0

اخبار مجلس

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

نماینده مجلس : گزارش احمد شهید ، اعتبار حقوقی ندارد
جمعه 17 آذر 1391  12:00 PM

تهران- سخنگوی کمیسیون حقوقی- قضایی مجلس شورای اسلامی گزارش ˈاحمد شهیدˈ گزارشگر کمیته حقوق بشر سازمان ملل در مورد ایران را سیاسی و جانبدارانه توصیف کرد و گفت : این گزارش به هیچ عنوان اعتبار حقوقی ندارد.

ˈمحمد علی اسفنانیˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، نگرش کشورهای غربی نسبت به جمهوری اسلامی ایران را جانبدارانه و منفی توصیف کرد و افزود : این نگرش منفی در طول سال های گذشته در گزارش ها و انتخاب افراد به عنوان گزارشگر، کاملا مشهود و مشخص بوده است.

وی انتخاب ˈاحمد شهیدˈ را به عنوان گزارشگر کمیته حقوق بشر سازمان ملل، برنامه از پیش طراحی شده بیان کرد و ادامه داد: از افرادی نظیر احمد شهید توقع بیشتری نمی رفت زیرا آنچه را که می نویسد مطلوب غرب است.

نماینده مردم فریدن، فریدون شهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، این گزارش را خارج از قاعده و حیطه کاری گزارشگر حقوق بشر برشمرد و گفت: در این گزارش، احمد شهید وارد حیطه هایی شده است که نوعی دخالت در امور کشورها محسوب می شود.

وی سکوت در قبال نقض حقوق بشر در کشورهای بحرین، عربستان و میانمار را که از سوی حکام مورد حمایت غرب انجام می شود نشانه دیگری از مغرضانه بودن گزارش علیه ایران دانست و افزود: در این شرایط ایران را که از نظر شرعی تعهد کرده مدافع مظلومان باشد، ناقض حقوق بشر معرفی می کنند.

اسفنانی بمب گذاری در روز عاشورا و میان انبوه جمعیت عزاداران که زن و کودک، پیر و جوان را نشانه گرفت مصداق بارز جنایت علیه بشریت برشمرد و اضافه کرد : کشورهای حامی تروریسم این اقدام تروریستی را نادیده گرفته و دست از حمایت از تروریست ها بر نمی دارند.

وی درباره علت سردمداری دولت کانادا در تصویب پیش نویس قطعنامه علیه ایران نیز اظهار کرد: دولت کانادا، راهی را می رود که صهیونیست ها ابلاغ می کنند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی- قضایی مجلس شورای اسلامی، نقض حقوق بشر علیه بومیان کشور کانادا را یادآور شد و گفت: این اقدام موضوعی نیست که بتوان نادیده گرفت و حال کشوری که خود ناقض حقوق بشر است برآن شده تا قطعنامه حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران به تصویب برساند و این نشان دهنده سیاسی بودن این اقدام است.

 

http://irna.ir/fa/News/80444933

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها