0

لایحه درآمد پایدار شهرداری ها به مجلس ارائه می شود

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

لایحه درآمد پایدار شهرداری ها به مجلس ارائه می شود
پنج شنبه 23 آذر 1391  5:31 PM

ساری - قائم مقام سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از تدوین لایحه ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری های کشور خبر داد و گفت: این لایحه برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ غلامحسین تابشفر ˈ روز پنجشنبه در نشست برررسی مسائل و مشکلات شهرداری ها و بخش های شهرستان سوادکوه در استان مازندران افزود: در این لایحه چگونگی برخورد شهرداری های کشور با مسائل و مشکلات و نحوه حمایت از آنها مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه در بیشتر کشورها، شهرداری ها به کمک های دولتی متکی هستند و تنها به عنوان نهاد فکری در انجام کارها و فعالیت های عمرانی عمل می کنند، گفت: در کشور ما وضعیت به گونه ای است که بیشتر شهرداری ها درگیر جمع کردن پول برای هزینه های عمرانی و جاری خود هستند.

قائم مقام سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بیان کرد: تا پیش از روی کار آمدن دولت نهم ، 11 درصد بودجه شهرداری ها با کمک دولتی تامین می شد ولی اکنون این رقم به 19 درصد افزایش یافت.

وی افزود: در لایحه ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری های کشور پیش بینی شده است که میزان کمک های دولتی به 37 درصد افزایش یابد.

تابشفر از پیش بینی ایجاد مراکز درآمدزا برای شهرداری ها در این لایحه خبر داد و گفت: با تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی و اجرای آن، شهرداری های کشور دغدغه درآمد پایدار نخواهند داشت.

وی بودجه جاری مورد نیاز شهرداری ها و دهیاری های کشور در هر سال را 180 هزار میلیارد ریال برآورد کرد و افزود: هم اکنون 147 هزار میلیارد ریال از این مبلغ از طریق کمک های استانی و دولتی تامین و بقیه نیز کسری بودجه به حساب می آید.

یک هزار و 260 شهرداری و 26 هزار دهیاری در روستاهای بالای 40 خانوار در سطح کشور وجود دارد. ک/2

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها