0

اجرای برنامه ایمنی و سلامت فضای سایبر در استرالیا

 
nodestan
nodestan
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : اصفهان

اجرای برنامه ایمنی و سلامت فضای سایبر در استرالیا
دوشنبه 2 بهمن 1391  4:53 PM

 

اجرای برنامه ایمنی و سلامت فضای سایبر در استرالیا

پنجشنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۱

 
فضای سایبر

سیستم آموزشی استرالیا در حال پیاده سازی برنامه موسوم به ایمنی و سلامت آنلاین سایبری برای دانش آموزان است.

به گزارش سرویس امنیت و شبکه پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از khabaronline، این برنامه شامل گنجاندن مفاد آموزشی در مورد خطراتی که بچه ها هنگام آنلاین بودن، تهدیدشان می کند؛ است و به داشن آموزان یاد می دهد که چگونه خطرات آنلاین بودن را بشناسند و با آن مقابله کنند.
سازمان life education Australia در قرارداد همکاری با مک آفی، قصد دارد مطالب آموزش در این مورد را در کتب درسی بچه های مدارس ابتدایی بگنجاند.
پروفسور هلن مک گراث از بخش اموزش دانشگاه RMIT که در پروژه کار می کند ، دغدغه های فضای سایبر برای کودکان را تهیه کرده و در توسعه ماژول مختص مطالب آموزشی برای کودکان برای سلامت در فضای سایبر آماده می کند.
ماژولی که وی در دست تهیه دارد بنام bCyberwise است که مهارت های ارتباطاتی آنلاین در کلاسهای بالاتر مقاطع ابتدایی را آموزش می دهد. نحوه استفاده از ابزارهای دیجیتالی، سوء استفاده از اینگونه ابزار توسط سوء استفاده کنندگان، ارتباطات نامناسب (واژه های مستهجن هنگام چت و …)، تبلیغات اینترنتی با موضوعات مستهجن و کلاهبرداری های آنلاین از جمله موضوعات آموزشی است که پروفسور هلن مک گراث در حال تهیه آن، برای اجرای برنامه ایمنی و سلامت فصای سایبر است.
ویدئو، مباحثه، سوال و جواب، تست؛ ابزار عملی برای یادگیری ماژول مربوطه خواهد بود تا دانش آموزان شهروندان دیجیتال نسل آینده باشند.
سازمان غیر انتفاعی Life Education Australia که به تهیه مطالب آموزشی به دولت کمک می کند، چهارچوب ملی امنیت در مدارس را نیز دنبال می کند.
ماژول مقدماتی توسط جولیا گیلارد نخست وزیر افتتاح شد و از ۴ فوریه در ۳۲۰۰ مدرسه در سراسر استرالیا تدریس خواهد شد.

 

سعادتمند کسی است که به مشکلات و مصایب زندگی لبخند زند. ویلیام شکسپیر

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها