0

اعلانات تالار اخبار و تکنولوژی های جدید

 
vahid1984
vahid1984
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 841

پاسخ به:اعلانات تالار اخبار و تکنولوژی های جدید
چهارشنبه 23 بهمن 1392  2:45 PM

تمایل مدیرعامل جدید مایکروسافت برای فروش مرکز تولید Xbox
 
مرجع : سايت خبری ايتنا
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۳
 
ایتنا - "ساتیا نادلا" تمایلی به بازی‌های رایانه‌ای ندارد و احتمال می‌رود که مرکز تولید کنسول بازی Xbox را واگذار کند.
 
تمایل مدیرعامل جدید مایکروسافت برای فروش مرکز تولید Xbox


چند روزی از انتصاب "ساتیا نادلا"(Satya Nadella) مدیرعامل جدید شرکت مایکروسافت می‌گذرد و منابع آگاه اعلام کرده‌اند که این مدیرعامل هندی تمایل چندانی به مرکز تولید کنسول بازی Xbox ندارد و احتمال می‌رود که آن را واگذار کند.


به گزارش ایتنا، پیش از این شایعاتی در مورد تمایل مایکروسافت برای واگذاری مرکز تولید کنسول بازی Xbox منتشر شده بود، اما در هیچ یک از این اخبار گفته نشد که چه شرکتی تمایل به خرید این واحد بزرگ دارد.

البته باید توجه داشت که فروش این مرکز تجاری برای شرکت مایکروسافت بسیار سخت خواهد بود، زیرا غول نرم‌افزاری جهان چندی پیش شرکت Gears of War را خریداری کرد تا از این طریق بتواند بازی محبوب Halo را توسعه دهد و از این طریق بتواند طی چند سال آینده سهم بیشتری از بازار جهانی بازی‌های رایانه‌ای را به‌دست آورد.

به هر حال باید توجه داشت که هنوز هیچ یک از مدیران ارشد مایکروسافت خبری در مورد حرکت‌های آتی واحد تولید کنسول Xbox منتشر نکرده‌اند. 


"ساتیا نادلا" که این روزها مدیریت بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری جهان را در دست گرفته است هیچ تمایلی به بازی‌های رایانه‌ای ندارد و تاکنون تجربه‌ای در این زمینه کسب نکرده است.

او در سال ۱۹۹۲ به مایکروسافت پیوست و پس از گذشت مدتی به مغز متفکر آن برای تبدیل انتقال همه خدمات این شرکت به فضای پردازش ابری تبدیل شد و توانست یکی از بزرگ‌ترین تحولات در شرکت مایکروسافت رقم بزند. 

با این وجود، نادلا هفته گذشته پس از انتخاب به عنوان مدیرعامل مایکروسافت ایمیلی را به تمامی کارمندان این شرکت ارسال کرد که در آن هیچ خبری از تمایل او برای توسعه مرکز تولید کنسول بازی Xbox نبود.

او در این ایمیل توضیح داده بود که مایکروسافت از این پس با سرعت بیشتر خدمات و محصولات خود را وارد بازار می‌کند و به خوبی از اهمیت محصولات موبایلی و خدمات مبتنی بر فضای پردازش ابری آگاهی دارد.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها