0

دستور کار هفته ‌آینده کمیسیون‌های مجلس

 
javad696
javad696
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 513
محل سکونت : مرکزی

دستور کار هفته ‌آینده کمیسیون‌های مجلس
پنج شنبه 19 بهمن 1391  11:03 AM

کمیسیون‌های تخصصی مجلس هفته آینده تشکیل جلسه خواهند داد.

بر اساس گزارش اعلامی دستور کار کمیسیون‌های تخصص مجلس به شرح زیر است:سرپرست سازمان فضایی ایران به کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌آید

در جلسه روز سه‌شنبه (۲۴ بهمن) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گزارش سرپرست سازمان فضایی ایران پیرامون آخرین دستاوردهای صنایع فضایی کشور از سوی اعضا استماع خواهد شد.

همچنین بررسی آخرین اخبار و تحولات کشور با حضور مسؤولان مربوطه در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

کارگروه بسیج کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز وضعیت و آخرین تحولات سازمان بسیج مستضعفین را بررسی می‌کند.وزیر علوم، تحقیقات و فناوری میهمان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بعد از جلسه هیات رئیسه کمیسیون و تبادل اخبار، کارگروه آموزش‌های مهارتی گزارشی را درمورد عملکرد این کارگروه ارائه می‌کند.

همچنین در نوبت ظهر روز سه شنبه، رئیس سازمان امور مالیاتی با حضور در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توضیحاتی در مورد اخذ مالیات مضاعف از پروژه‌های تحقیقاتی را برای اعضای این کمیسیون تشریح می‌کند.

لازم به ذکر است علل رد شدن اساسنامه صندوق شکوفایی و نوآوری با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، رئیس دیوان محاسبات و رئیس هیأت تطبیق مصوبات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در روز دوشنبه جلسات کارگروه‌های آموزش و پرورش، تحقیقات و فناوری، علوم انسانی و اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها، آموزش‌های مهارتی، آموزش عالی و آموزش پزشکی برگزار خواهد شد.ادامه بررسی قانون احزاب در کمیسیون شوراها

کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور در جلسه روز سه‌شنبه، ادامه بررسی طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی را در دستور کار دارد.

همچنین در این جلسه، مسائل شوراهای اسلامی و قوانین مربوطه بررسی می‌شود.دستورالعمل قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی بررسی می‌شود

کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در روز سه‌شنبه بررسی دستورالعمل اجرایی ماده (۱۲) قانون نظارت بر رفتار نمایندگان را در دستور کار دارد.

سایر موضوعات و پیشنهادات واصله نیز در این جلسه مورد بررسی قرار می‌گیرد.حضور وزیر ارشاد در کمیسیون اصل نود

در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسؤولان ذی‌ربط درباره پرونده‌های مربوط به سازمان اوقاف و امور خیریه به اعضا گزارش می‌دهند.

روز دوشنبه نیز جلسه کارگروه امور بانکی این کمیسیون با حضور مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی کشور و مسؤولان بانک مرکزی برگزار می‌شود.

همچنین در این روز، جلسه کارگروه قضایی کمیسیون برای رسیدگی به شکایات واصله برگزار می‌شود.

کارگروه سیاسی و نظامی کمیسیون اصل نودم روز سه‌شنبه برای رسیدگی به شکایات واصله تشکیل جلسه می‌دهد.بررسی موافقتنامه‌های فیمابین ایران و سایر کشورها در حوزه وزارت جهاد کشاورزی

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در روز سه‌شنبه ضمن مروری بر اخبار حوزه کشاورزی، پیرامون موافقتنامه‌ها و پروتکل‌های فیمابین ایران و سایر کشورهای جهان در حوزه وزارت جهاد کشاورزی با حضور وزرای جهاد کشاورزی و امور خارجه بحث و بررسی می کند.

هم چنین در این روز نشست هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی برگزاری می‌شود.بررسی نقشه راه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در روز سه‌شنبه نقشه راه کمیسیون را بررسی می‌کند.

بنابراین گزارش، در روز دوشنبه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، کارگروه جمعیت و تنظیم خانواده نیز ادامه لایحه جمعیت و تنظیم خانواده را بررسی می‌کند.بررسی فروش نفت با حضور مسئولین ذی ربط در کمیسیون انرژی

کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در جلسه روز سه شنبه ه بررسی آخرین اخبار مربوطه به این کمیسیون می پردازد.

همچنین در جلسه هفته آینده کمیسیون انرژی مجلس فروش نفت با حضور مسؤولین ذی‌ربط مورد بررسی قرار می‌گیرد.رسیدگی به طرح حمایت از تولید ملی در کمیسیون حمایت از تولید ملی

کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی روز دوشنبه هفته آینده در کارگروه‌های طرح حمایت از تولید ملی، طرح اصلاح موادی از قانون بخش تعاونی اقتصاد ایران را بررسی می‌کند.

همچنین در جلسه روز سه شنبه کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی به طرح حمایت از تولید ملی رسیدگی می‌کند.

طرح حمایت از تولید ملی مشتمل بر ۴۰ ماده است که کمیسیون حمایت از تولید ملی به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون صنایع و معادن نیز به عنوان کمیسیون فرعی آن را بررسی خواهند کرد.سرپرست وزارت کار و ارتباطات مهمان کمیسیون صنایع و معادن

کمیسیون صنایع و معادن مجلس روز دوشنبه جزئیات طرح حمایت از تولید ملی را بررسی می‌کند.

همچنین، نامی سرپرست جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه روز سه شنبه هفته آینده کمیسیون صنایع و معادن مجلس، برنامه‌های خود را به اعضای کمیسیون ارائه می‌دهد.

وضعیت تولید و قیمت خودرو و مشکلات اجرائی نشدن پرداخت حقوق بازنشستگان شرکت فولاد ایران و ارائه راه‌حل آن با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت و سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه عصر روز سه شنبه هفته آینده بررسی می شوند.

وزیر نفت نیز بعد از بررسی موارد مذکور در کمیسیون صنایع و معان حضور می‌یابد و گزارشی را در خصوص میزان استفاده از توان ساخت داخل در پروژه‌های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ارائه می‌کند.وزرای کشور و صنعت و معدن و تجارت مهمان کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

مصطفی محمد نجار، وزیر کشور جهت پاسخگویی به سؤال مهدی عیسی‌زاده نماینده میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ روز دو شنبه در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی حاضر می‌شود.

همچنین در این روز وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت پاسخگویی به سؤال زهره طبیب‌زاده نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات حاضر می شود.

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات روز سه شنبه ضمن رسیدگی به طرح الزام دولت به تمرکز زدایی میزبان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت ارائه گزارش اقدامات و عملکرد اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است.

کارگروه اقتصادی این کمیسیون نیز روز سه شنبه ضمن ادامه بررسی طرح اصلاح تبصره (۱) ماده (۶۹) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت رسیدگی به اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن را ادامه می‌دهد.

کارگروه اجتماعی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس نیز روز سه‌شنبه هفته آتی لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را بررسی می‌کند.بررسی بودجه دستگاه های فرهنگی سال ۱۳۹۲ در کمیسیون فرهنگی

کمیسیون فرهنگی مجلس نیز دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد.

اعضای این کمیسیون در جلسه دوشنبه پس از بررسی اخبار فرهنگی، بودجه دستگاه‌های فرهنگی کشور در سال ۱۳۹۲را بررسی خواهند کرد.

همچنین اعضای این کمیسیون، در جلسه سه‌شنبه، پس از بحث درباره اخبار فرهنگی، ادامه بررسی طرح اداره صدا و سیما را پی خواهند گرفت.اصلاح و بازنگری قانون مدیریت خدمات کشوری

در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون اجتماعی مجلس ابتدا طرح تصدی بیش از یک شغل (اعاده شده از شورای نگهبان) بررسی و بعد از آن ماده ۱ تا ۶۰ قانون مدیریت خدمات کشوری اصلاح و بازنگری می‌شود.

بنابراین گزارش روز دوشنبه نیز کارگروه‌ اداری واستخدامی طرح قانون مدیریت خدمات کشوری را بررسی خواهد کرد و کارگروه‌ پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز بودجه دستگاه‌های اجرایی درمورد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را مورد بحث قرار می‌دهد.حضور فرماندهی نیروی انتظامی در کمیسیون قضائی وحقوقی

روز سه‌شنبه (۲۴ بهمن) اعضای کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس لایحه مجازات اسلامی (اعاده شده از شورای محترم نگهبان) و لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی را بررسی می‌کنند.

همچنین در این روز اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی جلسه مشترکی با حضور فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهند کرد.

بنابراین گزارش در روز دوشنبه کارگروه‌ تخصصی حقوق خصوصی، طرح کاداستر را بررسی و کارگروه‌ تخصصی حقوق عمومی و بین‌الملل، طرح پیشخوان قضایی را مورد بحث قرار می‌دهد.

کارگروه تخصصی حقوق جزا نیز به بررسی لایحه قضازدایی و حذف برخی عناوین کیفری از قوانین می‌پردازد.وزیر راه‌ و شهر‌سازی به سؤالات نمایندگان پاسخ می‌دهد

کمیسیون عمران مجلس روز‌های دو‌شنبه و سه‌شنبه ۲۳ و ۲۴بهمن‌ماه تشکیل جلسه می‌دهد.

اعضای کمیسیون عمران مجلس سه‌شنبه برای بررسی اخبار و اطلاعات واصله، ادامه بررسی طرح معافیت مسکن مهر از مالیات ماده(۱۰۴) قانون مالیاتهای مستقیم، بررسی لایحه اصلاحات قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتکل) ۱۹۷۸ مربوط به کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتیها ۱۹۷۳ (مارپل ۷۸/۱۹۷۳)- مصوب ۱۳۸۰ و اصلاحات بعدی آن تشکیل جلسه می‌دهند.

همچنین بررسی لایحه تصویب قطعنامه‌های کنفرانس مورخ ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) اعضای کنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه‌های و نگهبانی دریانوردان (STCW) در روز سه‌شنبه در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

در روز سه‌شنبه دعوت از وزیر راه و شهرسازی علی نیکزاد جهت پاسخگویی به سؤالات برخی از نمایندگان از جمله مجید جلیل سرقلعه نماینده لردگان،نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، علی ایرانپور نماینده مبارکه، سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

همچنین این کارگروه در روز دوشنبه به موارد ارجاعی خود نیز رسیدگی می‌کند.تقاضای تحقیق و تفحص از بانک دی و کشاورزی

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه هفته آینده در روز دوشنبه ۲۳ بهمن، به بررسی مسائل و مشکلات سازمان بورس اوراق بهادار ارجاعی بر اساس ماده (۲۳۶) آیین‌نامه داخلی مجلس خواهد پرداخت.

همچنین در همین روز دوشنبه تقاضای تحقیق و تفحص از بانک دی و تحقیق و تفحص از بانک کشاورزی مورد بررسی قرار می دهد.

در روز سه شنبه کمیسیون اقتصادی مجلس- به انتخاب اعضای هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و همچنین انتخاب اعضای هئیت رئیسه تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور می‌پردازد.

از دیگر برنامه‌های کمیسیون اقتصادی مجلس در هفته آینده، ادامه بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعاده شده از شورای نگهبان و در پایان نیز نشست هئیت رئیسه کمیسیون برگزار می‌شود.

در جلسه هفته آتی کمیسیون اقتصادی مجلس در روز سه شنبه ۲۴ بهمن کارگوه پولی این کمیسیون به ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن می پردازد

تشکرات از این پست
pirint3
دسترسی سریع به انجمن ها