0

دستگيري آدمخوار در البرز

 
mina_K_h
mina_K_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

دستگيري آدمخوار در البرز
دوشنبه 11 دی 1391  3:21 PM

21 نفر از اراذل و اوباش سابقه‌دار، 9 قاچاقچي، چهار عضو يك باند كلاهبردار و يك قاتل فراري از سوي پليس استان البرز دستگير شدند.


اراذل و اوباش بازداشت‌شده كه اعضاي دو باند بودند، وارد شركت‌ها و مغازه‌هاي مبل‌فروشي در مشكين‌آباد و محمدشهر كرج مي‌شدند و با گرفتن پول زور از مغازه‌دارها و ايجاد رعب و وحشت عمومي براي شهروندان، متواري مي‌شدند.

به گزارش جام‌جم، سردار احمدعلي گودرزي، فرمانده انتظامي استان البرز با اشاره به اين خبر گفت: ‌چندي پيش مردي با حضور در اداره پليس اطلاعات و امنيت استان البرز عليه دو مرد شرور و نوچه‌هاي آنها به اتهام اخاذي و تهديد شكايت كرد.

در تحقيق از شاكي معلوم شد وي صاحب يك مغازه مبل‌فروشي در مشكين‌آباد كرج بوده كه چند روز پيش دو مرد قوي‌هيكل همراه چهار مرد كه نوچه‌هايشان بودند، به زور وارد مغازه‌اش شده و پس از تخريب محل و كتك زدن وي و ايجاد رعب و وحشت براي ديگر مغازه‌داران، 17 ميليون تومان او را سرقت‌ كرده‌اند.

وي افزود: در ادامه مشخص شد، مردان زورگير مالباخته را تهديد كرده‌اند اگر مبلغ ده ميليون تومان ديگر به آنها پرداخت نكند، اين بار جانش را مي‌گيرند و با اسيد به اعضاي خانواده‌اش حمله مي‌كنند.

شرورها با قدرت‌نمايي، پول زور مي‌گرفتند

با اطلاعات به دست آمده از شاكي، چهره‌نگاري رايانه‌اي از متهمان خشن انجام شد. در حالي كه تحقيقات ادامه داشت، صاحب يك شركت توليدي با حضور در مركز پليس شكايتي ارائه و عنوان كرد، شش مرد شرور به زور وارد محل كارش شده و پس از تخريب شركت، چند ميليون پول وي را سرقت و تهديد كرده‌اند دوباره بازمي‌گردند و اين بار بايد پول بيشتري به آنها بپردازد و در غير اين صورت كشته خواهد شد.

فرمانده انتظامي استان البرز يادآور شد:‌ ماموران انتظامي با بررسي موضوع متوجه شدند تصاوير رايانه‌اي به دست آمده از اين متهمان فراري با متهماني كه پليس در تعقيبشان است، مطابقت دارد.

ماموران كه احتمال مي‌دادند متهمان از افراد سابقه‌دار باشند، با بررسي آلبوم متهمان در پليس آگاهي متوجه شدند آنها از اوباش حرفه‌اي هستند كه پيش از اين نيز به اتهام زورگيري، شرارت و اخاذي و ايجاد رعب و وحشت براي شهروندان كرجي دستگير و چندي پيش آزاد شده‌اند.

گودرزي افزود: بنابراين پاتوق‌هاي احتمالي متهمان به طور نامحسوس تحت‌نظر گرفته شد تا اين كه ماموران اطلاع يافتند متهمان فراري در بازار مبل مشكين‌آباد براي اخاذي وارد چند مغازه مبل‌فروشي شده و وقتي با مقاومت مغازه‌داران روبه‌رو شده‌اند، با شكستن شيشه و تخريب مغازه‌ها و ايجاد رعب و وحشت براي افراد حاضر در محل، قدرت‌نمايي و مقابل ديدگان مردم، خودزني كرده‌اند.

دستگيري گوريل و آدمخوار

فرمانده انتظامي استان البرز گفت: جستجوي گسترده پليس براي دستگيري متهمان ادامه يافت تا اين كه روزهاي پاياني هفته گذشته ماموارن اداره اطلاعات و امنيت طي چهار مرحله عمليات ضربتي، 19 عضو اين دو باند را همراه دو سركرده آنها به نام‌هاي كامران معروف به «آدمخوار» (26ساله) و رضا معروف به «گوريل» (24 ساله) دستگير كردند در بازرسي از مخفيگاه اعضاي اين دو باند كه در سرقت، شرارت، اخاذي و تخريب مغازه‌هاي مردم و ايجاد رعب و وحشت براي شهروندان فعاليت داشتند، سه قبضه سلاح شكاري، شش قبضه سلاح سرد(قمه و چاقو)، هفت فقره چك مسروقه، مشروبات الكلي و موادمخدر كشف و ضبط شد.

وي يادآور شد: متهمان اعتراف كردند علاوه بر ارتكاب جرايم فوق، با سد كردن راه مردم در خيابان‌هاي مشكين‌آباد و محمدشهر كرج، آنها را با چاقو و قمه تهديد و پس از كتك زدن اين افراد، پول و چك‌هايشان را سرقت مي‌كردند.

گودرزي با اشاره به دستگيري هشت قاچاقچي و كشف 658 كيلوگرم موادمخدر ترياك از آنها، گفت: ماموران اداره مبارزه با موادمخدر استان البرز در اجراي طرح مبارزه با سوداگران مرگ، از روزهاي پاياني آذر امسال تاكنون موفق به دستگيري اعضاي سه باند قاچاق مواد مخدر شدند و از آنها 658 كيلوگرم موادمخدر ترياك كشف و ضبط كردند.

اعتراف متهمان به چهار ميليارد تومان كلاهبرداري

فرمانده انتظامي استان البرز با اشاره به دستگيري چهار كلاهبردار هم گفت: اين افراد با اجاره يك بنگاه املاك در حيدرآباد كرج، خانه‌ها را كه براي فروش، اجاره يا حتي مشاركت در احداث مجتمع مسكوني به آنها سپرده شده بود، با مدارك جعلي به نام خود ثبت كرده و با همدستي يكديگر به افراد متعددي فروخته و با اين روش از 200 نفر، چهار ميليارد تومان كلاهبرداري كرده و متواري شده بودند كه سه نفر از آنها در كرج و ديگري كه سركرده باند بود، در هتلي در كاشان دستگير شدند.

متهمان علاوه بر كلاهبرداري ميلياردي، اعتراف كردند خودروهايي را كه افراد براي فروش در اختيارشان قرار داده بودند، با مدارك جعلي بدون اين‌كه صاحبان خودروها مطلع شوند، فروخته و متواري شده بودند.

دستگيري قاتل كارگر معدن

فرمانده انتظامي استان البرز در ادامه از دستگيري قاتل كارگر معدن ساوجبلاغ خبر داد و گفت: شهريور امسال مردي با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 در ساوجبلاغ استان البرز تماس گرفت و از مرگ يك كارگر معدن در حومه اين شهر خبر داد.

كارآگاهان جنايي با حضور در محل حادثه متوجه شدند كارگر سي و سه ساله اين معدن به نام اصغر با 13 ضربه چاقو كشته شده است.

تحقيقات پليس براي دستگيري عامل جنايت آغاز شد تا اين‌كه ماموران با تحقيق از همكاران مقتول متوجه شدند وي با مرد ميانسالي كه پيش از اين همكارش بوده و اخراج شده، اختلاف داشته است بنابراين اين مرد تحت تعقيب قرار گرفت و چند روز پيش در استان خراسان رضوي دستگير شد.

متهم اعتراف كرده بود به دليل اين‌كه مقتول به ارتباط غيراخلاقي‌اش پي برده و او را چند بار نصيحت كرده بود، از وي كينه به دل گرفته و او را كشته است.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

تشکرات از این پست
ali_kamali amz9924 hadi_eslami
دسترسی سریع به انجمن ها