0

اخبار مجلس

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

قطعنامه کمیته حقوق بشر سازمان ملل علیه ایران، غیرکارشناسی و اشتباه است
شنبه 11 آذر 1391  3:30 PM

تهران - نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، گفت: تصویب پیشنویس قطعنامه ضد ایرانی در کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد اقدامی غیر کارشناسی و اشتباه است.

ˈ رحیم زارع ˈ روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: با توجه به این که ایران با رفتارهای ضد حقوق بشری کشورهای غربی موافق نیست و سیاست های آنان را دنبال نمی کند، براین اساس این کشورها از کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد به عنوان ابزاری برای اعمال فشار به ایران استفاده می کنند.

وی اظهارداشت: نپذیرفتن رفتارها و اقدامات ضد حقوق بشری کشورهای غربی توسط جمهوری اسلامی ایران، این کشورها را عصبانی کرده و این موضوع نیز تصویب پیش نویس قطعنامه ای در محکومیت وضعیت حقوق بشر در سه کشور ایران، سوریه و کره شمالی را به دنبال داشته است.

زارع ادامه داد: با توجه به این که جمهوری اسلامی ایران یک کشور مستقل است و توانسته به فناوری ها و دستاوردها در عرصه های مختلف دست یابد و تحریم های غرب نیز اثری بر این کشور نداشت،آن ها در شرایط کنونی به دنبال اقداماتی از جمله تصویب قطعنامه ضد ایرانی در سازمان ملل متحد هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد در واقع با تصویب پیشنویس این قطعنامه، ماهیت و اعتبار خود را زیر سوال می برد.

زارع تصریح کرد: برخی امضا کنندگان پیشنویس قطعنامه محکومیت وضعیت حقوق بشر در سه کشور ایران، سوریه و کره شمالی، خود از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان هستند.

در شرایطی که جامعه جهانی مقابل نقض حقوق بشر در برخی کشورهای غربی سکوت پیشه کرده است، کمیته ای در سازمان ملل پیشنویس قطعنامه ای را علیه وضعیت حقوق بشر کشورهای ایران، سوریه و کره شمالی تصویب کرد.

کانادا که در سال های گذشته روابط متشنجی با جمهوری اسلامی ایران داشته است ، جلودار و پیشنهاد دهنده اصلی تصویب این قطعنامه علیه کشورمان بود.

قرار است مجمع عمومی سازمان ملل در ماه دسامبر سال جاری میلادی، این قطعنامه را به رای بگذارد.

 

http://irna.ir/fa/News/80436381/

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها