در عین لذت است. تیپ  يک بيتل تا قبل از جنگ جهانی تولید شد و پس از شکست نازی​ها در جنگ جهانی و مشکلات مختلفی که برای خط تولید این خودرو به وجود آمد، آقایNordhoff مدیر سابق شرکت اُپل مدیریت شرکت را برعهده گرفت. لازم به ذکر است در سال 1955 فولکس واگن جشن تولید يک ميليون بیتل را در آلمان برگزار کرد. و در بین سال های 1938 تا 2003 که شش دهه از تولید فولکس واگن بیتل گذشته، میزان تولید این خودرو محبوب به بیش از 21 میلیون دستگاه رسیده است. درپایان از آقای شفائی جهت همکاری با نشریه تخت گاز و در اختیار قرار دادن خودرویشان، صميمانه  تشکر ميکنيم.

پلنگ صورتی آلمانی
 
   پیشرانه و تعمیرات آن

موتور مورد استفاده در این خودرو 4 سیلندر است. و این بیتل با کد 1300 مجهز به پیشرانه 3/1 لیتری است. در زمان خریداری خودرو، تنها ایراد فنی روغن​ریزی پیشرانه بوده که با تعویض تمام واشرها این موضوع برطرف شده است. البته سیستم دلکوي این خودرو همچنان دارای ایراد فنی باقي ماند. و بخشی از منبع اگزوز نيز در این بیتل با نمونه سالم تعویض شده است.

 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها