0

شگرد جدید دلالان مسكن مهر

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

شگرد جدید دلالان مسكن مهر
شنبه 28 بهمن 1391  12:12 PM

در حالی خرید و فروش غیرقانونی مسكن مهر در شهرهای جدید انجام می‌شود كه دلالان با شگرد دیگری وارد بازار شده‌اند و با دریافت 5 تا 10 میلیون تومان از متقاضیان، اسم آنها را وارد لیست مسكن مهر در شهرهای جدید می‌كنند.

گرانی در بازار مسكن موجب شده است كه تعداد زیادی از متقاضیان توان خرید را نداشته باشند و به همین جهت، تمایل برای خرید مسكن مهر با افزایش زیادی مواجه شده است كه موجب سودجویی دلالان در بازار شده و پول‌های كلانی هم در این میان رد و بدل میشود.

یكی از این روش‌ها واردكردن نام متقاضیان در لیست مسكن مهر شهرهای جدید است كه بابت آن از هر متقاضی 5 تا 10 میلیون تومان دریافت می شود. در واقع دلالان با استفاده از رانت‌هایی كه دارند می توانند در زمانی كه ثبت نام مسكن مهر در شهر جدید پرند و پردیس انجام نمی گیرد، اسامی متقاضیان را در لیست وارد كنند.

یكی از این متقاضیان در گفتگو با مهر گفت: امسال با گرانی مسكن دیگر توان خرید خانه مناسبی را نداریم، به همین جهت برای ثبت نام مسكن مهر به شركت عمران پرند مراجعه كردیم اما آنها به ما اعلام كردند كه الان زمان ثبت نام نیست.

وی افزود: یكی از آشنایان ما را به شخصی معرفی كرد كه می تواند در سامانه مسكن مهر ثبت نام انجام دهد، به همین جهت با دریافت 10 میلیون تومان، این كار را برای ما انجام داد.

بر اساس این گزارش، تعداد این متقاضیان به دلیل وجود دلالان، هر روز بیشتر می شود، این در حالی است كه ساخت واحدهای مسكونی به تعداد مشخصی انجام می گیرد، بنابر این سرنوشت این افراد برای دریافت مسكن نامعلوم است.

در حال حاضر در شهر جدید پرند 100 هزار واحد مسكونی ساخته شده است كه بخشی از آن به متقاضیان تحویل داده شده و تعداد زیادی از واحدها به دلیل نبود خدمات زیربنایی مانند آب و برق هنوز به مراحله افتتاح نرسیده اند اما اغلب این واحدها فروخته شده و تعداد بسیار محدودی وجود دارد كه البته قرار بوده به ذخیره ها فروخته شود.

در زمان ثبت نام مسكن مهر حدود 7 هزار متقاضی در لیست ذخیره های شهر جدید پرند رفتند تا واحدهای خالی به آنها تعلق بگیرد اما با وضعیت فعلی به نظر می رسد كه ذخیره ها از مسكن مهر محروم می شوند.

براین اساس، مشابه این وضعیت درشهر جدید پردیس هم در حال انجام است و در این شهر هم دلالان تمامی كارهای مربوط به از خرید و فروش تا فروش امتیاز و وارد كردن اسم در لیست متقاضیان مسكن مهر را در دست گرفته اند و مردم هم كه ناچار به خرید خانه هستند هر گونه وجهی را پرداخت می كنند.

این در حالی است كه بارها وزیر راه و شهرسازی و مدیران عامل شهرهای جدید اطراف تهران اعلام كرده اند كه هرگونه خرید و فروش مسكن مهر غیرقانونی است و متقاضیان باید فقط از طریق شركت های عمران اقدام به خرید مسكن مهر كنند. خرید و فروش غیرقانونی مسكن مهر در حالی انجام می گیرد كه برخی از متقاضیان واجد شرایط نیستند اما با این اقدام می توانند از تسهیلات قرض الحسنه دولتی و زمین رایگان بهره ببرند.

در واقع با وجود اعلام چند باره مسئولان بازهم دلالان از شرایط گرانی مسكن در شهر تهران استفاده كرده و مبالغ كلانی را از مردم دریافت می كنند كه همین اقدام هم باعث افزایش قیمت در شهرهای جدید تهران شده است و اقشار كم در آمد را با مشكلات زیادی در خرید خانه روبرو كرده است.(مهر)

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها