0

مخالفت دپارتمان داوري با خداحافظي ترکي

 
sadeghfafi
sadeghfafi
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 2257
محل سکونت : خوزستان

مخالفت دپارتمان داوري با خداحافظي ترکي
شنبه 28 بهمن 1391  12:56 PM

 

مخالفت دپارتمان داوري با خداحافظي ترکي


رييس دپارتمان داوري فوتبال معتقد است که حداقل 15 سال طول مي کشد تا يک داور به سطح محسن ترکي برسد و به همين دليل حيف است که او به راحتي از داوري کنار بکشد.


 

حسين عسگري در واکنشي به تصميم محسن ترکي مبني بر خداحافظي از دنياي داوري به ايسنا گفت: 100 درصد مخالف اين تصميم هستيم چون حيف است که داوري در سطح ترکي همين طور راحت از قضاوت کناره‌گيري کند. فوتبال کشور به امثال ترکي، فغاني، مظفري زاده و ساير داوران با تجربه نياز دارد. اين‌ها داوراني نيستند که فدراسيون خيلي راحت به آنها بگويد اگر نمي خواهيد داوري کنيد، پس به سلامت!

وي افزود: دست کم 10 تا 15 سال طول مي کشد که يک داور بتواند به سطح فني و تجربه ترکي برسد. البته به شرط اين که در اين 15 سال با قدرت هم کار کند، بنابراين ما با ترکي صحبت مي‌کنيم که از تصميمش بازگردد.

رييس دپارتمان داوري فوتبال همچنين به مشکلات جامعه داوري اشاره و خاطر نشان کرد: از ابتداي فصل بارها خواستيم که امکانات داوران را بهبود دهند. امکانات فقط پول نيست، بلکه ايجاد فضاي روحي و رواني مطلوب هم جزئي از امکانات مورد نياز داوران است. نبايد شرايط به گونه‌اي باشد که هر کدام از اعضاي باشگاه‌ها هر طور خواستند با داوران حرف بزنند و آنها را تحقير کنند.

عسگري ادامه داد: تصميم ترکي قبل از جلسه ما با حضور آقايان کفاشيان، تاج و حسن‌زاده بود که در آن تصميم‌هاي خوبي گرفته شد. حال بايد ببينيم که اين تصميم‌هاي خوب و محکم چقدر اجرا مي‌شوند.

وي در پايان درباره نامه ترکي به کميته‌ داوران مبني بر اين که نام وي از ليست داوران بين‌المللي خارج شود، گفت: اولويت کار يک داور خدمت کردن به کشورش است. نمي‌شود که يک داور در داخل قضاوت نکند، ولي در خارج از کشور داوري کند. به هر حال ما موافق خداحافظي ترکي نيستم و براي باز گرداندن تصميمش با او صحبت مي‌کنيم.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها