0

اخبار مجلس

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

لاریجانی: برخی کشورهای منطقه، با ثبات در عراق ناسازگاری دارند
شنبه 11 آذر 1391  3:33 PM

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عراق به عنوان یک کشور مهم در منطقه از ساختار دموکراتیک برخوردار است، تصریح کرد: برخی کشورهای منطقه با ثبات در عراق ناسازگاری دارند اما ما در مسیر ثبات و امنیت عراق با برادران عراقی خود همراه هستیم.

به گزارش ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامیˈعلی لاریجانی ˈ عصر امروز پس از بازگشت به تهران ضمن تشریح سفر چهار رزوه خود به عراق افزود: در این دیدارها بر گسترش روابط پارلمانی و سیاسی بین ایران وعراق تاکید شد.

علی لاریجانی و هیئت پارلمانی ایران پس از وارد شدن به فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران مورد استقبال ˈلطف الله فروزندهˈ معاون پارلمانی رییس جمهوری، حجه الاسلام و المسلمین ˈمحمد حسن ابوترابی فردˈ نایب رئیس مجلس و ˈعلاالدین بروجردیˈ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار گرفتند.

لاریجانی درباره علل سفر به عراق گفت: به کشور دوست و برادر خود یعنی عراق سفر کردیم تا ضمن زیارت عتبات عالیات که برای ما سعادت بود با مراجع عظام دیدار کنیم و نظرات آقایان را درباره مسائل مهم منطقه‌ای از جمله عراق اخذ کنیم.

وی با بیان اینکه علما و مراجع تقلید مقیم عراق نسبت به پیروزی مردم غزه شادمان بودند گفت: مراجع تقلید و علمای عراق از جمهوری اسلامی ایران به دلیل کمک به خلق پیروزی مردم غزه قدردانی کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکراتی که با نخست وزیر و رئیس مجلس عراق داشت تصریح کرد: در این دیدارها درباره روابط دوجانبه و مسائل فیما بین از جمله موضوع گرد و غبار و انتقال برق گفت و گو کردیم.

لاریجانی ادامه داد: در دیداری که با مقامات عراقی داشتم بر گسترش روابط پارلمانی و سیاسی بین ایران و عراق نیز تاکید کردیم.

لاریجانی با اشاره به موضوع گرد و غبار و مشکلاتی که این پدیده برای جنوب کشورمان به وجود آورده است، اظهار داشت: در زمینه گرد و غبار با آقای نور المالکی گفت و گو کردم و موضوعات در حال پیگیری است اما بحث غبار نیاز به همکاری منطقه‌ای دارد چرا که این موضوع تنها مربوط به عراق نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در دیداری که با زائران ایرانی در کربلا و نجف داشتم مشکلات آنها را استماع کردم و انشاالله مشکلات موجود برطرف خواهد شد.

لاریجانی و هیئت پارلمانی ایران که متشکل از ˈجوادجهانگیرزادهˈ نماینده ارومیه، ˈمسعود پزشکیانˈ نماینده تبریز، ˈمنصور حقیقت پورˈ نماینده اردبیل، ˈعبدالله تمیمیˈ نماینده شادگان، ˈ محمد ابراهیم محبیˈ نماینده سنقر و ˈلاله افتخاریˈ نماینده مردم تهران بود در سفر 4 روز به عراق درباره مباحث مختلف با مقامات سیاسی و دینی این کشور دیدار و گفت و گو کردند.

 

http://irna.ir/fa/News/80435648

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها