0

خونین‌ترین روز تصادفات رانندگی نوروز 92

 
AliFanoodi
AliFanoodi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 17248
محل سکونت : خراسان جنوبی

خونین‌ترین روز تصادفات رانندگی نوروز 92
چهارشنبه 14 فروردین 1392  12:59 PM

رئیس پلیس راهور با اعلام اینکه تلفات رانندگی طی 24 ساعت گذشته 18 درصد افزایش داشته است گفت: ماموران پلیس راهور بدون اغماض با رانندگانی که مرتکب تخلفات حادثه ساز شوند برخورد می کنند.

 
 
 
خبرگزاری مهر:  رئیس پلیس راهور با اعلام اینکه تلفات رانندگی طی 24 ساعت گذشته 18 درصد افزایش داشته است گفت: ماموران پلیس راهور بدون اغماض با رانندگانی که مرتکب تخلفات حادثه ساز شوند برخورد می کنند.

 سردار اسکندر مومنی روز یکشنبه در حاشیه آغاز مرحله سوم سفرهای نوروزی در بازدید از پلیس راه آزادراه کرج- قزوین اظهار داشت: جاده های استان البرز به دلیل منتهی شدن به شمال کشور از جمله چالوس و رشت یکی از استان های پرتردد کشور است به همین دلیل ماموران پلیس راه این استان با آمادگی کامل در حال فعالیت هستند. در طرح نوروزی گشت ویژه پلیس راه و تیم های تست سلامت فعالیت خود را آغاز کردند تا حوادث و سوانح کاهش یابد.

وی ادامه داد: در طرح نوروزی امسال تصادفات در جاده های استان البرز 14 درصد و تلفات 23 درصد کاهش یافته است.

رئیس پلیس راهور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اینکه تلفات رانندگی باید به حداقل  ممکن برسد، تاکید کرد: لازمه تحقق دستورات ایشان همکاری کردن همه دستگاهها با یکدیگر است. امیدواریم با رویکرد جدیدی که در پیش می گیریم سال 92 میزان تلفات رانندگی به کمترین حد ممکن طی دهه های اخیر برسد.

شنبه روز خونین جاده ها

مومنی با اعلام اینکه تصادفات روز گذشته 18 درصد افزایش یافت و شنبه روز خونین جاده ها بود، افزود: متاسفانه در 24 ساعت گذشته تصادفات رانندگی 18 درصد افزایش یافت و تنها 8 خانواده هر کدام 4 نفر از اعضای خود را در تصادفات از دست دادند. یکی از دلایل افزایش تصادفات عجله و شتاب زیاد رانندگان هنگام بازگشت از سفر است. در مرحله سوم سفرهای نوروزی به رانندگانی که مرتکب تخلفات حادثه ساز می شوند هشدار می دهم چرا که پلیس بدون اغماض با تخلفات برخورد می کند.

به گفته وی تاکنون تلفات رانندگی در جاده های کشور 7 درصد کاهش داشته است و پلیس نیز نمی خواهد کام مردم را تلخ کند اما باید از حوادث پیشگیری کنیم.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی و انحراف به چپ مهمترین دلایل حوادث ترافیکی روز گذشته بودند، تصریح کرد: تنها در یک تصادف نقص فنی در سیستم ترمز علت حادثه بود. از رانندگان می خواهیم با آرامش بیشتری رانندگی کنند و به ازای هر دو ساعت رانندگی حتما 15 دقیقه استراحت کنند. خواب نیاز انسان است و در هنگام خستگی و خواب آلودگی هیچ گاه رانندگی نکنند. این در حالی است که انحراف به چپ نیز شدت تصادفات را افزایش می دهد. تلاش می کنیم نوروز پایان خوشی برای هموطنان داشته باشد.

نظارت ویژه روی ناوگان حمل و نقل عمومی

مومنی از کنترل ویژه ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر خبر داد و گفت: به تمامی نیروهای پلیس راهور ابلاغ کردم که به هیچ عنوان با تخلفات حادثه ساز با اغماض برخورد نکنند ضمن اینکه تیم های گشت ویژه با شدت بیشتری با این گونه تخلفات برخورد کنند ضمن اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر و بار تحت کنترل پلیس است و از آنها تست الکل، مواد مخدر ، مواد روانگردان و اعتیاد گرفته می شود.

مومنی در پایان استان اصفهان را رکورددار تصادفات نوروزی اعلام کرد و ادامه داد: تا روز هفتم فروردین ماه 15 درصد تصادفات کشور در جاده های استان اصفهان رخ داده است البته بر اساس ترددهای جاده ای سفرهای نوروزی تاکنون 10 درصد افزایش نشان می دهد.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها