0

از شکايت "پور محمدي از رحيمي" تا ماندگار شدن "سعيد مرتضوي" در تأمين اجتماعي

 
AliFanoodi
AliFanoodi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 17248
محل سکونت : خراسان جنوبی

از شکايت "پور محمدي از رحيمي" تا ماندگار شدن "سعيد مرتضوي" در تأمين اجتماعي
سه شنبه 6 فروردین 1392  12:13 PM

حوزه حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران در اين ماه با اخباري از عدم فرار شيرين عبادي از ماليات،تبرئه 2 نفر از متهمان پرونده فساد بزرگ مالي، شکايت پورمحمدي از رحيمي، ماندگار شدن مرتضوي در تأمين اجتماعي و اعدام يکي ديگر از متهمان پرونده خميني شهر همراه بود.

به گزارش خبرنگار حقوقی، قضایی باشگاه خبرنگاران، در شهريورماه 91 سوژه‌های متفاوت و در عین حال مهم و جالبی در باب موضوعات جدید و روز قضایی، توسط گروه قضايي باشگاه خبرنگاران، با مسئولین و حقوقدانان مربوطه بحث و بررسی قرار گرفت، آنچه می‌خوانید مطالب متفاوت و مهمی است که در این ماه حاصل تلاش این عزیزان بوده است.

شيرين عبادي نمي‌تواند با فرافكني از پرداخت ماليات فرار كند 
 
يک قاضي بين المللي با اشاره به تلاش شيرين عبادي براي عدم پرداخت ماليات اظهار داشت: شيرين عبادي سال‌هاست براي عدم پرداخت ماليات از كشور فراري شده و ايران نبايد در اين زمينه از حقوق خود صرف نظر كند. لذا مراجع قانوني بايد اموال عبادي را بررسي و ماليات را از وي مطالبه كنند.قضاييه تعيين مجازات‌هاي جايگزين حبس را با جديت پيگيري كند

قوه يک حقوقدان گفت: كاهش جمعيت كيفري بايد يكي از مهمترين برنامه هاي پيش روي قوه قضاييه باشد و از اين پس شاهد كاهش آمار محكومين به زندان باشيم. 

بايد به فكر مشكلات و دغدغه‌هاي مردم بود / مسئولان در صرفه جويي پيش قدم باشند 

رئيس سازمان بازرسي كل كشور با اشاره به حضور و نقش مردم در صحنه‌هاي مختلف دفاع از نظام و انقلاب، بر پيش قدم بودن مسئولان در صرفه جويي و اتخاذ تدابير مناسب براي حل مشكلات و دغدغه‌هاي مردم تأكيد كرد.

 اجلاس "نم" فرصت مغتنمي براي بررسي چالش‌هاي حقوقي ايجاد كرد 
 
يك حقوقدان گفت: تنظيم معاهدات و قراردادهاي حقوقي ميان سران كشورهاي مختلف و ايران بسياري از چالش‌هاي پيش روي كشورمان را در زمينه مسايل قضايي برطرف مي‌كند.ضرورت نقش مطبوعات و رسانه‌ها بر پيشگيري از وقوع جرم 

يک حقوقدان با اشاره به  اهميت نقش رسانه در پيشگيري از وقوع جرايم اظهار داشت: پيشگيري از وقوع جرم نيازمند هدف، برنامه ريزي و همکاري همه جانبه است که رسانه‌ها مي‌توانند در تحقق اين امر مهم نقش به سزايي داشته باشند.

لزوم رسانه‌اي کردن اسامي متهمان اختلاس پس از صدور حکم نهايي  

يک حقوقدان با اشاره به لزوم رسانه‌اي کردن نام متهمان در دادگاه فساد بزرگ مالي اظهار داشت: نام متهمان پرونده فساد مالي پس از صدور حکم نهايي بايد در رسانه‌ها منتشر شود که از اين پس ساير افراد سودجو درصدد  استفاده مالي نباشند.

نشر اکاذيب از طريق زندانيان امنيتي قابليت پيگيري دارد 

يک وکيل دادگستري گفت: مطالبي که زندانيان از طرق مختلف منتشر مي‌کنند در صورتي که باعث ضربه به نظام جمهوري اسلامي شود و همچنين به عنوان نشر اکاذيب به شمار رود، جرم محسوب مي‌شود و قابليت پيگيري دارد.

2 نفر از متهمان پرونده فساد بزرگ مالي تبرئه شدند 

قاضي سراج گفت: دو نفر از متهمان پرونده فساد بزرگ مالي به نام‌هاي «ر-د» و «ح-س» تبرئه شدند.

پورمحمدي از رحيمي شكايت كرد 
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور به دليل نشر اکاذیب و افترا از روزنامه ایران و محمدرضا رحيمي معاون اول رئیس جمهور شکایت کرد.


اعدام يكي ديگر از متهمان پرونده خميني‌شهر 

 دادستان عمومی و انقلاب اصفهان درباره دادگاه پرونده حادثه خميني‌شهر اظهار داشت: حكم اعدام يك نفر ديگر از متهمان پرونده خميني شهر صادر شده است‌ البته اين حكم قطعي نيست و بعد از راي ديوان عالي كشور نهايي مي‌شود.

پايان ماراتن 7 ماهه با ماندگار شدن "مرتضوي" در تامين اجتماعي 
 
با گذشت بيش از 7 ماه از كش و قوس‌هاي رياست سعيد مرتضوي بر سازمان تامين اجتماعي، روز گذشته حكم صادر شده از سوي ديوان عدالت اداري مبني بر ابطال مديرعاملي وي بر اين سازمان اجرايي شد اما در نهايت تغيير اساسنامه سازمان تامين اجتماعي از سوي دولت، مرتضوي را در اين سازمان ماندگار كرد.


حكم متهمان پرونده اختلاس بيمه مهرماه صادر مي‌شود 

قاضي پرونده اختلاس بيمه ايران گفت: بخشي از احكام متهمان اين پرونده صادر شده و در مورد ساير متهمان نيز طي مهرماه تصميم گيري مي‌شود.

انتهاي پيام/

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها