0

اخبار مجلس

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

نماینده ارامنه شمال کشور: کشورهای ناقض حقوق بشر، نمی توانند در مورد ایران قضاوت کنند
شنبه 11 آذر 1391  3:29 PM

تهران- نماینده ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که کشورهایی که ناقض حقوق بشر هستند نمی توانند در مورد ایران قضاوت کنند گفت: تصویب پیش نویس قطعنامه نقض حقوق بشر علیه ایران، مساله ای سیاسی است.

ˈ کارن خانلریˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، اظهارداشت: کشورهای غربی هرچند وقت یکبار این گونه قطعنامه ها را علیه جمهوری اسلامی ایران صادر می کنند که همه آنها بر اساس اهداف سیاسی صورت می گیرد.

خانلری با بیان این که هیچ استاندارد واحد جهانی برای بررسی شاخص های حقوق بشری وجود ندارد افزود: بکارگیری معیارهای چندگانه برای بررسی وضعیت حقوق بشر در کشورهای مختلف درست نیست.

نماینده ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حقوق بشر یک ارزش جهانی است اما معیارهای واحد جهانی برای ارزیابی آن وجود ندارد.

خانلری خاطرنشان کرد: کشورهایی مانند عربستان سعودی در منطقه خاورمیانه به راحتی حقوق بشر را زیر سوال می برند، اما دولت های غربی در مقابل آنها سکوت می کنند.

نماینده ارامنه شمال ایران در مجلس همچنین با اشاره به جایگاه مطلوب اقلیت ها در کشور ایران گفت: اقیت هایی که در ایران بر اساس قانون اساسی به رسمیت شناخته شده اند از جایگاه مطلوبی برخوردار بوده و در مجلس دارای نماینده هستند.

خانلری با بیان این که نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی از جایگاهی برابر با سایر نمایندگان برخوردار هستند، گفت: در بسیاری از کشورها و حتی کشورهای غربی، اقلیت ها دارای نماینده ای در مجلس نیستند و حتی اگر نماینده داشته باشند از حقوقی برابر با سایر نمایندگان برخوردار نیستند.

نماینده ارامنه شمال ایران در مجلس افزود: به عنوان نمونه در قبرس، ارامنه دارای نماینده ای در مجلس این کشور هستند اما این نماینده تنها اجازه دارد در مورد مسایل ارامنه اظهار نظر کند و نمی تواند وارد سایر مباحث شود.

خانلری تصریح کرد: نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی ایران در حوزه قانوگذاری دارای اختیاراتی مساوی با سایر نمایندگان هستند که در میان بسیاری از کشورها قابل توجه است.

در شصت و هفتمین جلسه کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد در هفتم آذر ماه، پیش نویس قطعنامه ای با 83 رای مثبت، 31 رای منفی و 68 رای ممتنع علیه ایران تصویب شد.

http://irna.ir/fa/News/80436694

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها