0

تاریخچه شهر كيپ تاون آفریقای جنوبی

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

تاریخچه شهر كيپ تاون آفریقای جنوبی
یک شنبه 29 بهمن 1391  11:45 AM

60 سال پيش در روز ششم آوريل سال 1652 ميلادي دريانوردان هلندي يك مهاجرنشين كوچك موقت را در نزديكي دماغه اميدنيك جنوبي ترين بخش قاره آفريقا تاسيس كردند كه اين اردوگاه كوچك منشأ پيدايش كيپ تاون و جمهوري آفريقاي جنوبي شد.

بارتولميو دياز پرتغالي نخسيتن دريانوردي بود كه در سال1488 ميلادي به جنوبي ترين نقطه آفريقا رسيد.وي چنان خاطره بدي از اين منطقه پيدا كرد كه آنجا را دماغه توفان يا نااميدي ناميد.

اما پادشاه پرتغال كه از اين كشف به وجد آمده بود و مي خواست يك سفر دريايي را به آسياي سرشار از ادويه ترتيب دهد ، اين منطقه را دماغه اميدنيك نامگذاري كرد.

چند سال بعد ، در سال 1497 ميلادي واسكودوگاما يك دريانورد ديگر پرتغالي موفق شد با عبور از دماغه اميدنيك قاره آفريقا را دور بزند و خود را به هندوستان برساند.اين آغاز يك تجارت پر رونق بود.

در زمان كشتي هاي بادباني دور زدن قاره آفريقا دستكم 6 ماه طول مي كشيد.توسعه ارتباط دريايي ميان اروپا و هندوستان ، اروپايي ها را تحريك كرد تا براي تامين مواد غذايي تازه و آب يك پايگاه را در دماغه اميدنيك ايجاد كنند.

هلند در آن زمان در عصر طلايي خود به سر مي برد.

ناوگان تجاري هلند درياهاي جهان را تا اندونزي و ژاپن مي پيمودند و اين كشور تصميم گرفت در دماغه اميدنيك يك پايگاه ايجاد كند.

در سال 1648 ميلادي يكي از كشتي هاي هلندي در نزديكي دماغه اميدنيك در يك خليج واقع در پاي يك كوه به ارتفاع1000 متر غرق مي شود.

ملوانان كشتي به مدت يكسال از محصولات غذايي اين منطقه استفاده مي كنند تا اينكه با يك كشتي ديگر هلندي به ميهن بازمي گردند.

ناخداي اين كشتي ايجاد يك مهاجرنشين در اين منطقه حاصلخيز با آب و هواي مديترانه اي را مطرح مي كند.

كمپاني هلندي هند شرقي يك ناوگان شامل پنج فروند كشتي به فرماندهي ناخدا يان وان ريبيك را به همراه 90 مهاجر به اين منطقه اعزام مي كند.

مهاجران يك قلعه كوچك را در ساحل اين خليج ساخته و به كشاورزي مي پردازند.آنها كشاورزان پروتستان بودند اندكي بعد پروتستان هاي ديگري از هلند و فرانسه به آنها مي پيوندند و جمعيت آنها بيشتر مي شود.

قلعه كوچك گسترش مي يابد و با افزايش مهاجران آنها زمين هاي بيشتري را تصرف مي كنند.

به اين ترتيب در روز ششم آوريل سال 1652 ميلادي دريانوردان هلندي يك مهاجرنشين كوچك را در نزديكي دماغه اميدنيك تاسيس مي كنند.اين قلعه كوچك منشأ پيدايش شهر كيپ تاون و كشور آفريقاي جنوبي مي شود.

تشکرات از این پست
mohammad_43
دسترسی سریع به انجمن ها